Sprzątała nie tylko mieszkanie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzątała nie tylko mieszkanie

Data publikacji 20.09.2019

Funkcjonariusze z wydziału zwalczającego przestępczość przeciwko mieniu, z komendy na Ochocie w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 44-latkę. Kobieta dokonała licznych kradzieży pieniędzy z sejfu swojego pracodawcy. Może jej grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z uzyskanych informacji wynikało, że 44-latka raz w miesiącu przychodziła sprzątać mieszkanie swojego pracodawcy. Jak ustalono, w okresie od kwietnia 2018 roku do września 2019 roku oprócz mieszkania, czyściła również sejf starszego mężczyzny. Ze złożonego zawiadomienia wynikało, że w tym czasie kobieta skradła z sejfu ponad 43 tysiące złotych. Mężczyzna zaczął się kobiecie przyglądać i 9 września zauważył, że w sejfie brakuje ponad 14 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z komendy na Ochocie, w wyniku prowadzonych działań, w kilka dni ustalili i zatrzymali odpowiedzialną za kradzież pieniędzy z sejfu. Udało się odzyskać ponad 11 tysięcy złotych.

Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznała. Teraz o jej losie zadecyduje sąd. 44-latce grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

kc/kk