Wyłudzali telefony komórkowe - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzali telefony komórkowe

Data publikacji 02.12.2009

Przygotowali sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, na podstawie którego podstawiona osoba próbowała wyłudzić telefon komórkowy z salonu. Oszuści zostali zatrzymani przez policjantów z Ursusa. W ich ręce wpadło dwóch 20-latków, organizatorów procederu – Piotr P. i Tomasz P. oraz 17-letnia Klaudia G. i 19-letni Adrian D. Ci ostatni pomagali w przestępczym procederze.

Pracownica salonu telefonii komórkowej zwróciła uwagę na zaświadczenie o zatrudnieniu złożone przez 19-letniego Adriana D. Informacja o próbie oszustwa została przekazana policjantom z Ursusa. Funkcjonariusze natychmiast udali się do placówki i zatrzymali młodego mężczyznę. Trafił on do komisariatu.

Kryminalni bardzo szybko ustalili, że zatrzymany nie działał sam. Dzięki niezwłocznie podjętym czynnościom, jeszcze tego samego dnia zatrzymali 20-letniego Tomasza P. i jego dziewczynę, 17-letnią Klaudię G., poszukiwaną celem doprowadzenia do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Ponadto w mieszkaniu Tomasza P. funkcjonariusze zastali 39-letniego Andrzeja C., poszukiwanego listem gończym za kradzież z włamaniem, celem doprowadzenia do aresztu śledczego, gdzie został już przewieziony.

Na tym sprawa się nie zakończyła. Szybko okazało się, że organizatorem procederu był 20-letni Piotr P., który już następnego dnia został zatrzymany. Wszystko wskazuje na to, że Tomasz P. i Piotr P. nie pierwszy raz dopuścili się podobnego przestępstwa. Mężczyźni przygotowywali sfałszowane zaświadczenia o zatrudnieniu, na podstawie których podstawione osoby wyłudzały telefony komórkowe z salonów. Aparaty były następnie sprzedawane.

Adrian D. i Tomasz P. otrzymali dozór policyjny. Wobec Piotra P. sąd zastosował tymczasowy areszt na 2 miesiące.

Teraz policjanci sprawdzają, w których salonach telefonii komórkowej w Warszawie zatrzymani dopuścili się wyłudzeń. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ea/ew