KSP włączyła się do akcji „Niepodległa do Hymnu” - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP włączyła się do akcji „Niepodległa do Hymnu”

Data publikacji 13.11.2019

Komenda Stołeczna Policji uczciła rocznicę odzyskania niepodległości poprzez włączenie się w dniu 11 listopada w samo południe do drugiej edycji ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Mówiąc o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, myśleć należy nie tylko o wydarzeniach roku 1918, lecz o trwającym przez kolejne lata procesie odbudowy polskiej państwowości, który stał się udziałem pokoleń Polaków.

Rok 2018 upłynął pod znakiem hucznego świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Niekwestionowany sukces dotychczasowych obchodów jest powodem do dumy, a  także wyzwaniem na kolejne lata ich trwania. Wspólne, radosne świętowanie ma łączyć Polki i Polaków oraz zachęcac do budowania wspólnej przyszłości.

W myśl tej idei Komenda Stołeczna Policji w ramach współpracy z Biurem Programu „Niepodległa” uczestniczyła w akcji „Niepodległa do hymnu” polegającej na odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego w dniu 11 listopada 2019 roku o godzinie 12:00 Wymienione wydarzenie zostało zrealizowane wspólnie z Chórem KSP pod dyrekcją Pani Sylwii Krzywdy na I dziedzińcu Pałacu Mostowskich. Wydarzenie koordynował Gabinet Komendanta Stołecznego Policji.