Stołeczne rywalizacje w strzelaniu zakończone - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stołeczne rywalizacje w strzelaniu zakończone

Data publikacji 20.11.2019

Najlepszą drużyną IV Mistrzostw Komendy Stołecznej Policji w Strzelaniu okazała się reprezentacja z OPP w Warszawie. W kategoriach indywidualnych zwyciężyli Aleksandra Sobieska-Ptaczek i Daniel Grzyb. W imieniu Komendanta Stołecznego Policji nagrody laureatom wręczył Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP insp. Sławomir Cisowski.

Tegoroczne Mistrzostwa Komendy Stołecznej Policji w Strzelaniu rozegrano 19 listopada 2019 roku na krytej strzelnicy FSO przy ul. Jagiellońskiej w ramach obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Pierwsza konkurencja polegała na oddaniu strzałów z pistoletu P-99 z postawy stojącej do dwóch tarcz TS-2 i TS-10 (umieszczonych jedna pod drugą) z odległości 25 metrów. Każdy z uczestników miał do dyspozycji 23 naboje (w tym trzy przeznaczone do strzałów próbnych do tarczy TS-2). Zgodnie z regulaminem należało oddać 10 strzałów z wymianą magazynka (2x5) do tarczy TS-2, następnie po doładowaniu kolejne 10 strzałów (również z wymianą magazynka) należało skierować do tarczy TS-10.

W kolejnej rywalizacji policjanci strzelali z pistoletu maszynowego PM-98 i karabinu AKMS do tracz TS-24 i TS-23 oddalonych o 25 metrów. W ciągu 3 minut należało oddać z każdej broni po 10 strzałów.

W trakcie mistrzostw sędziowie czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkurencji oraz oceniali precyzję strzałów (punkty przydzielano proporcjonalnie do trafień).

Zawody odbywały się na poziomie drużynowym i indywidualnym. W skład drużyn wchodziło 3 uczestników, przy czym zespoły mogły być żeńskie, męskie lub mieszane.

O końcowej klasyfikacji drużynowej decydowała suma punktów uzyskanych przez trzech zawodników. W przypadku tej samej liczby uzyskanych punktów znaczenie miał wynik ze strzelania do tarczy TS-2. W podobny sposób przyznawano punkty w kwalifikacji indywidualnej.

Przewodniczącym komisji był sierż. sztab. Kamil Sułek, sędzią głównym zawodów była nadkom. Inga Kołodziej. Opiekę medyczną podczas mistrzostw zapewnił zespół z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.

 

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce zdobyła drużyna z OPP w Warszawie w składzie: Daniel Grzyb, Krzysztof Ogórek, Darek Przasnek

II miejsce zajęli funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji w Warszawa I: Maciej Mikołajczuk, Marcin Sałbut, Łukasz Wołowski

III miejsce zdobył zespół z Komend Rejonowej Policji Warszawa III – Łukasz Figura, Krzysztof Maszer, Michał Jankowski

 

Klasyfikacja indywidualna kobiet:

I miejsce - Aleksandra Sobieska-Ptaczek (WOINiA KSP)

II miejsce - Jolanta Łoza (Zespół Psychologów)

III miejsce - Sylwia Leszczyńska (WFiB KSP)

 

Klasyfikacja indywidualna mężczyzn:

I miejsce - Daniel Grzyb (OPP w Warszawie)

II miejsce - Maciej Mikołajczuk (KRP Warszawa I)

III miejsce - Dariusz Przasnek (OPP w Warszawie)

Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP insp. Sławomir Cisowski, w imieniu Komendanta Stołecznego Policji, wręczył laureatom poszczególnych klasyfikacji puchary oraz dyplomy. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od IV do VI również otrzymali pamiątkowe dyplomy.

 

Tekst: Ewelina Kucharska
Foto:st. asp. Rafał Retmaniak, sierż. sztab. Kamil Sułek