Policjanci uratowali życie mężczyźnie - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 27.01.2020

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji, kierujący, który zasłabł za kierownicą swojego samochodu na parkingu przy centrum handlowym przy ul. Głębockiej odzyskał przytomność i trafił do szpitala. Sierż. Patrycja Morawska i mł. asp. Leszek Żeleźnicki uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie.

Kiedy sierż. Patrycja Morawska i mł. asp. Leszek Żeleźnicki odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, jakie miało miejsce na parkingu przy centrum handlowym, natychmiast ruszyli na interwencję.

Na miejscu okazało się, że najprawdopodobniej jeden z uczestników kolizji, kierujący kią mężczyzna mógł mieć zawał serca i z tego powodu też mógł doprowadzić do zderzenia z bmw.

Policjanci dowiedzieli się od żony kierującego, że mężczyzna jest nieprzytomny i niewyczuwalne są jakiekolwiek funkcje życiowe. Wtedy niezwłocznie wyjęli mężczyznę z samochodu i podjęli resuscytację krążeniowo – oddechową i natychmiast poprzez dyżurnego wezwali fachową pomoc medyczną. Jednocześnie do czasu przyjazdu karetki prowadzili sztuczne oddychanie aż do momentu, kiedy wyczuli u mężczyzny funkcje życiowe.

W tym czasie na miejsce dotarła karetka pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala.

Na uwagę zasługuje szybka reakcja policjantów wydziału ruchu drogowego, którzy podejmując natychmiastową reanimację uratowali życie nieprzytomnemu mężczyźnie.

Tekst: Edyta Adamus