Ukrywał przerabiane wiatrówki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał przerabiane wiatrówki

Data publikacji 26.04.2010

Kilka sztuk broni palnej i amunicję zabezpieczyli policjanci z Sulejówka podczas przeszukania domu 30-letniego Michała J. Mężczyzna nie miał na nią wymaganych zezwoleń. Cały arsenał trafił do policyjnego magazynu, a Michał J. na przesłuchanie, gdzie przedstawiono mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Grozi mu 8 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu Policji w Sulejówku postanowili sprawdzić jednego z mieszkańców, czy nie ukrywa przypadkiem w swoim domu broni i amunicji. Policjantom chodziło o sprawdzenie, czy mężczyzna ma ważne zezwolenia na posiadanie arsenału. Mężczyzną, który mógł ukrywać w domu nielegalne jednostki broni miał być 30-letni Michał J.

Policjanci dokładnie przeszukali jego dom. Znaleziono tam dwie przerobione wiatrówki, jedną w domu, a drugą w samochodzie. Funkcjonariusze zabezpieczyli również amunicję, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia.

Wszystkie przedmioty zabrano do depozytu. Michał J. trafił do policyjnej celi. Zgromadzone przez Policję materiały pozwoliły przedstawić mężczyźnie zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji. Wszystkie egzemplarze trafią teraz w ręce biegłych specjalistów. Michałowi J. grozi nawet 8 lat więzienia.

 

ak, dn