Zabezpieczono papierosy bez akcyzy - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono papierosy bez akcyzy

Data publikacji 28.04.2010

Prawie 3 tys. paczek papierosów bez akcyzy zabezpieczyli u 50-letniej Marii S. policjanci ze stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą. Kobieta część z nich ukrywała w garażu, część znaleziono w jej samochodzie, a część w pomieszczeniu przy praskim bazarze. Wpadł w ręce Policji, gdy wsiadała do auta. Planowała sprzedawać nielegalne towar.

Było wcześnie rano, gdy policjanci zatrzymali 50-latkę. Podejrzewano ją o to, że wprowadza do obrotu papierosy bez akcyzy. Tego ranka zamierzała udać się właśnie na praski bazar. Plany pokrzyżowali jej funkcjonariusze z wydziału dw. z przestępczością gospodarcza KSP. W ręce Policji wpadła, gdy wsiadała do swojego samochodu przed domem na Pradze. W jej aucie znaleziono nielegalny towar. Papierosy bez akcyzy odkryto również w jej garażu i pomieszczeniu wynajmowanym przez nią na praskim bazarze.

Towar o wartości około 22 tys. złotych zabezpieczono, a kobietę przewieziono do jednostki Policji. Przesłuchano ją i przedstawiono zarzut z kodeksu karno-skarbowego. Maria S. przyznała się do wprowadzania papierosów bez akcyzy do obrotu i poddała dobrowolnie karze.

 

ak