Złodziejska grupa w rękach policjantów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziejska grupa w rękach policjantów

Data publikacji 30.04.2010

Działali w różnym składzie, terminie i miejscach. Ich łupem padały przedmioty pozostawione w opuszczonych domach i na posesjach całego powiatu. Przestępczą działalność dwóch 15-latków oraz 20-latka i 19-latka przerwali grodziscy policjanci. Funkcjonariusze ustalają jeszcze kolejnych pokrzywdzonych i wyjaśniają okoliczności włamań i kradzieży. Nie wykluczają też zatrzymań innych członków złodziejskiej grupy. O dalszym losie zatrzymanych zdecydują sądy.

Na trop złodziejskiej grupy grodziscy kryminalni wpadli przede wszystkim dzięki policyjnej czujności. Do decyzji o kontroli młodego chłopaka, stojącego na ulicy Warszawskiej w Jaktorowie, wystarczyło jego nerwowe zachowanie. Szybko okazało się, że 15-latkowi z Grodziska Maz. spotkanie z funkcjonariuszami wyraźnie nie odpowiadało. Na nic się jednak zdała jego próba ukrycia się w pobliskich krzakach, a potem ucieczka. Podczas przeszukania, w kieszeni Daniela B. kryminalni znaleźli zegarek pochodzący prawdopodobnie z włamania do jednego z pobliskich domów.

Od tego zaczęło się wyjaśnianie udziału nieletniego w podobnych przestępstwach w okolicy. Jeszcze tego samego dnia policjanci zespołu zajmującego się zwalczaniem przestępczości nieletnich wytypowali wspólników zatrzymanego chłopaka i kolejne czyny, które mogli mieć na swoim koncie. Zatrzymania następnego 15-latka oraz 20-latka i 19-latka potoczyły się lawinowo. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że członkowie grupy działali w różnym składzie, terminie i miejscach. Daniel B. (15 lat), Damian B. (15 lat), Michał N. (20 lat) i Tomasz S. (19 lat) mają na swoim koncie co najmniej kilka włamań i kradzieży na terenie całego powiatu. Ich łupem padały między innymi metalowe elementy wyposażenia opuszczonych domów i posesji.

Policjanci ustalają jeszcze innych pokrzywdzonych i wyjaśniają okoliczności włamań i kradzieży. Nie wykluczają też zatrzymań kolejnych członków złodziejskiej grupy. Po przedstawieniu zatrzymanym zarzutów, o ich dalszym losie zdecydują sądy.

dt, kz