Diler zatrzymany - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Diler zatrzymany

Data publikacji 17.05.2010

Ponad 170 działek dilerskich amfetaminy oraz elektroniczną wagę zabezpieczyli policjanci zwalczający przestępczość narkotykową u Piotra Z. Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Próbował uciekać funkcjonariuszom. Potem zaproponował łapówkę. Po przesłuchaniu 31-latek usłyszał zarzuty. Teraz może trafić za kratki nawet na 10 lat.

Mokotowscy kryminalni ustalili kolejną osobę podejrzewaną o rozprowadzanie narkotyków. Piotr Z. wpadł w ich ręce w rejonie miejsca zamieszkania. Mężczyzna podczas zatrzymania był agresywny i próbował uciec policjantom. Po przeszukaniu jego mieszkania potwierdziły się przypuszczenia specjalistów zwalczających przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze znaleźli tam paczkę z białym proszkiem oraz elektroniczną wagę. Piotr Z. trafił do komendy.

Ponieważ policjanci wyczuli od zatrzymanego woń alkoholu postanowili zbadać jego stan trzeźwości. Okazało się że mężczyzna ma ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. W trakcie wykonywania czynności służbowych 31-latek próbował wpłynąć na funkcjonariuszy i zaproponował im 5.000 złotych w zamian za wypuszczenie i zwrot amfetaminy.

Po wytrzeźwieniu Piotr Z. został przesłuchany. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i handlu narkotykami oraz próby przekupienia policjantów. Wczoraj 31-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd.

ea/mb