Poznajmy się bliżej - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznajmy się bliżej

Data publikacji 27.05.2010

Po raz 15. w tym roku stołeczny wydział prewencji organizuje konkurs pn. „Poznajmy się bliżej”. Współorganizatorem konkursu jest Mazowieckie Kuratorium Oświaty. W czwartek 27 maja w Pałacu Młodzieży w Warszawie zaplanowano w ramach konkursu odegranie dramy aktorskiej „Ufam sobie”. W uroczystym finale weźmie udział 15 trzyosobowych drużyn uczniowskich reprezentujących poszczególne komendy rejonowe i powiatowe garnizonu stołecznego, przedstawiciele urzędu miasta i mazowieckiego kuratorium.

Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej i grona pedagogicznego. Jego założenia zostały wpisane w „Bank Dobrych Praktyk” rządowego programu ograniczenia przestępczości i społecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”, jako przykład sprawdzonych i skutecznych działań profilaktycznych na rzecz dzieci i młodzieży.

Głównym celem konkursu jest spowodowanie zmniejszenia liczby zdarzeń o charakterze przestępczym oraz nieszczęśliwych wypadków, którymi ofiarami mogą stać się dzieci i młodzież. Skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół warszawskich i powiatów: mińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, grodziskiego, nowodworskiego, legionowskiego, wołomińskiego i warszawsko-zachodniego.

Zgodnie z założeniami konkursu odgrywane dramy są rejestrowane i wykorzystywane później w działaniach profilaktyczno-edukacyjnych realizowanych przez specjalistów ds. prewencji kryminalnej.

 

ak