Wizyta pierwszoklasistów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta pierwszoklasistów

Data publikacji 27.05.2010

Wczoraj od rana w budynku komendy w Starych Babicach panowała miła atmosfera. Policjanci mieli wyjątkowych gości. Odwiedziły ich dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym. Wizyta pierwszoklasistów ożywiła policyjne korytarze. Zwiedzanie komendy było dla pierwszaków nie lada przeżyciem.

Policjanci podczas roku szkolnego prowadzą wiele spotkań w szkołach. Dzieci przyswajają wiedzę z zakresu bezpiecznych zachowań w domu, czy w szkole, ale również poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wczoraj uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Dużym odwiedzili policjantów ze Starych Babic. Wizyta pierwszoklasistów ożywiła policyjne korytarze.

Podczas tej niecodziennej lekcji dzieci mogły zapoznać się z pracą policjantów, w tym technika kryminalistyki, obejrzeć sprzęt policyjny i pokaz tresury psa służbowego, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci zadawały policjantom mnóstwo pytań. Największą atrakcją było pamiątkowe odbicie na karteczce swoich linii papilarnych. Zabawy było co niemiara.

Najmłodsi mieli również okazję usłyszeć kilka rad na temat bezpiecznych zachowań podczas zbliżających się wakacji.

 

ak, ego