Poszukiwany ENA - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA

Data publikacji 23.06.2010

Wywiadowcy zatrzymali do kontroli opla, wylegitymowali dwóch mężczyzn, sprawdzili ich dane w policyjnej bazie. Okazało się, że kierowca, 31-letni obywatel Bułgarii jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Poszukiwania mężczyzny zostały zarządzone w lutym tego roku. Zatrzymanego policjanci doprowadzili najpierw do prokuratury, a następnie sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy.

Wczesnym popołudniem pełniący służbę na terenie dzielnicy wywiadowcy zatrzymali do kontroli opla vectrę. Samochodem jechało dwóch mężczyzn, których dziwne i nieco nerwowe zachowanie wzbudziło czujność stróżów prawa.

W trakcie legitymowania i sprawdzania danych w policyjnej bazie okazało się, że kierujący samochodem, 31-letni obywatel Bułgarii jest poszukiwany. W lutym tego roku wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Zgodnie z dyspozycją tegoż nakazu, w pierwszej kolejności mężczyznę należało doprowadzić do prokuratury okręgowej lub apelacyjnej.

Policjanci wydziału kryminalnego dopełnili wszystkich formalności, a następnie sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 31-latka na okres 2 miesięcy.

dt, jw