Pijani za kierownicą - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani za kierownicą

Data publikacji 27.07.2010

20-letni Michał P., choć nie ze swojej winy, uczestniczył w kolizji drogowej. Jego sprawę rozpatrzy sąd. Mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie 0,4 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie również 51-letni rowerzysta.

Wczoraj przed południem przy skrzyżowaniu ulicy Górczewskiej z Płocką doszło do kolizji drogowej. Sprawca nie zachował należytej ostrożności i wyjeżdżając z zatoczki autobusowej, zderzył się z suzuki. Na miejsce wezwano załogę ruchu drogowego. Badanie trzeźwości kierowców wykazało, że jeden z nich był pijany. Okazał się nim pokrzywdzony, 20-letni Michał P. W organizmie miał 0,4 promila alkoholu.
Mężczyzna wczoraj usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższa niż 50 złotych.

Do roku pozbawienia wolności grozi 51-letniemu rowerzyście. Mężczyzna wpadł w ręce wolskich policjantów, gdy jechał chodnikiem wzdłuż ulicy Wolskiej. Dariusz Ż. miał we krwi 2 promile alkoholu. Dziś usłyszy zarzut kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości.

kp/eg