Mandat tysiączłotowy i areszt - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mandat tysiączłotowy i areszt

Data publikacji 29.07.2010

Wczoraj w ręce wolskich policjantów wpadł 35-letni Robert K. Mężczyzna wymusił pierwszeństwo przejazdu, nie mając uprawnień do kierowania autem, obowiązkowego ubezpieczenia i aktualnych badań technicznych samochodu. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych. Ponadto okazało się, że Robert K. jest poszukiwany listem gończym. Noc spędził w policyjnej celi.

Przed 12:00 wolscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault, który wymusił pierwszeństwo przejazdu. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania samochodem, a badania techniczne auta były nieaktualne. Kierowca nie miał również obowiązkowego ubezpieczenia. Za te wykroczenia 35-letni Robert K. został ukarany mandatem tysiączłotowym.

Dalsza kontrola ujawniła, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym. Zgodnie z postanowieniem radomskiego sądu 35-latek zostanie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną mu karę za uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów.
 

kp/eg
 

Ładowanie odtwarzacza...