Kolejny fałszywy krewny za kratkami - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny fałszywy krewny za kratkami

Data publikacji 08.09.2010

Mokotowscy kryminalni zatrzymali 22-letniego Konrada S. Mężczyzna próbował wyłudzić od starszej kobiety 6.000 złotych metodą „na wnuczka”. Oszust wpadł pod bankiem, gdzie umówił się na przekazanie pieniędzy. Jest to kolejny fałszywy krewny zatrzymany przez funkcjonariuszy w ostatnim czasie. Dzisiaj o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Po raz kolejny przestrzegamy przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na „ wnuczka” lub „krewnego”.

Policyjni specjaliści zwalczający tego typu przestępstwa na Mokotowie doskonale znają sposób działania oszustów oraz metody, jakie stosują przy wyłudzaniu znacznych kwot pieniędzy. Tym razem, z informacji posiadanych przez kryminalnych wynikało, że do oszustwa metodą „na wnuczka” może dojść w rejonie jednego z banków. To właśnie tam oszust umówił się z 86-letnią kobietą na przekazanie pieniędzy. Konrad S. został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, w momencie kiedy próbował odebrać gotówkę.

Jak ustalili policjanci, tego samego dnia na telefon poszkodowanej kobiety zadzwonił mężczyzna, który twierdził że jest jej kuzynem i potrzebuje 10.000 złotych, ponieważ ma finansowe problemy. Kiedy starsza pani oznajmiła mu, że może przekazać mu jedynie 6.000 złotych natychmiast zgodził się, twierdząc że po obiór gotówki przyjedzie jego znajomy. Do ich spotkania miało dojść pod bankiem, skąd kobieta musiała pobrać pieniądze. Dzięki natychmiastowej reakcji mokotowskich kryminalnych nie doszło do wyłudzenia znacznej kwoty pieniędzy, a w ich ręce wpadł kolejny oszust. Teraz funkcjonariusze poszukują wspólników 22-letniego Konrada S.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Niewykluczone, że oszust może mieć na swoim koncie inne tego typu przestępstwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

ea/mb

Ładowanie odtwarzacza...