Kredytobiorca i pomocna księgowa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kredytobiorca i pomocna księgowa

Data publikacji 28.09.2010

45-letni Andrzej S. chciał zaciągnąć kredyt w wysokości 31 tysięcy złotych. Miał nawet pracę, niestety osiągał zbyt niskie dochody. I tu z pomocą przyszła mu księgowa. 44-letnia Wanda K. wystawiła zaświadczenie, według którego mężczyzna zarabiał więcej, tyle, że mógł pozwolić sobie na swój wymarzony kredyt. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą naszej komendy rozszyfrowali plan mężczyzny i kobiety. Oboje zostali zatrzymani. W prokuraturze usłyszą zarzuty.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informacje na temat tego, że w jednym z banków na terenie Rembertowa ktoś będzie usiłował wyłudzić kredyt na podstawie sfałszowanego zaświadczenia o zarobkach.

Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą. Dokonali niezbędnego rozpoznania, przeprowadzili ustalenia i sprawdzenia operacyjne. Okazało się, że 45-letni Andrzej S. ubiegał się o kredyt w wysokości 31 tysięcy złotych. Niestety nie osiągał wymaganych zarobków. Problem ten pomogła mu rozwiązać księgowa w firmie, w której był zatrudniony. 44-letnia Wanda K. wystawiła zaświadczenie, w którym wpisała zawyżone, niezgodne z prawdą, zarobki mężczyzny.

Wszystko wyszło na jaw. Policjanci zatrzymali zarówno kobietę jak i mężczyznę. Teraz oboje odpowiedzą za popełnione przestępstwa.

Dziś policjanci doprowadzili Andrzeja S. i Wandę K. do prokuratury, gdzie zatrzymani usłyszą zarzuty oraz zostanie rozpatrzony wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych dozorów.

bw/jw