Chciała ukraść ubrania za ponad 5 tys. złotych - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała ukraść ubrania za ponad 5 tys. złotych

Data publikacji 29.09.2010

Wczoraj wieczorem policjanci z komendy na Śródmieściu zostali wezwani do interwencji w dużym centrum handlowym. Tam ochrona sklepu ujęła kobietę, która chciał ukraść ekskluzywne ubrania o wartości prawie 5400 zł. Zatrzymana wpadła, gdy przekraczała już linię bramek alarmowych przy wyjściu ze sklepu. Za kradzież grozi jej do 5 lat więzienia.

34-latka przyszła do sklepu z markowymi ubraniami, ale na zakupy, lecz po to, aby coś ukraść. Po wejściu do lokalu weszła do przymierzalni z kilkoma ubraniami. Kobieta miała ze sobą dużą skórzaną torbę. To zwróciło uwagę sklepowego detektywa. Po wyjściu z przymierzalni klientka ruszyła prosto do wyjścia. Nie niosła żadnych ubrań. Nie zostawiła ich też w przymierzalni..Wszystko wskazywało na to, że kobieta chce je ukraść. Pracownicy ochrony postanowili działać. Zatrzymali ja, gdy próbowała przekroczyć linie kas. W swojej torbie miała metalowy pojemnik z pokrywą, a w środku skradziony ze sklepu płaszcz i dwie bluzy znanego projektanta mody. Wartość ukradzionych rzeczy wynosi prawie 5400 złotych.

34-letnią Elżbietę S. przewieziono do policyjnego aresztu. Dzisiaj zajmą się nią śledczy. Przedstawią jej zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia. Kobieta w przeszłości wielokrotnie notowana była w policyjnych zbiorach informatycznych za kradzieże.

 

ak, to