Zatrzymany za rozbój - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za rozbój

Data publikacji 29.09.2010

Pijanego mężczyznę podejrzewanego o rozbój zatrzymali mokotowscy policjanci. Napastnik zaatakował swoją ofiarę w rejonie ulicy Puławskiej, a następnie zabrał telefon komórkowy oraz pieniądze Sprawca wpadł krótko po zdarzeniu. Wczoraj usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Kilka minut po 19.00 policyjny patrol został powiadomiony o bójce w rejonie Dwora Południowego. Na miejscu okazało się, że jeden z mężczyzn został zaczepiony przez znanego mu z widzenia Przemysława P. Sprawca zaatakował go, ponieważ jak ustalili funkcjonariusze , mężczyźni nie mogli dojść do porozumienia w sprawie kupna telefonu komórkowego. Napastnik najpierw uderzył go kilka razy w głowę i twarz, a następnie ukradł mu „komórkę” i saszetkę z pieniędzmi.

Na miejscu policjanci zatrzymali Przemysława P. 30-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut rozboju i został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo może trafić za kratki nawet na 12 lat.

 

ak, mb