Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za słowa: „a mogliście sobie dorobić” grozi mu teraz do 8 lat

Data publikacji 29.09.2010

20 tysięcy złotych zaoferował 54-letni Stanisław M. policjantom-przewodnikom psów tropiących, by Ci odstąpili od jego zatrzymania. Mężczyzna, który trafił do aresztu, miał niemal 3 promile alkoholu, a kierowane przez niego audi omało nie staranowało kilku pojazdów.

Około południa jadące przez centrum Otwocka audi, zwróciło uwagę policjantów - przewodników psów tropiących z otwockiej komendy. Kierujący pojazdem mężczyzna zupełnie nie zwracał uwagi na znaki drogowe, nie ustąpił kilku pojazdom pierwszeństwa przejazdu. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do zatrzymania pojazdu, jednak kierujący na widok policyjnego radiowozu dodał tylko gazu.

Jednak po kilkuset metrach został on zatrzymany. Mężczyzną tym okazał się 54- letni mieszkaniec Józefowa Stanisław M., który od razu interweniującym funkcjonariuszom zaproponował 20 tysięcy złotych w zamian za odstąpienie od zatrzymania. Zdecydowaną odmowę, z jaką się spotkał, skwitował jedynie słowami „ a mogliście sobie dorobić”.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Za złożoną funkcjonariuszom obietnicę udzielenia korzyści majątkowej grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

 

ak, js