Masz pieniądze i rozchodzimy się bez świadków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Masz pieniądze i rozchodzimy się bez świadków

Data publikacji 29.09.2010

Za kierowanie ciągnikiem rolniczym bez dokumentów, brak aktualnych badań technicznych pojazdu oraz zaśmiecanie drogi publicznej interweniujący funkcjonariusz zaproponował 28-letniemu Pawłowi P. mandat karny w wysokości 500zł. Ten słysząc od policjanta informacje o możliwości odmowy przyjęcia mandatu i skierowanie sprawy do sądu wyjął dwa banknoty o nominalne 200 i 100 złotych włożył je w notatnik mundurowego informując: „masz pieniądze, nie pisz mandatu, rozchodzimy się bez świadków”. Mężczyzna już usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa korupcyjnego.

Dzielnicowi z komisariatu w Tłuszczu pełniąc służbę na terenie gminy Klembów zauważyli ciągnik rolniczy ciągnący beczkowóz z którego na drogę wylewała się ciecz o nieprzyjemnym zapachu. Policjanci natychmiast zareagowali na wykroczenie zaśmiecania drogi publicznej. Zatrzymany do kontroli pojazd był prowadzony przez 28-letniego Pawła P. Ten od razu oświadczył, że nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających do prowadzenia pojazdu. Dodatkowo ciągnik nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że w związku z popełnionymi wykroczenia zostanie ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł, oraz zostanie zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu. Policjant pouczył ponadto kierującego o prawie do odmowy przyjęcia mandatu i skierowaniu sprawy do sądu. Po tych słowach Paweł P. wyjął dwa banknoty o nominale 200 i 100 zł, włożył je w notatnik dzielnicowego i powiedział: „masz pieniądze, nie pisz mandatu, rozchodzimy się bez świadków”.

Po takim zachowaniu mężczyzna został poinformowany o popełnieniu przestępstwa i zatrzymany . Już usłyszał zarzuty związane z wręczeniem korzyści majątkowej funkcjonariuszom publicznym w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

bw/ts.