Nie prowokujmy złodziei - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie prowokujmy złodziei

Data publikacji 29.09.2010

Okazja czyni złodzieja. Nie prowokujmy sami złodziei, nie zamykając drzwi do domu czy zostawiając na chwilę otwarte auto z kluczykami czy też jakiejkolwiek torebki, teczki na siedzeniach w samochodzie. Możemy narazić się na kradzież auta, dokumentów, innych pozostawionych rzeczy lub wybicie szyby. Wczoraj piaseczyńscy policjanci odnotowali taki przypadek, gdzie sprawcy skradli różne przedmioty oraz narzędzia z otwartego pomieszczenia gospodarczego.

Piaseczyńska Policja apeluje do właścicieli domów, samochodów i kierowców: zwracajmy uwagę na otoczenie, czy w najbliższej okolicy nie kręcą się obce osoby; nie zostawiajmy otwartych drzwi swoich mieszkań i domów, nawet gdy jesteśmy w środku; nie zostawiajmy otwartych aut z kluczykami i dokumentami; nie prowokujmy złodziei swoją lekkomyślnością. Podajemy przykład, żeby Państwa uczulić na mogące się wydarzyć różne przypadki, wiele zależy od nas samych czy do nich dojdzie, a jeżeli już to jak się zakończą.

Do takiego zdarzenia doszło wczoraj w Szczakach. Z otwartego pomieszczenia gospodarczego sprawcy skradli różne przedmioty oraz narzędzia. Właściciel wycenił straty na kwotę 3500 złotych.

bw/hkk