Policjanci zabezpieczyli nielegalne kody do oprogramowania - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne kody do oprogramowania

Data publikacji 17.09.2012

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą stołecznej policji, zabezpieczyli ponad 1900 pudełek z nielegalnym kodami aktywacyjnymi do programu komputerowego wraz z zastrzeżonymi znakami towarowymi producenta. Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego mienia wyniosła około 1 200 000 złotych. Dzięki tej akcji indywidualni klienci nie zostali oszukani, płacąc za oryginalne kody, a dostając nielegalnie wygenerowane klucze do produktu.

Informacja o próbie wprowadzenia do obrotu prawdopodobnie nielegalnych kluczy do programów komputerowych, dotarła do stołecznych policjantów kilka dni temu. Kryminalni zaczęli szczegółowo sprawdzać informację. Z ich ustaleń wynikało, że pudełka z nielegalnie zwielokrotnionymi kluczami do programów, dotarły do Polski z zagranicy. W naszym kraju kupiła je po bardzo atrakcyjnej cenie firma, która następnie próbowała sprzedać kolejnej, mającej rozprowadzić kody do indywidualnych odbiorców. Jeden z pracowników zorientował się jednak, że coś może być nie tak z oprogramowaniem i postanowił sprawdzić swoje podejrzenia.

Policjanci po zebraniu wstępnych informacji dotarli do jednej z podwarszawskich firm i zabezpieczyli ponad 1900 nielegalnie zwielokrotnionych kluczy do aktywacji programów komputerowych, posiadających zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego mienia wyniosła około 1200000 złotych. Policjanci ustalają ile nielegalnego oprogramowania zostało już sprzedane klientom.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.82 MB)