Szkolenie dla miłośników skuterów - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie dla miłośników skuterów

Data publikacji 07.08.2013

Polskie Stowarzyszenie Motocyklistów przy wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa oraz we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego organizuje bezpłatne szkolenie skierowane do osób w wieku 13-18, które ma na calu poprawę techniki ich jazdy i wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Są jeszcze wolne miejsca na najbliższe zajęcia, które rozpoczynają się w niedzielę 11 sierpnia.

Jeśli masz 13-18 lat, kartę motorowerową lub prawo jazdy, własny skuter, 4 wolne dni i chęć podniesienia swoich umiejętności projekt skierowany jest właśnie do Ciebie.

Pierwszego dnia nauczymy Cie jak nie spanikować gdy napotkasz na drodze wypadek, jak skutecznie komunikować się ze służbami ratunkowymi oraz jak udzielić pierwszej pomocy gdy służby są w drodze. Instruktorzy Emergency First Response z Polskiego Stowarzyszenia Motocyklistów zadbają o to abyś po ukończeniu kursu nie był jednym z wielu gapiów robiących zdjęcia,a cichym bohaterem swojego sumienia.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Warszawskiej Policji pokażą Ci najczęstsze “grzechy” uczestników drogi i spróbują wyjaśnić jak uniknąć takich sytuacji.

Kolejne trzy dni spędzisz na placu manewrowym gdzie pod bystrym okiem Tomka Kulika i jego współpracowników będziesz podnosił swoje umiejętności w zakresie techniki jazdy. Dowiesz się między innymi jak należy regulować i ustawić podzespoły pojazdu, ważne dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy, jak zatrzymać się bezpiecznie w awaryjnej sytuacji, jak omijać przeszkody planowo oraz awaryjnie, a także jak wykonywać manewry swoim pojazdem poniżej progu równowagi (wszystko oparte na ćwiczeniach praktycznych!!!)

Tego wszystkiego oraz kilku innych rzeczy nauczymy Cie bezpłatnie podczas projektu “Głowa i dwa kółka – skuterowa szkółka”, w którym dzieki dofinansowaniu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach “Lata w Miescie 2013″ możesz wziąć udział zupełnie bezpłatnie.

Nie czekaj już dziś zajrzyj na fan page na facebook’u lub stronę projektu http://skuterowaszkolka.pl/ i dowiedz się więcej!