Aktualności

Podsumowanie roku inwestycyjnego w Komendzie Stołecznej Policji i plany na rok następny

Data publikacji 30.12.2021

Ponad 93 miliony złotych Komenda Stołeczna Policji przeznaczyła w 2021 roku na realizację zamierzeń inwestycyjnych i remontowych związanych z budową nowych obiektów, modernizacją i remontem istniejących obiektów oraz zakończeniem innych prac, które znalazły się kalendarzu inwestycyjnym w mijającym roku. Rok 2022 to kolejne wyzwania inwestycyjne, na które Wydział Inwestycji i Remontów KSP planuje przeznaczyć kwotę ponad 75,9 miliona złotych.

Mijający rok to dla Komendy Stołecznej Policji moment na podsumowanie inwestycji, jakie zostały zrealizowane w 2021 roku. Obok zakończenia rozbudowy obiektu Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, do użytku zostały oddane nowe siedziby Posterunku Policji w Wiązownie, Posterunku Policji w Żabiej Woli, Posterunku Policji w Lesznie oraz Posterunku Policji w Izabelinie z siedzibą w Hornówku. Nadzorujący wszystkie realizowane inwestycje Wydział Inwestycji i Remontów zakończył również rozbudowę systemu wentylacji i klimatyzacji w budynku Komendy Stołecznej Policji, zadbał o rewitalizację terenu i modernizację zaplecza technicznego Wydział Transportu przy ul. Jagiellońskiej. W trakcie prac inwestycyjnych wymieniono również agregat w Centralnej Składnicy Uzbrojenia oraz dokonano modernizacji oświetlenia między innymi w obiektach Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, a także Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

W mijającym roku przebudowany został teren nieruchomości Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Powstały nowe wiaty samochodowe i miejsca postojowe dla pojazdów służbowych. Na terenie jednostki wykonano nowe nawierzchnie drogowe wraz odwodnieniem terenu. Ponadto usunięte zostały nieczynne zbiorniki na olej napędowy, dzięki czemu uzyskano kolejne miejsca parkingowe.

Prace inwestycyjne będą również kontynuowane w nadchodzącym roku. Na rok 2022 zaplanowano na realizację inwestycji ponad 75,9 miliona złotych.

W przyszłym roku planowane jest zakończenie prac związanych z rozbudową Komisariatu Policji Warszawa Ursynów, budową nowej siedziby dla Komisariatu Policji w Jaktorowie, a także realizacją modernizacji punktu przystrzeliwania broni w Centralnej Składnicy Uzbrojenia.

Ponadto w 2022 roku planowane jest zakończenie prac modernizacyjnych obiektów, w których mieści się Wydział do walki z Przestępstwami Gospodarczymi, a także Policyjna Izba Dziecka.

Kontynuowana będzie realizacja budowy nowego obiektu Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Oprócz zakończenia trwających inwestycji na 2022 zaplanowano uruchomienie nowych zadań dotyczących m. in. rozbudowy i modernizacji siedziby Komendy Rejonowej Policji Warszawa I przy ul. Belwederskiej, budowy nowej siedziby na potrzeby Komisariatu Policji Warszawa Włochy oraz modernizacji elewacji siedziby Komendy Stołecznej Policji.

Tekst: Edyta Adamus

Film KSP_2021r.mp4

Pobierz plik KSP_2021r.mp4 (format mp4 - rozmiar 38.8 MB)