Komenda Stołeczna Policji

Linki (animowany)

Mapa zagrożeń1
Moja komenda1
Jesteśmy na Facebook
KSP na Instagramie
KSP na twitterze
Pomoc tłumacza języka migowego. Informacja dla osób głuchoniemych i słabosłyszących
Stołeczny Magazyn Policyjny
Wirtualny spacer po Komendzie Stołecznej Policji
TOURIST GUIDE
Prawa człowieka w Policji
 • Powiaty
 • Dzielnice

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Policyjni motocykliści w czasie działań pod nazwą "Noga z gazu" - fotorelacja

  Prowadzona w Wydziale Ruchu Drogowego KSP, analiza stanu bezpieczeństwa wskazuje, że najczęstszą przyczyną wypadków drogowych są nieprawidłowy przejazd przejść dla pieszych oraz niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. W związku z powyższym policjanci z WRD podjęli działania, których celem jest przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości oraz właściwe zachowanie w rejonach przejść dla pieszych. Funkcjonariusze sprawdzą również stan stosowania się kierujących i pasażerów do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz używania stosownych urządzeń do przewozu dzieci.

 2. Bezpieczeństwo osób pieszych

  W 2016 roku na drogach m.st. Warszawy grupą szczególnie narażoną na niebezpieczeństwo byli piesi - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Stanowili 38% wszystkich ofiar wypadków drogowych. Nie mając pasów bezpieczeństwa, poduszek powietrznych czy osłony karoserii, nie mogą liczyć na żadną ochronę. Bezpieczeństwo pieszych jest ważne dla wszystkich, ponieważ każdy porusza się jako pieszy (do samochodu trzeba dojść!) - a więc jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego.

 3. Policjanci WRD przeprowadzili akcję "Prędkość"

  Policjanci stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego we współpracy z policjantami z wytypowanych jednostek garnizonu stołecznego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne związane z kontrolą prędkości. W wyniku akcji zostały skontrolowane 104 pojazdy, 65 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkością jazdy, w tym trzem osobom zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci zatrzymali również jeden dowód rejestracyjny.

 4. Rozpoczęcie sezonu rowerowego

  Od 1 marca 2017 r. policjanci Komendy Stołecznej Policji przy współpracy ze Strażą Miejską prowadzą działania kontrolno – profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. W trakcie trwania akcji funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów oraz innych uczestników ruchu drogowego powodujących zagrożenia i utrudnienia ruchu rowerowego oraz stan techniczny jednośladów, którymi poruszają się rowerzyści.

Inne serwisy

Stop agresji drogowej
Komenda Stołeczna Policji w Unii Europejskiej
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
Konkurs "Policjant, który mi pomógł"
Kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo"
Studia podyplomowe i kursy
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?
Stop seksturystyce!
"MOŻESZ POMÓC- REAGUJ, ZGŁOŚ!"
Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Konkurs „Policjanci w służbie historii”