• 30.07.2015
  KSP
  fot. arch.: Urząd m. st. Warszawy. Andrzej Dragan.

  Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

  audiofilmDopalacz to też NARKOTYK!
 • 30.07.2015
  KSP
  Plakat akcji "BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!"

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  audioBABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
 • 30.07.2015
  KSP

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło konkurs dla organizacji pozarządowych na przygotowanie ogólnopolskich działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących przeciwdziałania zażywania dopalaczy. Konkurs jest jednym z elementów startującej dziś kampanii „Dopalacze kradną życie”.

  MSW ogłosiło otwarty konkurs na działania dotyczące przeciwdziałaniu dopalaczom
 • 30.07.2015
  Mokotów, Ursynów, Wilanów

  Kryminalni z Mokotowa zatrzymali dilera dopalaczy. Wraz z nim w ręce policjantów wpadli kupujący te substancje. Cała akcja miała bardzo dynamiczny charakter. Handlujący został zatrzymany w pościgu, podczas którego próbował pozbyć się prawie 17 gramów substancji zabronionej.

  filmZasadzka na dilera dopalaczy
 • 30.07.2015
  Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

  Dziś z samego rana kryminalni z komendy przy ul. Grenadierów zatrzymali 15-latkę, trzecią uczestniczkę zajścia, do którego niedawno doszło w tramwaju. Tak jak zapowiadaliśmy, nikt nie może czuć się bezkarny, popełniając przestępstwo, występując przeciwko prawu, nie stosując się do przyjętych norm i zasad trzeba liczyć się z odpowiedzialnością, a fakt, że podejrzane osoby nie zawsze są zatrzymywane tuż po zdarzeniu nie oznacza wcale, że nie odpowiedzą za popełnione czyny. Funkcjonariusze cały czas prowadzili ustalenia, sprawdzenia, wykorzystywali wszystkie dostępne metody i środki pracy operacyjnej. Nieletnia ukrywała się, została znaleziona w małej szafce na buty. Teraz zajmą się nią policjanci referatu do spraw nieletnich i patologii, następnie sąd rodzinny.

  Kryminalni zatrzymali 15-latkę-trzecią uczestniczkę zdarzenia w tramwaju
 • 30.07.2015
  KSP
  Plakat kampanii "Dopalacze kradną życie"

  Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy - oraz instytucji i organizacji pozarządowych.

  filmRusza kampania „Dopalacze kradną życie”
 • Otwock
  30.07.2015

  Poszukujemy tych kobiet

  Policjanci z komisariatu w Józefowie, publikują zdjęcia dwóch kobiet podejrzewanych o dokonanie kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii. Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości proszone są o pilny kontakt z Komisariatem Policji w Józefowie lub z najbliższą jednostką policji.

  Poszukujemy tych kobiet
 • Bielany, Żoliborz
  30.07.2015

  Uderzył 11-letniego chłopca

  Policjanci z Bielan przedstawili zarzuty 33-letniemu mężczyźnie, który bez powodu kilka razy kopnął 11-letniego chłopca, a następnie zaatakował jego ciężarną mamę. Remigiusz M. był po użyciu alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  Uderzył 11-letniego chłopca
 • Mińsk Mazowiecki film
  30.07.2015

  Karoserię skradzionego forda odnaleziono w Siedlcach

  Policjant przesłuchuje mężczyznę Policjanci z Mińska Mazowieckiego wspólnie z kolegami z Siedlec, rozwikłali sprawę kradzieży forda focusa. Karoserię samochodu ujawniono podczas przeszukania prywatnej posesji w Siedlcach. Zarzut popełnienia kradzieży z włamaniem auta usłyszał 20-letni Rafał G. oraz 35-letni Paweł C., obydwaj z powiatu siedleckiego. 20-latek dobrowolnie poddał się karze, natomiast 35-latkowi grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Karoserię skradzionego forda odnaleziono w Siedlcach
 • Bemowo, Wola
  30.07.2015

  Przypadkowy przechodzień powstrzymał nietrzeźwego kierowcę

  Dzięki szybkiej reakcji przypadkowego przechodnia w ręce policjantów z Woli wpadł nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę Sławomirowi P, który wysiadł zza kierownicy seata i udał się na chwilę do sklepu. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad 2,4 promile alkoholu w organizmie. 45-latek usłyszał zarzut za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

  Przypadkowy przechodzień powstrzymał nietrzeźwego kierowcę
 • Bielany, Żoliborz
  30.07.2015

  Nie zauważył, że został okradziony

  Kila dni temu policjanci z żoliborskiego komisariatu zatrzymali Andrzeja R., podejrzanego o kradzież. 30-latek z kieszeni koszuli pasażera, wyjął portfel z pieniędzmi i dokumentami. Pokrzywdzony nie zorientował się nawet, że utracił swoje mienie. Zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za kradzieże, bo nie tylko tą jedną ma na swoim koncie. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Nie zauważył, że został okradziony
 • Mokotów, Ursynów, Wilanów
  30.07.2015

  Włamał się do fiata 126p

  Zarzut włamania i usiłowania kradzieży popularnego niegdyś „malucha” usłyszał 19-letni Adrian U. Mężczyzna został ujęty przez właściciela pojazdu, w momencie gdy siedział w środku. Miłośnik fiata 126p poddał się dobrowolnie karze i zobowiązał, że pokryje również koszty postępowania sądowego.

  Włamał się do fiata 126p
 • Ochota, Ursus, Włochy
  30.07.2015

  Na widok policjantów odrzucił narkotyki

  Policjanci z Ursusa zatrzymali Adriana K. Młody mężczyzna odrzucił torebkę z suszem roślinnym, kiedy zauważył policyjny patrol. Funkcjonariusze zabezpieczyli porcję marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

  Na widok policjantów odrzucił narkotyki
 • Wołomin
  30.07.2015

  Zatrzymany za zabójstwo konkubiny

  Policjanci z prewencji wołomińskiej komendy zatrzymali 60-letniego Leona L. Mężczyźnie przedstawiano zarzut zabójstwa kobiety. Decyzją sądu zatrzymanego tymczasowo aresztowano na trzy miesięcy. Zarzucany czyn 60-letniemu mężczyźnie stanowi zbrodnię, która zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

  Zatrzymany za zabójstwo konkubiny
 • Mokotów, Ursynów, Wilanów
  29.07.2015

  Próbowała wręczyć policjantom łapówkę

  Nie dość, że nie miała ważnych badań technicznych samochodu, opłaconego OC i żadnych dokumentów przy sobie, popełniła wykroczenie w ruchu drogowym, to jeszcze włożyła policjantom 150 zł do notatnika. Kierująca fiatem bravo została zatrzymana przez mokotowski patrol. Kobieta już usłyszała zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Za ten czyn grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

  Próbowała wręczyć policjantom łapówkę
 • Bemowo, Wola
  29.07.2015

  Dozór za rozbój i uszkodzenie mienia

  Z ustaleń policjantów wynika, że najpierw bili i grozili pozbawieniem życia pokrzywdzonemu, następnie uszkodzili jego samochód, po czym zabrali mu portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy. Napastnicy zostali zatrzymani przez wolskich mundurowych chwilę po przestępstwie. Łukasz G. i Karol G. już usłyszeli zarzuty rozboju. Na wniosek śledczych, wobec 21-latka i 30-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

  Dozór za rozbój i uszkodzenie mienia

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Uwaga ! Dzwoni OSZUST !
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Wirtualny spacer
Facebook KSP
WDZ Studia podyplomowe i kursy Norway Grants
Przemoc w rodzinie
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Debaty o bezpieczeństwie
KSP w Unii Europejskiej
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego