• 04.03.2015
  KSP

  Na polecenie Prezydent m.st. Warszawy na II linii metra odbyły się ćwiczenia służb ratowniczych pod kryptonimem "Kret II", sprawdzające funkcjonowanie procedur i skuteczność działań służb ratowniczych i porządkowych. Ich przebieg obserwowali m.in. oprócz Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Walz, Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki oraz jego zastępca mł. insp. Piotr Owsiewski.

  "Kret" sprawdził działanie służb ratowniczych
 • 04.03.2015
  KSP

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
 • 04.03.2015
  Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

  Policjanci z komisariatu w Rembertowie, w ramach szeroko pojętych działań profilaktycznych, przeprowadzili spotkanie z mieszkańcami zrzeszonymi w Rembertowskiej Akademii Seniora. Głównym celem spotkania było przekazanie wiedzy na temat zagrożeń, jakie osoby starsze mogą spotkać w codziennym życiu oraz sposobów unikania niebezpieczeństw i skutecznego radzenia sobie w takich sytuacjach. Policjanci bardzo dużo czasu poświęcili na omówienie sposobów działania oszustów działających metodą na tzw. „wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚ”. Mamy nadzieję, że taka forma przekazu pozwoli na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród seniorów.

  Policjanci w Rembertowskiej Akademii Seniora
 • 04.03.2015
  Wołomin

  Policjanci z ruchu drogowego wołomińskiej komendy zauważyli kierowcę osobowego rovera, który wjechał na stację paliw bez tablic rejestracyjnych. Ten zatankował pojazd, po czym nie płacąc za paliwo próbował wyjechał ze stacji paliw. Podróż, 24-latek zakończył zaledwie po kilku metrach, zatrzymany przez mundurowych do kontroli. Właściciel stacji oszacował wartość skradzionego paliwa na kwotę 240 złotych. Za popełnione wykroczenie Daniel G. został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

  Ukradł paliwo, wpadł w ręce policjantów
 • 04.03.2015
  Pruszków

  Policjanci z Raszyna zatrzymali kobietę, którą podejrzewają o kradzież pieniędzy pracodawcy. Wcześniej pracownica powiadomiła policję, że do salonu gier wszedł nieznany jej mężczyzna i zażądał wydania pieniędzy z kasetki. Zgłaszająca miała oddać utarg. Jak się okazało, wszystko zmyśliła. Mieszkanka Warszawy przyznała się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddała karze.

  Wymyśliła przestępstwo, żeby ukryć przestępstwo
 • 04.03.2015
  Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

  Policjanci z Pragi Południe zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy prowadzili rowery bez powietrza w oponach, z pajęczynami na ramach oraz z przyczepioną pułapką na myszy. 27-letni Maciej K. i 38-letni Rafał M. zdobyli je chwilę wcześniej włamując się do jednej z piwnic. Rowery powróciły do właściciela zanim ten zdążył stwierdzić ich brak. Jak się okazało zatrzymani mieli na swoim koncie w sumie trzy przestępstwa.

  Wpadli przez pułapkę na myszy
 • KSP
  04.03.2015

  Dzień pracy policjantów z rzecznego - patrol na quadach

  Na patrolu Stołeczni wodniacy mają dużo pracy. Ich rejon służbowy obejmuje wszystkie wody płynące garnizonu warszawskiego. Pod swoją pieczą mają ponad 110 km. odcinek Wisły, 17 km. kanału Żerańskiego, ponad 13 km. rzeki Bug oraz ponad 40 km. rzeki Narew. W ich rejonie służbowym znajduje się również największy w okolicach Warszawy akwen wodny tj. Jezioro Zegrzyńskie ze swoimi 3300 ha.

  Dzień pracy policjantów z rzecznego - patrol na quadach
 • Wołomin
  04.03.2015

  Okradły swoją koleżankę, a portfel i dokumenty spaliły w piecu

  25 i 34-latkę zatrzymali funkcjonariusze z komisariatu w Kobyłce. Pierwsza z nich w miejscu zamieszkania zabrała swojej współlokatorce portfel z dokumentami, kartą bankomatową i 200 złotych, po czym używając skradzionej karty wypłaciła z bankomatu 4000 złotych. Wcześniej Anna Cz. dwukrotnie przywłaszczyła blisko 3700 złotych należące do pokrzywdzonej. Druga z kobiet, prawdopodobnie pomogła 25-latce w zacieraniu śladów przestępstwa w ten sposób, że przyjęła od koleżanki skradziony portfel z dokumentami, kartą bankomatową i pieniędzmi, po czym wszystkie te przedmioty spaliła w piecu. Dodatkowo Agnieszka K. ukryła przekazane jej przez Annę Cz. wcześniej skradzione pieniądze. Sprawa obu kobiet już została przesłana do sądu.

  Okradły swoją koleżankę, a portfel i dokumenty spaliły w piecu
 • Grodzisk Mazowiecki
  04.03.2015

  Nie uciekł daleko po kradzieży ubrań

  Grodziscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. 52-latek uciekał przed pracownicami sklepu z torbą pełną skradzionych ubrań. W jego zatrzymaniu pomógł przypadkowy świadek. Rzeczy o wartości ponad 1300 złotych wróciły do sklepu, a Krzysztof C. usłyszał zarzut kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

  Nie uciekł daleko po kradzieży ubrań
 • Śródmieście
  04.03.2015

  Rozpoznajesz te osoby?

  Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz usiłowania włamania do kolejnego lokalu. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek prawdopodobnych sprawców tego przestępstwa. Każdy, kto rozpoznaje tych mężczyzn proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12

  Rozpoznajesz te osoby?
 • Piaseczno
  04.03.2015

  Zatrzymany agresywny konkubent

  Dozór policyjny, taką decyzję podjął prokurator w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną. Jak ustalili piaseczyńscy policjanci 48-latek od ponad roku znęcał się nad kobietą, groził jej i wyzywał. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

  Zatrzymany agresywny konkubent
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  04.03.2015

  Odpowie za posiadanie heroiny

  Policjanci z wydziału kryminalnego z komisariatu Policji na warszawskim Targówku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 29-latek posiadał przy sobie heroinę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj, po zebraniu materiału dowodowego, najprawdopodobniej Arkadiusz D. usłyszy zarzut. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

  Odpowie za posiadanie heroiny
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  04.03.2015

  "Edukacja prawna w szkołach" - spotkanie z uczniami

  Wczoraj policjantka zajmująca się prewencją kryminalną z Pragi Północ sierż. Dominika Dąbrowska przeprowadziła kolejne zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej nr 231 przy ul. Juranda ze Spychowa 10. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Edukacja prawna w szkołach z udziałem warszawskiej policji".

  "Edukacja prawna w szkołach" - spotkanie z uczniami
 • Mińsk Mazowiecki
  04.03.2015

  Kradł kable w opuszczonym budynku

  Policjanci z Sulejówka rozwiązali sprawę kradzieży, która miała miejsce w rejonie Placu Czarneckiego. W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej policjanci ustalili, że związek z kradzieżą kabli z instalacji elektrycznej może mieć 33-letni Mariusz S. z Sulejówka. Podejrzanego zatrzymano i przedstawiono mu zarzut popełnienia kradzieży. 33-latek przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

  Kradł kable w opuszczonym budynku
 • Mińsk Mazowiecki
  04.03.2015

  Z kradzionymi rzeczami wpadli na skupie złomu

  Błyskawiczna reakcja policjantów z Komisariatu w Sulejówku na informacje o kradzieży elementów ogrodzenia, zakończyła się zatrzymaniem dwóch podejrzanych o kradzież mężczyzn. 33-latek i jego 46-letni kolega, wpadli kiedy jechali wózkiem z "fantami" na skup złomu. Obydwaj usłyszeli już zarzut popełnienia kradzieży i dobrowolnie poddali się karze.

  Z kradzionymi rzeczami wpadli na skupie złomu
 • Mińsk Mazowiecki
  04.03.2015

  Myślał, że pozbędzie się narkotyków

  Odrzucona podczas legitymowania torebka nie uszła uwadze policjantów z Sulejówka. Okazało się, że była tam ukryta działka marihuany. 23-latek, który podczas kontroli próbował pozbyć się zawiniątka, usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

  Myślał, że pozbędzie się narkotyków

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Uwaga ! Dzwoni OSZUST !
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Wirtualny spacer
Facebook KSP
WDZ Studia podyplomowe i kursy Norway Grants
Przemoc w rodzinie
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Debaty o bezpieczeństwie
KSP w Unii Europejskiej
Pomoc dla Tomasza Bednarka
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego