• 03.09.2015
  KSP
  Policjanci w rejonie szkoły

  Jak co roku od 1 września policjanci pojawili się w rejonach szkół, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, a kierowcom przypomnieć o zachowaniu w tych miejscach szczególnej ostrożności. Akcją „Bezpieczna droga do szkoły” objętych jest ponad 230 placówek szkolnych znajdujących się na terenie działania Komendy Stołecznej Policji. W ciągu najbliższych miesięcy policjanci będą prowadzić stałą, systematyczną pracę z dziećmi i młodzieżą szkolną ukierunkowaną głównie na profilaktykę i edukację uczniów najmłodszych klas.

  „Bezpieczna droga do szkoły”
 • 03.09.2015
  KSP
  fot. arch.: Urząd m. st. Warszawy. Andrzej Dragan.

  Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

  audiofilmDopalacz to też NARKOTYK!
 • 03.09.2015
  KSP
  Plakat akcji "BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!"

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  audioBABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
 • 02.09.2015
  KSP

  W związku z dużym zainteresowaniem społecznym dotyczącym eksmisji byłej funkcjonariuszki milicji obywatelskiej z mieszkania służbowego oraz wieloma, często skrajnymi opiniami, jakie towarzyszą tej sytuacji, poniżej przedstawiamy informacje dotyczące działań podejmowanych przez Komendę Stołeczną Policji. Zapewniamy również, że dokładamy wszelkich starań, aby sytuacja, w jakiej znalazła się emerytka milicji została rozwiązana w sposób gwarantujący zapewnienie jej godnej opieki.

  Informacja na temat eksmisji byłej funkcjonariuszki
 • 02.09.2015
  KSP

  Bezzałogowe statki powietrzne, potocznie nazywane „dronami” cieszą się coraz większą popularnością na całym świecie. W Polsce również obserwujemy wzrost zainteresowania tymi urządzeniami. Zanim zdecydujemy się na latanie bezzałogowymi statkami powietrznymi warto dowiedzieć się, gdzie i jak możemy nimi latać bezpiecznie.

  Lataj „z głową” bezzałogowo
 • 02.09.2015
  Komisariat Rzeczny

  Przed nami nowy rok szkolny. Funkcjonariusze komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie przypominają, że to najlepszy czas, aby nauczyć się pływać lub doszlifować zdobyte wcześniej umiejętności pływackie. Pływanie powinno być dla nas tak naturalne i przyjemne, jak chodzenie czy mówienie! Dlatego też wykorzystajmy czas nauki w szkole również na naukę pływania!

  Uczmy się pływać
 • Ochota, Ursus, Włochy
  03.09.2015

  Policjanci odzyskali kradziony rower

  Policjant wraz z zatrzymanym mężczyzną. Policjanci z Ochoty zatrzymali 23-letniego Krzysztofa K. Mężczyzna jechał rowerem, który po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazał się poszukiwany. Jednoślad w czerwcu br. został skradziony na terenie Karczewa. Za posiadanie przedmiotu pochodzącego z przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Policjanci odzyskali kradziony rower
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  03.09.2015

  Rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Północnoprascy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży łańcuszka, do którego doszło przy ul. Św. Wincentego 130. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego w siedzibie jednostki przy ulicy Chodeckiej 3/5.

  Rozpoznajesz tego mężczyznę?
 • Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła, KSP film
  03.09.2015

  Zlikwidowana domowa uprawa konopi

  Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość narkotykową namierzyli domową uprawę marihuany. Jej właścicielem okazał się 32-latek. Mężczyzna hodował konopie w specjalnie przygotowanym namiocie, wyposażonym w oświetlenie i wentylację. Funkcjonariusze zatrzymali Krzysztofa G. i przedstawili mu już zarzuty. Może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

  Zlikwidowana domowa uprawa konopi
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  03.09.2015

  Sprawca rozboju zatrzymany

  Policjanci z Pragi Północ zatrzymali w mieszkaniu 26-letniego Pawła B. Mężczyzna był podejrzewany o dokonanie rozboju, do którego doszło przed kilkoma dniami. W wyniku tego zdarzenia, pokrzywdzonemu skradziono saszetkę z zawartością portfela, pieniędzy oraz innych przedmiotów. Za to przestępstwo 26-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Sąd rejonowy zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

  Sprawca rozboju zatrzymany
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  02.09.2015

  Na rolkach pojechała na kradzież

  Policjant wraz z zatrzymaną kobietą podejrzewaną o kradzież. Śledczy z Targówka przedstawią zarzut kradzieży 21-letniej kobiecie. Pracownica sklepu rozpoznała w niej sprawczynię kradzieży perfum na kwotę prawie 900 zł. Do zdarzenia doszło na początku sierpnia. Dzięki szybkiej reakcji pracowników Diana D. trafiła w ręce policjantów z Targówka. Teraz może jej grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

  Na rolkach pojechała na kradzież
 • Ochota, Ursus, Włochy
  02.09.2015

  Nieletni najpierw próbowali ukraść fiata, później audi

  Policjanci z Ochoty zatrzymali trzech nastolatków, którzy najpierw próbowali ukraść fiata seicento, a później audi. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych 13, 15 i 16-latek zostali schwytani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Młodzi chłopcy odpowiedzą teraz za swoje zachowanie, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

  Nieletni najpierw próbowali ukraść fiata, później audi
 • Wołomin
  02.09.2015

  Nietrzeźwy kierowca wręczał łapówkę

  37-letni Andrzej M. został zatrzymany przez policjantów wydziału prewencji wołomińskiej Komendy do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem, mając blisko 2 promile alkoholu etylowego we krwi. Ponadto Andrzej M. zaproponował policjantom 500 złotych łapówki, by odstąpili oni od kontynuowania czynności służbowych związanych z kontrolą drogową. Zatrzymany usłyszał już dwa zarzuty: kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości oraz udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom KPP w Wołominie.

  Nietrzeźwy kierowca wręczał łapówkę
 • Nowy Dwór Mazowiecki
  02.09.2015

  Zatrzymani na gorąco za usiłowanie włamania

  Policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież oleju napędowego z terenu budowy drogi. 38-letni Jarosław T., mieszkaniec powiatu nowodworskiego oraz 28-letni Robert Ł., mieszkaniec powiatu legionowskiego, usłyszeli zarzuty. Pierwszy kradzieży z włamaniem i jego usiłowania, a drugi usiłowania kradzieży z włamaniem i paserstwa. Podejrzanym może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Zatrzymani na gorąco za usiłowanie włamania
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  02.09.2015

  Najpierw się awanturował, potem wybił szybę w autobusie

  Zarzutem za zniszczenie mienia zakończyła się podróż autobusem dla 32-letniego Przemysława G. Zdenerwowany mężczyzna, w odwecie na kierowcy, który rzekomo nie zatrzymał się na wskazanym przez niego przystanku, wybił szybę w drzwiach. Policjanci z komisariatu na Targówku zatrzymali pijanego wandala. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Najpierw się awanturował, potem wybił szybę w autobusie
 • Śródmieście
  02.09.2015

  Uciekał, bo miał przy sobie narkotyki

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Adam Z. widząc policjantów próbował uciec i pozbyć się obciążających go dowodów. Za posiadanie narkotyków 21-latowi grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

  Uciekał, bo miał przy sobie narkotyki

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Uwaga ! Dzwoni OSZUST !
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Wirtualny spacer
Facebook KSP
WDZ Studia podyplomowe i kursy Norway Grants
Przemoc w rodzinie
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Debaty o bezpieczeństwie
KSP w Unii Europejskiej
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego