• 16.09.2014
  Grodzisk Mazowiecki

  Grodziscy kryminalni w dwóch domach na terenie miasta zabezpieczyli 21 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 200 tysięcy złotych. Na posesji 66-latka policjanci znaleźli rosnące krzaki konopi, kilkadziesiąt suszących się już roślin i gotowy do porcjowania i wprowadzenia na rynek susz. Funkcjonariusze szybko ustalili osoby współpracujące z mężczyzną. W domu Rafała i Agnieszki K. policjanci zabezpieczyli kolejne duże ilości środków odurzających. Decyzją sądu cała trójka została tymczasowo aresztowana.

  film3 areszty za wytworzenie 21 kilogramów narkotyków
 • 16.09.2014

  Od 1 sierpnia br. w Komendzie Stołecznej Policji działa zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach. Zespół zajmuje się przeciwdziałaniem agresji m. in. poprzez eliminowanie z ruchu osób stwarzających zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

  filmStołeczny zespół do zwalczania agresywnych zachowań na drogach
 • 16.09.2014
  Śródmieście

  Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście rozpatrując sprawę w trybie przyspieszonym wydał wyrok w sprawie 34-letniego Piotra C., pseudokibica zatrzymanego przez policjantów po sobotnim meczu Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław.

  Wyrok dla pseudokibica za wdarcie się na stadion
 • 15.09.2014
  KSP

  Stołeczni policjanci poszukują świadków, którzy w pobliżu Parku Szczęśliwickiego, pomiędzy godzinami wieczornymi w sobotę, a godziną 10 rano w niedzielę, mogli widzieć kobietę lub mężczyznę z przezroczystą reklamówką z napisem: „Dbajmy o środowisko”, wewnątrz druga biała reklamówka. Po godzinie 10 rano wczoraj w reklamówce znaleziono zwłoki noworodka. Wszelkie informacje prosimy kierować bezpośrednio pod numery telefonów: 22 603-73-20, do dyżurnego komendy 22 603-73-55 lub 22603-73-56, bądź na adres e-mail: krp3warszawa@policja.waw.pl lub na alarmowy numer 997 i 112.

  Poszukiwani świadkowie
 • 15.09.2014
  Mokotów, Ursynów, Wilanów

  Dzięki kryminalnym z Mokotowa oraz czujności członków rodziny, kolejna osoba, którą próbowano oszukać metodą „na wnuczka” nie straciła znacznej kwoty pieniędzy. W ręce policjantów trafił 55-latek, na konto którego 74-letnia kobieta wpłaciła ponad 50 tys. złotych, po tym jak wcześniej oszuści przekonywali ją , że pomaga funkcjonariuszom. Sławomirowi S. , który został już tymczasowo aresztowany przez sąd grozi kara do 8 lat więzienia.

  Za oszustwo „na krewnego” na Mokotowie, wpadł w Łodzi
 • 15.09.2014
  Wołomin

  40-latka zatrzymali kryminalni wołomińskiej komendy. Dariusz K. na jednym z parkingów w Ząbkach usiłował dokonać kradzieży policyjnego radiowozu - nieoznakowanego dostawczego volkswagena. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy dokładnie w chwili, gdy przy pomocy „łamaka” chciał otworzyć drzwi pojazdu. Już usłyszał nie tylko zarzut usiłowania kradzieży policyjnego mienia, lecz również 26 zarzutów kradzieży z włamaniem pojazdów różnych marek, jakich dopuścił się na terenie miasta Ząbki w przeciągu ostatnich 9 miesięcy. Skazany wcześniej prawomocnym wyrokiem sądu za czyny, jakich dopuścił się w przeszłości, najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym.

  filmUsiłował ukraść radiowóz z policjantami
 • Mińsk Mazowiecki
  16.09.2014

  Kto rozpoznaje tego mężczyznę?

  Mężczyzna widoczny na zdjęciu został przywieziony karetką do szpitala w Mińsku Mazowieckim, w stanie upojenia alkoholowego z miejscowości Radachówka w gminie Kołbiel w powiecie otwockim. Nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Mężczyzna ma problemy z mową i niedowład lewej ręki. Policjanci apelują do wszystkich osób, które rozpoznają widocznego na zdjęciu mężczyznę i znają jego tożsamość, o nawiązanie kontaktu z wydziałem kryminalnym mińskiej komendy, do 16.00 pod numerem 25 759 72 34 lub 25 759 72 64. Można też telefonować całodobowo do oficera dyżurnego pod numer 25 759 72 00 lub alarmowe 112 i 997. Policjanci sprawdzą każdą informację, która umożliwi ustalenie tożsamości mężczyzny.

  Kto rozpoznaje tego mężczyznę?
 • Mińsk Mazowiecki film
  16.09.2014

  Zatrzymano poszukiwanego i podejrzanego o popełnienie rozboju

  W ręce policjantów z zespołu patrolowo-interwencyjnego wpadł 21-letni Mariusz W., podejrzany o dokonanie w czerwcu tego roku w Sulejówku rozboju na 64-letnim mężczyźnie. Mariusz W. był poszukiwany w związku z nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, na mocy sądowych wyroków w innych sprawach kryminalnych. W czasie zatrzymania mężczyzna był agresywny wobec policjantów. Zanim odwieziono go za więzienne mury, usłyszał zarzut popełnienia rozboju oraz znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów podczas przeprowadzanych czynności służbowych.

  Zatrzymano poszukiwanego i podejrzanego o popełnienie rozboju
 • Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
  16.09.2014

  Trzy zarzuty kradzieży siłowników

  Od razu po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z Wawra trafnie wytypowali i zatrzymali podejrzewanego o kradzież siłowników. Funkcjonariusze ustalili, że 31-letni Paweł K. ma na swoim koncie więcej podobnych czynów. W sumie usłyszał 3 zarzuty.

  Trzy zarzuty kradzieży siłowników
 • Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
  16.09.2014

  Zaczęło się od zwrócenia uwagi

  Policjanci zatrzymali 20-letniego Rafała W., który mając ponad 2 promile alkoholu we krwi najpierw rozpętał awanturę, a potem zdewastował klatkę schodową. Mężczyzna wpadł w szał w momencie, kiedy jedna z mieszkanek budynku zwróciła mu uwagę. Dziś w wydziale mienia zatrzymany usłyszy zarzut.

  Zaczęło się od zwrócenia uwagi
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  16.09.2014

  Piknik Sąsiedzki – my też tam byliśmy

  Integracja społeczności lokalnej - taki cel przyświęcał imprezie zorganizowanej przez Radę Dzielnicy Białołęka i Przyjaciół Pod Dębami. To kolejna edycja „Pikniku Sąsiedzkiego”, która odbyła się w niedzielę przy ulicy Strumykowej. Policjanci z Pragi Północ i Białołęki również uczestniczyli w imprezie. Wśród mnóstwa atrakcji, każdy mógł oznakować swój rower oraz uczestniczyć w daktyloskopii. Policjanci wręczyli dzieciom książeczki dotyczące bezpiecznej drogi do szkoły oraz książeczkę Kapitana Wyderki.

  Piknik Sąsiedzki – my też tam byliśmy
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  16.09.2014

  Obserwował swoją ofiarę przed sklepem

  W ręce policjantów z Targówka wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież złotego łańcuszka. Z ustaleń, jakie posiadali policjanci, wynikało, że sprawca obserwował swoją ofiarę przed sklepem. Kiedy kobieta zamierzała wejść do sklepu, sprawca podbiegł do niej i chwycił za szyję zrywając złoty łańcuszek, po czym uciekł. Na wzywanie o pomoc, patrol Straży Miejskiej, który był w pobliżu, ujął podejrzanego. Patryk P. usłyszał zarzut kradzieży. Do zarzucanego czynu 22-latek przyznał się.

  Obserwował swoją ofiarę przed sklepem
 • Nowy Dwór Mazowiecki film
  16.09.2014

  Podejrzani o włamania

  Policjanci z Nasielska zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 23 lata, którzy podejrzani są o dokonywanie kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych. Ponadto w samochodzie, którym się poruszali funkcjonariusze znaleźli ponad gram heroiny. Mundurowi odnaleźli również część skradzionych kosztowności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

  Podejrzani o włamania
 • Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
  16.09.2014

  Dwóch sprawców, dwa przestępstwa

  Policjanci z Wawra zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani byli o związek z włamaniem do magazynu na terenie budowy i kradzieży stamtąd stalowych profili o łącznej wartości około 15 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego Piotra K., który usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz wspólnie i w porozumieniu z drugim zatrzymanym, 18-letnim Piotrem M., usiłowania dokonania kradzieży.

  Dwóch sprawców, dwa przestępstwa
 • Grodzisk Mazowiecki
  16.09.2014

  Jechał bez pasów, a odpowie za narkotyki i łapówkę

  23-latek jechał samochodem bez pasów. Podczas kontroli grodziscy policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna próbował uniknąć zatrzymania za to przestępstwo, wręczając funkcjonariuszowi pieniądze. Teraz Karol K. odpowie za obydwa popełnione czyny. Prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem.

  Jechał bez pasów, a odpowie za narkotyki i łapówkę
 • Grodzisk Mazowiecki
  15.09.2014

  Policjanci na piknikach profilaktycznych

  W ostatni weekend grodziscy policjanci brali udział w spotkaniach z mieszkańcami w ramach organizowanych w powiecie pikników profilaktycznych. W sobotę policyjne stanowisko było elementem Grodziskiego Zlotu Trzeźwości, a w niedzielę festynu rodzinnego w Jaktorowie. Spotkania były okazją do prezentowania policyjnego sprzętu, rozmów na temat bezpieczeństwa oraz przekazywania materiałów profilaktycznych uczestnikom.

  Policjanci na piknikach profilaktycznych

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Kampania społeczna "Oszustwa na wnuczka"
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Pomoc dla Tomasza Bednarka
Facebook KSP
Przemoc w rodzinie
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Fundacja Wsparcia Policjantów
Debaty o bezpieczeństwie
Dziennik Urzędowy MSW
Dziennik Urzędowy KGP
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego