• 26.03.2015
  KSP

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  audioBABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
 • 26.03.2015
  Śródmieście

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby i użycie przemocy. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, między nią a Kamilem M. doszło do sprzeczki, wtedy 23-latek owinął jej głowę folią spożywczą, związał ręce, a następnie brutalnie ją pobił. Zakrwawiona kobieta została znaleziona przez sąsiada na klatce schodowej. Za to przestępstwo mężczyźnie może teraz grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu Kamila M. na 3 miesiące.

  audioZostała owinięta folią, związana i brutalnie pobita
 • 26.03.2015
  Śródmieście

  Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego w prowadzonym przez prokuraturę śledztwie. W trakcie postępowania policjanci weszli w posiadanie nagrania z monitoringu, na którym widać, jak zatrzymana przez nich osoba, w zupełnie innym zdarzeniu, brutalnie bije przypadkowego przechodnia. Policjanci proszą o kontakt mężczyznę, który w ten właśnie sposób, 31 stycznia tego roku, około godziny 18:00 został napadnięty na warszawskiej Pradze.

  filmProsimy o zgłoszenie się osoby pokrzywdzonej w tym brutalnym napadzie
 • 26.03.2015
  Legionowo

  Wczoraj podczas debaty społecznej mieszkańcy powiatu legionowskiego mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa publicznego. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a gośćmi specjalnymi byli: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. kontaktów z samorządem terytorialnym i organizacjami społecznymi generał Władysław Padło, Komendant Stołeczny Policji inspektor Michał Domaradzki oraz Komendant Powiatowy Policji w Legionowie inspektor Waldemar Perdion. Gospodarzem spotkania byli prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz Starosta Legionowski Jan Grabiec.

  Debata społeczna pt. "Bezpieczeństwo w Legionowie"
 • 26.03.2015
  Praga Północ, Białołęka, Targówek

  Tylko w ciągu dwóch dni policjanci z Białołęki i Targówka udowodnili dwóm podejrzanym łącznie 38 kradzieży paliwa. Do zdarzeń doszło na terenie garnizonu stołecznego. Za każdym razem mężczyźni tankowali paliwo do zbiornika i odjeżdżali, nie płacąc za nie. Jarosław O. i Emil P. już usłyszeli zarzuty. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  audioPolicjanci skuteczni w walce ze złodziejami paliwa
 • 26.03.2015
  KSP

  Ruszyła kolejna odsłona kampanii społecznej „Nie daj się złowić!” realizowana przez Wydział Wywiadowczo-Patrolowy KSP we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego. Akcja przeciwdziała wzmożonym kradzieżom podczas świątecznych zakupów. To sprzyjające okoliczności dla kieszonkowców grasujących w środkach komunikacji miejskiej i sklepach. Stołeczni policjanci opracowali wyjątkowo skuteczną metodę, która zyskuje uznanie poza granicami Polski.

  film„Nie daj się...” kieszonkowcom
 • 26.03.2015

  Polemika do artykułu w Gazecie Wyborczej pt. „Ten trup się nie liczy”

  Dzisiaj na łamach Dużego Formatu Gazety Wyborczej opublikowano artykuł pt. „Ten trup się nie liczy”, po lekturze którego czytelnik może sobie zbudować zaburzony obraz Policji, która - kierując się tylko statystyką - nie wykonuje prawidłowo swoich zadań. Statystyka nie jest w Policji najważniejsza, jest ona jedynie elementem wewnętrznej samooceny. Dzięki niej wiemy, na co zwrócić większą uwagę. Prowadząc analizę danych, wyciągamy wnioski, jak jeszcze skuteczniej walczyć z przestępczością. Od lat również wskazujemy, że manipulowanie statystyką jest niedopuszczalnym łamaniem prawa. Podkreślamy także, że najważniejsza dla nas jest społeczna ocena działań Policji. W codziennej służbie staramy się odpowiadać na społeczne oczekiwania wobec Policji.

  Polemika do artykułu w Gazecie Wyborczej pt. „Ten trup się nie liczy”
 • 26.03.2015

  Bądź bezpieczny na drodze!

  1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.

  Bądź bezpieczny na drodze!
 • Mińsk Mazowiecki film
  26.03.2015

  Wizyta uczniów w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”

  49 uczniów z klas pierwszych Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim wzięło udział w kilkugodzinnych praktykach zorganizowanych w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”. Mińska jednostka dziewiąty rok z rzędu gościła w swoich murach osoby zainteresowane zawodem policjanta. Podczas pobytu w jednostce uczniowie poznawali prace policjantów na stanowisku kierowania i w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Zwiedzili również atelier zespołu techniki kryminalistycznej, poznali wyposażenie do służby policjantów prewencji i drogówki. Uczniowie zapoznali się też z procesem rekrutacji do służby w Policji.

  Wizyta uczniów w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”
 • KSP
  26.03.2015

  NIE! dla wypalania traw

  1 Wczesną wiosną trawy sa wysuszone i palą sie bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru, które często przenoszą ogień na pobliskie lasy oraz zabudowania. W takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Podczas pożaru powstaje duże zadymienie, które jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia. Dym powoduje zmniejszenie widoczności na drogach, co może prowadzić do powstania groźnych w skutkach wypadków drogowych. W wyniiku wypalania traw dochodzi do wielu szkodliwych procesów, a w szczególności, ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza, do atmosfery przedostaje się szereg związków chemicznych będących trucizną zarówno dla ludzi jak i zwierząt, zniszczone są miejsca lęgowe oraz ginie wiele gatunków zwierząt gnieżdżących się na ziemi i w krzewach.

  NIE! dla wypalania traw
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  26.03.2015

  39-latek z trzema zakazami sądowymi w rękach policjantów

  Policjanci ze stołecznego wywiadu zatrzymali kierowcę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W trakcie sprawdzeń okazało się, że 39-latek posiada jeszcze dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów, do grudnia br. i do grudnia 2017 toku. Piotr W. trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał już zarzut niestosowania się do orzeczonych przez sąd zakazów. Dalej sprawą zajmie się sąd. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  39-latek z trzema zakazami sądowymi w rękach policjantów
 • Bemowo, Wola
  26.03.2015

  Policjanci zabezpieczyli blisko 65 gramów marihuany

  Policjanci z Woli zatrzymali Dawida S., który kierował pojazdem będąc pod wpływem m.in. kokainy. Po zatrzymaniu 30-latek trafił do policyjnego aresztu, a wraz z nim pasażer. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty: kierowania pod wpływem narkotyków, posiadanie marihuany oraz kierowania pojazdem bez uprawnień i wymaganych dokumentów. Ponadto odpowie za udzielanie znacznej ilości narkotyków Grzegorzowi C., u którego w mieszkaniu policjanci zabezpieczyli blisko 65 gramów marihuany. Wkrótce sprawa trafi do sądu.

  Policjanci zabezpieczyli blisko 65 gramów marihuany
 • Bielany, Żoliborz
  26.03.2015

  Zatrzymany z płynnym metadonem

  Płynny metadon próbował przewieźć bez wymaganych dokumentów na teren Wielkiej Brytanii Andrzej R. Mężczyzna został zatrzymany na terenie lotniska przez funkcjonariuszy z KRP Warszawa V i Izby Celnej. 30-latek usłyszał także zarzuty za posiadanie narkotyków, udzielanie ich innym osobom i posiadanie amunicji. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Zatrzymany z płynnym metadonem
 • Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
  26.03.2015

  Areszt za znęcanie się nad ojcem i bratem

  Policjanci z Wawra najpierw podjęli decyzję o zatrzymaniu 24-letniego mężczyzny, potem pomimo dużych oporów ze strony rodziny, zgromadzili materiał dowodowy i doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, a następnie i do sądu. Mężczyzna od ponad półtora roku znęcał się nad bratem i ojcem. Funkcjonariusze zadziałali bardzo stanowczo i dynamicznie w trosce o bezpieczeństwo najbliższych podejrzanego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

  Areszt za znęcanie się nad ojcem i bratem
 • Ochota, Ursus, Włochy
  26.03.2015

  Policjanci z Ochoty ostrzegają seniorów przed oszustami

  Policjanci z Ochoty zorganizowali spotkanie z osobami starszymi w Bibliotece Publicznej ,,Przystanek Książka”. Była to doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP.

  Policjanci z Ochoty ostrzegają seniorów przed oszustami
 • Warszawa Zachód
  26.03.2015

  Kierował ciągnikiem po użyciu alkoholu

  Policjanci ruchu drogowego komendy w Starych Babicach, pełniąc służbę na terenie błońskiej gminy, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym. Sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało, mężczyzna spożywał wcześniej alkohol. Podobnie kierowca daewoo, którego zatrzymali do kontroli drogowej ożarowscy funkcjonariusze. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę do 2016 roku obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

  Kierował ciągnikiem po użyciu alkoholu

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stołeczny Magazyn Policyjny
nie daj się zrobić w jajo 2015
Uwaga ! Dzwoni OSZUST !
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Wirtualny spacer
Facebook KSP
WDZ Studia podyplomowe i kursy Norway Grants
Przemoc w rodzinie
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Debaty o bezpieczeństwie
KSP w Unii Europejskiej
Pomoc dla Tomasza Bednarka
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego