• 24.07.2014
  KSP

  To wyjątkowy dzień dla stołecznych policjantów i pracowników Policji. Uroczysty apel z okazji Święta Policji odbył się w samo południe przed budynkiem Komendy Stołecznej Policji. W obecności kierownictwa Policji, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, prokuratury, duchowieństwa oraz przyjaciół Policji ponad 100 policjantów garnizonu stołecznego zostało wyróżnionych medalami, odznaczeniami i nominacjami na wyższe stopnie policyjne.

  filmStołeczne obchody Święta Policji
 • 24.07.2014
  KSP

  Święto Policji to wyjątkowy dzień w życiu każdego funkcjonariusza. To radosny moment uhonorowania zasłużonych Policjantów odznaczeniami i awansami na kolejne stopnie służbowe. To także wyjątkowy czas podziękowania za trudy codziennej, często niebezpiecznej służby na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego.

  Życzenia Komendanta Stołecznego Policji z okazji Święta Policji
 • 24.07.2014
  KSP

  Prawie 1500 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 20 litrów spirytusu zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze namierzyli 82-letniego Tadeusza T. na terenie bazaru Wolumen. Mężczyzna oferował swoim klientom produkty najprawdopodobniej pochodzące z przemytu. 82-latek odpowie za popełnienie wykroczenia karno-skarbowego.

  Papierosy i alkohol bez akcyzy
 • 24.07.2014
  Mińsk Mazowiecki

  Mamy lato i wszyscy chcielibyśmy bezpiecznie wrócić do domu – pod takim właśnie hasłem zorganizowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim spotkanie z maskotką Komendy Stołecznej Policji - sierżantem Borsukiem. O tym, w jaki sposób żyć bezpiecznie i unikać trudnych sytuacji, radzili wspólnie dwaj sierżanci: Borsuk oraz Jolanta Pronobis z wydziału do spraw nieletnich i patologii mińskiej Komendy.

  Sierżant Borsuk w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim
 • 23.07.2014
  KSP

  Policjanci ze stołecznego Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw na terenie jednej z posesji w podwarszawskich Szamotach ujawnili zakopane szczątki 3 osób. Najprawdopodobniej są to ofiary gangsterskich porachunków z końca lat 90. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

  filmPolicjanci ujawnili szczątki ofiar gangsterskich porachunków
 • KSP
  24.07.2014

  Oszust na występach w stolicy

  Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali mężczyznę, który próbował wyłudzić w dwóch warszawskich bankach kredyty w wysokości 35 i 100 tysięcy złotych. 39-letni Ireneusz K. mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego posługiwał się sfałszowanymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach. Policjanci w ostatniej chwili udaremnili plany przedsiębiorczemu mężczyźnie.

  Oszust na występach w stolicy
 • KSP
  24.07.2014

  Program centralnych obchodów Święta Policji

  24 lipca to data szczególna dla funkcjonariuszy – to czas awansów, nominacji, odznaczeń zarówno samych policjantów, jak i pracowników Policji. W 95. rocznicę powołania polskiej Policji oficjalnym obchodom, które odbędą się w Warszawie, towarzyszyć będzie wiele uroczystości.

  Program centralnych obchodów Święta Policji
 • Śródmieście
  24.07.2014

  Policjanci ze Śródmieścia podwójnymi Szachowymi Mistrzami KSP

  Śródmiejscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą okazali się najlepsi zarówno indywidualnie jak i drużynowo w VIII Szachowym Turnieju o Puchar Komendanta Stołecznego Policji. Zawody rozegrane zostały na terenie OPP w Warszawie.

  Policjanci ze Śródmieścia podwójnymi Szachowymi Mistrzami KSP
 • Warszawa Zachód
  24.07.2014

  Interwencja w sklepie zakończyła się w areszcie

  Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o awanturze w sklepie, jaką wywołał jeden z klientów. Na miejscu policjanci wylegitymowali Wojciecha R., na którego, jak się okazało, sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego, celem odbycia 60 dni pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu 27-latka, policjanci usłyszeli propozycję wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie do czynności służbowych. Gdy z propozycji nie skorzystali, mężczyzna znieważył funkcjonariuszy wulgarnymi słowami. Wojciech R. zgodnie z dyspozycją sądu trafił do aresztu śledczego.

  Interwencja w sklepie zakończyła się w areszcie
 • Piaseczno
  24.07.2014

  O ósmej rano 2,6 promila za kierownicą

  Kierowca toyoty miał problemy z prowadzeniem auta, zjechał na nieutwardzone pobocze i nie mógł wyjechać. Jego zachowanie obserwował inny użytkownik drogi, który powiadomił oficera dyżurnego. Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zareagowali natychmiast i zatrzymali kierującego do kontroli. Rafał R. był nietrzeźwy, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

  O ósmej rano 2,6 promila za kierownicą
 • Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
  24.07.2014

  Zburzył to, co sam wcześniej zbudował

  Policjanci z patrolówki interweniowali na terenie budowy. Zatrzymali 31-letniego Łukasza S. Mężczyzna w przeciągu dwóch dni zburzył ścianki działowe, które wcześniej sam postawił, był bowiem pracownikiem firmy wykonującej prace budowlane. Spowodował straty w wysokości 1700 złotych. Odpowie za uszkodzenie mienia.

  Zburzył to, co sam wcześniej zbudował
 • Bielany, Żoliborz
  24.07.2014

  Podejrzani o kradzież i potrącenie ochroniarza

  Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę, który kilka tygodni temu ze sklepu wyniósł wędliny i masło o wartości ponad 800 złotych. 31-latkowi towarzyszyła kobieta, która uciekając potraciła samochodem ochroniarza. Dochodzeniowcy już przedstawili obojgu zarzuty za kradzież mienia. Ponadto Agnieszka U. usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

  Podejrzani o kradzież i potrącenie ochroniarza
 • Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
  24.07.2014

  780 opakowań gum do żucia

  Patrolowcy zatrzymali 49-letniego Michała B. Mężczyznę wskazali pracownicy ochrony sklepu jako sprawcę kradzieży. Okazało się, że kilka dni wcześniej z jednego z marketów wyniósł 780 opakowań gum do żucia o wartości 1500 złotych. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

  780 opakowań gum do żucia
 • Bielany, Żoliborz
  24.07.2014

  Syn zabrał matce biżuterię wartą 3000 złotych

  Do bielańskiej komendy zgłosiła się matka 31-letniego Pawła K. i poinformowała policjantów o kradzieży złotej biżuterii. Syn zabrał matce obrączki, sygnet i bransoletki. Kobieta wyceniła wartość złotej biżuterii na kwotę ponad 3000 złotych. Młody mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  Syn zabrał matce biżuterię wartą 3000 złotych
 • Grodzisk Mazowiecki
  24.07.2014

  Z ponad 2 promilami za kierownicą

  Dzięki informacji uzyskanej od mieszkańców, grodziscy policjanci zatrzymali na drodze nietrzeźwego 53-latka. Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat więzienia.

  Z ponad 2 promilami za kierownicą

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Kampania społeczna "Oszustwa na wnuczka"
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Pomoc dla Tomasza Bednarka
Facebook KSP
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Fundacja Wsparcia Policjantów
Debaty o bezpieczeństwie
Dziennik Urzędowy MSW
Dziennik Urzędowy KGP
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego