• 28.05.2015
  KSP

  Od 18 maja br. obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.

  Nowe przepisy dotyczące kierowców
 • 28.05.2015
  KSP

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  audioBABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
 • 28.05.2015
  Otwock

  Po dziewięciu latach na zasłużony odpoczynek odchodzi dziś Zadon - owczarek niemiecki, od początku pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku. Zadon wraz ze swoim przewodnikiem, aspirantem Markiem Terczyńskim, tworzyli duet niezwykły, a co najważniejsze skuteczny.

  filmZadon zakończył służbę w otwockiej komendzie
 • 28.05.2015
  Śródmieście

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pełniący służbę z funkcjonariuszami straży miejskiej zatrzymali 6 osób podejrzanych o handel odzieżą z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Przy obywatelach Polski i Wielkiej Brytanii zabezpieczono kilka toreb z szalikami i koszulkami europejskich drużyn piłkarskich. Suma strat właściciela znaków towarowych wyniosła przeszło 10.000 złotych. Za to przestępstwo zatrzymanym grozi teraz kara grzywny oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

  audiofilmSprzedawali artykuły sportowe z zastrzeżonymi znakami towarowymi
 • 27.05.2015
  KSP

  Kilka tysięcy warszawskich policjantów, wspartych funkcjonariuszami z kraju, zabezpieczało mecz pomiędzy Dnipro Dniepropietrowsk i FC Sevilla. Policjanci w mundurach i po cywilnemu monitorowali teren wokół stadionu oraz dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców stolicy. Nie odnotowaliśmy poważnych incydentów związanych z zabezpieczeniem meczu.

  Policyjne zabezpieczenie finału Ligi Europy na Stadionie Narodowym
 • Mokotów, Ursynów, Wilanów
  28.05.2015

  Zatrzymany za kradzież roweru

  Mokotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Maciej P. zabrał jednoślad pozostawiony przez właściciela na klatce schodowej bloku, przy ulicy Orzyckiej. 31-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy tydzień później i usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

  Zatrzymany za kradzież roweru
 • 28.05.2015

  Kolejni poszukiwani zatrzymani

  To już kolejne osoby poszukiwane, jakie w ostatnim czasie zatrzymali policjanci z Woli. Kilka dni temu w ich ręce wpadła 32-letnia Marlena W., którą poszukiwał sąd okręgowy w Piasecznie celem ustalenia miejsca pobytu. Natomiast Dariusz L. i Damian K. zostali umieszczeni w zakładzie karnym na podstawie wystawionych przez sąd nakazów doprowadzeń celem odbycia zasądzonej kary.

  Kolejni poszukiwani zatrzymani
 • Bielany, Żoliborz
  28.05.2015

  Wyszedł ze szpitala z cudzą torbą

  Policjanci z Bielan zatrzymali 57-letniego mężczyznę, który z poczekalni w jednym ze stołecznych szpitali zabrał torbę z dokumentami należącą do innego pacjenta. Stefan C. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut za przywłaszczenie cudzego mienia. Teraz przez 12 miesięcy będzie musiał pracować społecznie.

  Wyszedł ze szpitala z cudzą torbą
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  28.05.2015

  Policjanci ujawnili prawie 400 gramów heroiny

  Szybkie działania i dobrze zorganizowana zasadzka kryminalnych z Pragi Północ doprowadziła do zatrzymania Sylwestra K. i 29-letniego obywatela Nigerii. W samochodzie, którym poruszali się mężczyźni, policjanci znaleźli heroinę o łącznej wadze 392,26 gramów. Obaj zostali zatrzymani. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

  Policjanci ujawnili prawie 400 gramów heroiny
 • Śródmieście
  28.05.2015

  Policjanci odwiedzili dzieci w żłobku "Muzyczna Kraina"

  Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej wraz z policyjną maskotką Borsukiem,podczas wizyty w żłobku nr 23 "Muzyczna Kraina" rozmawiali z dziećmi o ich bezpieczeństwie i opowiadali o pracy policjantów. Maluchy miały również okazję z bliska zobaczyć policyjne auto, wejść do niego, włączyć sygnały dźwiękowe i błyskowe. Ogromną radość i frajdę sprawiła także możliwość pozdrowienia przez system nagłaśniający w radiowozie swoje koleżanki, kolegów i wychowawczynie.

  Policjanci odwiedzili dzieci w żłobku "Muzyczna Kraina"
 • Piaseczno
  28.05.2015

  Policyjny dozór za rozbój

  Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali 30-letnią kobietę podejrzaną o dokonanie rozboju, do którego doszło pod koniec marca przy ulicy Powstańców Warszawy w Piasecznie. Pokrzywdzony mężczyzna, gdy wracał do domu został napadnięty i okradziony z pieniędzy, telefonu komórkowego i słuchawek. Wczoraj decyzją prokuratury zatrzymana kobieta została objęta policyjnym dozorem. Za rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

  Policyjny dozór za rozbój
 • Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
  28.05.2015

  Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z czwartoklasistami

  Policjantka zajmująca się prewencją kryminalną na zaproszenie pedagoga ze Szkoły Podstawowej Nr 312 spotkała się z tamtejszymi czwartoklasistami. Zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dotyczyły szerokorozumianej problematyki cyberprzestrzeni. Funkcjonariuszka przekazała ważne informacje na temat zagrożeń, jakie czyhać mogą „w sieci”, wskazała, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz przestrzegła przed łamaniem prawa.

  Spotkanie edukacyjno-profilaktyczne z czwartoklasistami
 • Bielany, Żoliborz
  28.05.2015

  Policjanci na festynie w szkole podstawowej

  Impreza przeznaczona dla najmłodszych dzieci odbyła się w Szkole Podstawowej przy ulicy Staffa 21. Podczas pikniku na gości czekało wiele atrakcji, w tym również sierżant Jeżyk z bielańskiej Policji.

  Policjanci na festynie w szkole podstawowej
 • Komisariat Rzeczny
  27.05.2015

  Dzień Dziecka w Komisariacie Rzecznym

  Serdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka w Komisariacie Rzecznym Policji, który obchodzi w tym roku 95 urodziny! Od godziny 11.00 w ostatnią niedzielę maja dla dużych i małych czeka na wiele atrakcji. W siedzibie komisariatu w Porcie Praskim będzie można popływać policyjnymi motorówkami, ponurkować w ekwipunku w basenie, pokierować ciągnikiem siodłowym oraz... nie będziemy więcej zdradzać. Sprawdźcie sami! Niedziela 31 maja godz. 11.00 - 16.00 na ul. Wybrzeże Szczecińskie 6.Zapraszamy!

  Dzień Dziecka w Komisariacie Rzecznym
 • Piaseczno
  27.05.2015

  Od awantury do zarzutów

  Dozór policyjny - taką decyzję podjął prokurator w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoją żoną. Jak ustalili piaseczyńscy policjanci 54-latek od kilku lat utrudniał życie kobiecie - wyzywał ją, a nawet posuwał się do rękoczynów. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

  Od awantury do zarzutów

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Uwaga ! Dzwoni OSZUST !
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Wirtualny spacer
Facebook KSP
WDZ Studia podyplomowe i kursy Norway Grants
Przemoc w rodzinie
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Debaty o bezpieczeństwie
KSP w Unii Europejskiej
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego