• 31.07.2014
  KSP

  O godzinie 12.00 w Sali Balowej na Zamku Królewskim odbyła się dzisiaj uroczysta sesja Rady m. st. Warszawy, podczas której zostały wręczone tytuły honorowego obywatela stolicy oraz nagrody m. st. Warszawy. Uroczyste spotkanie radnych z powstańcami było częścią programu obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Udział w sesji wziął m.in. Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Dariusz Działo.

  Uroczysta sesja Rady m. st. Warszawy – obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego
 • 31.07.2014
  KSP

  W związku uroczystościami organizowanymi z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego informujemy, że w stolicy zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, w tym zakazy parkowania.

  Zmiany w organizacji ruchu na czas obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego
 • 31.07.2014
  Praga Północ, Białołęka, Targówek, Mokotów, Ursynów, Wilanów

  Policjanci z komisariatu na Targówku ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież roweru. Funkcjonariusze ustalili że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie także inne kradzieże jednośladów. To kolejne zatrzymanie osób kradnących rowery, gdyż wczoraj na Ursynowie zatrzymano 20 latka, który usłyszał zarzut kradzieży 3 jednośladów. Policjanci odzyskali również 4 ukradzione rowery. Za kradzież grozi do 5 lat wiezienia.

  Zatrzymani kolejni złodzieje rowerów
 • 31.07.2014
  KSP

  1 sierpnia rusza trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

  Kochasz? STOP Wariatom Drogowym
 • Legionowo
  31.07.2014

  Wpadł poszukiwany listem gończym

  Kryminalni z Legionowa zatrzymali poszukiwanego listem gończym. 33-letni Krzysztof W. był poszukiwany od stycznia tego roku, na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Legionowie za przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi 2 lata.

  Wpadł poszukiwany listem gończym
 • Otwock
  31.07.2014

  Nieletni odpowiedzą za kradzież roweru

  Policjanci z komisariatu w Józefowie, zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o kradzież roweru. Mimo pewnego triku zastosowanego przez sprawców, mundurowi szybko ustalili ich personalia i odzyskali skradziony sprzed supermarketu pojazd. Ich sprawa trafi teraz do sądu rodzinnego.

  Nieletni odpowiedzą za kradzież roweru
 • Praga Północ, Białołęka, Targówek
  31.07.2014

  Posiadał mefedron, marihuanę i amfetaminę, już usłyszał zarzut

  Policjanci z Pragi Północ zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania lokalu, należącego do Konrada P. funkcjonariusze ujawnili w szafce torebki foliowe z zawartością marihuany, mefedronu i amfetaminy. 24-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już usłyszał zarzut.

  Posiadał mefedron, marihuanę i amfetaminę, już usłyszał zarzut
 • Ochota, Ursus, Włochy
  31.07.2014

  Ukradł klucze i włamał się do mieszkania

  Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali podejrzanego o włamanie. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wszedł do mieszkania przy pomocy skradzionych wcześniej kluczy. 18-letni Patryk R. w ręce funkcjonariuszy wpadł dwa dni później. Dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem. Grozić mu może kara pozbawienia wolności do lat 10.

  Ukradł klucze i włamał się do mieszkania
 • Ochota, Ursus, Włochy
  31.07.2014

  Samochód odzyskany, podejrzany o jego kradzież zatrzymany

  Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież skody. Funkcjonariusze odzyskali także samochód. 25-letni Marcin P. usłyszał już zarzut za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

  Samochód odzyskany, podejrzany o jego kradzież zatrzymany
 • Bielany, Żoliborz
  31.07.2014

  Nietrzeźwy kierowca autobusu miejskiego

  Bielańscy policjanci zatrzymali na pętli autobusowej nietrzeźwego kierowcę. 41-letni mężczyzna kierował autobusem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Wojciech M. usłyszał już zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  Nietrzeźwy kierowca autobusu miejskiego
 • Mińsk Mazowiecki
  31.07.2014

  Mieszkańcy powiadomili, a wywiadowcy zatrzymali

  Dzięki telefonicznemu zgłoszeniu od mieszkańców, wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który dostał się do garażu na prywatnej posesji w Targówce. Policjanci podjęli interwencję, gdy mężczyzna oświetlał sobie latarką pomieszczenie, prawdopodobnie w poszukiwaniu interesujących „fantów”. Podejrzanemu przedstawiono już zarzut usiłowania popełnienia kradzieży.

  Mieszkańcy powiadomili, a wywiadowcy zatrzymali
 • Legionowo
  31.07.2014

  Kolejny poszukiwany listem gończym za kratkami

  Wczoraj drugi dzień z rzędu legionowscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego listem gończym. Za 33-letnim Krzysztofem W., od stycznia tego roku, Sąd Rejonowy w Legionowie wydał list gończy za przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi 2 lata.

  Kolejny poszukiwany listem gończym za kratkami
 • Piaseczno
  31.07.2014

  Areszt za znęcanie

  Trzymiesięczny areszt - taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzewanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną i kierowanie gróźb karalnych. Jak ustalili piaseczyńscy policjanci Michał Z. od kilku lat utrudniał życie kobiecie. Za znęcanie grozi kara pozbawienie wolności nawet do 5 lat.

  Areszt za znęcanie
 • Piaseczno
  31.07.2014

  Policyjne dozory za kradzież rozbójniczą

  Przyjechali do Piaseczna na zakupy, za które nie mieli zamiaru zapłacić. Robert R. i Eliza K. usłyszeli zarzuty za kradzież rozbójniczą wspólnie i w porozumieniu. Wczoraj decyzją prokuratury zostali objęci policyjnym dozorem. Czyn ten zagrożony jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Policyjne dozory za kradzież rozbójniczą

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Kampania społeczna "Oszustwa na wnuczka"
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Pomoc dla Tomasza Bednarka
Facebook KSP
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Fundacja Wsparcia Policjantów
Debaty o bezpieczeństwie
Dziennik Urzędowy MSW
Dziennik Urzędowy KGP
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego