• 18.04.2015
  KSP

  Bieżąca informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta, w związku z imprezą odbywającą się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 18 kwietnia 2015 r.

  Utrudnienia w ruchu związane z imprezą na Stadionie Narodowym
 • 18.04.2015
  KSP

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  audioBABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
 • 18.04.2015
  Otwock

  Wniosek o areszt dla 54- latka za groźby i złamanie sądowych nakazów. Podejrzewany jest on o znęcanie się nad rodzicami, niszczenie ich mienia, a także złamanie sądowych postanowień, w tym zakazu zbliżania się do 80-letnich staruszków.

  filmWniosek o areszt za znęcanie się nad 80-letnimi rodzicami
 • 18.04.2015
  Wołomin

  50-latka zatrzymali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej Komendy. W mieszkaniu Andrzeja P. policjanci ujawnili 6160 sztuk papierosów, 5 kilogramów krajanki tytoniu i blisko 53 litry cieczy o zapachu alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna już został przesłuchany. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to przestępstwo karę grzywny, albo karę pozbawienia wolności do lat 3.

  Trefny alkohol i papierosy trzymał w domu
 • 17.04.2015
  KSP

  W związku ze zgromadzeniami publicznymi, jakie odbędą się w sobotę 18 kwietnia w Warszawie od 8.00 do późnych godzin wieczornych w Komendzie Stołecznej Policji zostanie uruchomiona specjalna linia telefoniczna, gdzie warszawiacy będą mogli uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta.

  Policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym 18.04.2015 r.
 • Legionowo
  18.04.2015

  Przedszkolaki z wizytą w legionowskiej komendzie

  W legionowskiej komendzie gościły dzieci z przedszkola specjalnego w Legionowie. Nie lada atrakcją było dla nich zwiedzanie komendy, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny radiowóz. Dla dzieci było to niezapomniane przeżycie i możliwość poznania pracy policjantów.

  Przedszkolaki z wizytą w legionowskiej komendzie
 • Mińsk Mazowiecki
  17.04.2015

  „Nożownik” wpadł w ręce wywiadowców

  Policyjni wywiadowcy obezwładnili i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który pod jednym z lokali na Placu Kilińskiego uderzył dwukrotnie nożem 20-letniego mężczyznę. W wyniku tego ataku, pokrzywdzony doznał ran ciętych nogi i twarzy. 25-latka osadzono w policyjnym areszcie, a później przedstawiono mu zarzut uszkodzenia ciała w związku z wybrykiem chuligańskim. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze. 25-latkowi grozi wyższy wymiar kary, z uwagi na fakt, że będzie odpowiadał przed sądem jako recydywista.

  „Nożownik” wpadł w ręce wywiadowców
 • Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
  17.04.2015

  Próbował włamać się do mieszkania, w którym był właściciel

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do mieszkania, podczas gdy jego właściciel był w tym samym czasie w środku. 32.-letni Maciej B. usłyszał już zarzut, a przestępstwa tego dopuścił się w warunkach recydywy. Dziś funkcjonariusze doprowadzą go do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o skierowaniu wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

  Próbował włamać się do mieszkania, w którym był właściciel
 • Ochota, Ursus, Włochy
  17.04.2015

  Policyjny borsuk na spotkaniu z przedszkolakami we Włochach

  Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem gościli w Przedszkolu przy ulicy Sabały w warszawskich Włochach. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

  Policyjny borsuk na spotkaniu z przedszkolakami we Włochach
 • Warszawa Zachód
  17.04.2015

  Dozór za znęcanie się nad matką

  Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z Błonia zostali wezwani na interwencję. Tą zakończyli zatrzymaniem 61-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad matką, a prokurator objął go dozorem Policji oraz nakazał opuszczenie mu wspólnego mieszkania.

  Dozór za znęcanie się nad matką
 • Mokotów, Ursynów, Wilanów
  17.04.2015

  Kradł toyoty i hondy

  Mokotowscy kryminalni zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże samochodów na terenie Mokotowa, Ursynowa i Wilanowa. Grzegorz T., którego łupem najczęściej padały hondy i toyoty ma swoim koncie osiem takich przestępstw. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Kradł toyoty i hondy
 • Grodzisk Mazowiecki
  17.04.2015

  Włamywacz trafi za kratki

  Dzięki pracy operacyjnej i dobremu rozpoznaniu grodziscy kryminalni ustalili osobę podejrzewaną o włamanie do domu w Milanówku. Zaskoczony 39-latek został zatrzymany rano w miejscu zamieszkania. Adam W. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze roku pozbawienia wolności.

  Włamywacz trafi za kratki
 • Piaseczno
  17.04.2015

  Obchody 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej

  Wczoraj w Górze Kalwarii przed obeliskiem Pamięci Żołnierzy Polskich odbyły się uroczystości upamiętniające 75 rocznicę Zbrodni Katyńskiej na polskim narodzie. Hołd pomordowanym oddali przedstawiciele władz samorządowych, kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, młodzież oraz przedstawiciele duchowieństwa, firm, instytucji i mieszkańcy Góry Kalwarii.

  Obchody 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej
 • Bemowo, Wola
  17.04.2015

  Trzej poszukiwani wpadli jednej nocy

  Policjanci z Woli w przeciągu jednej nocy zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Najpierw w ręce policjantów wpadł 22-letni Dawid K., który na podstawie listu gończego trafił do zakładu karnego. Kilka godzin później policjanci z patrolówki zatrzymali Arkadiusza O. i Marka J. którzy poszukiwani byli w celu ustalenia miejsca pobytu.

  Trzej poszukiwani wpadli jednej nocy
 • Ochota, Ursus, Włochy
  17.04.2015

  Kradł na stacji paliw

  Policjanci z Ochoty zatrzymali 33-letniego Pawła N. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież oleju silnikowego ze stacji paliw. Wartość strat została oszacowana na kwotę prawie 800 złotych. Dzięki czujności pracowników sklepu Paweł N. został ujęty i przekazany funkcjonariuszom. Teraz za kradzież grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  Kradł na stacji paliw

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Uwaga ! Dzwoni OSZUST !
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Wirtualny spacer
Facebook KSP
WDZ Studia podyplomowe i kursy Norway Grants
Przemoc w rodzinie
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Debaty o bezpieczeństwie
KSP w Unii Europejskiej
Pomoc dla Tomasza Bednarka
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego