• 23.11.2014
  KSP

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
 • 21.11.2014
  KSP

  Policjanci zatrzymali 12 osób, które mimo wielokrotnych apeli administratora obiektu i Policji nie opuściły siedziby PKW. Do zdarzenia doszło w dniu 20 listopada br. Zatrzymane osoby zostały przewiezione do jednostek Policji, gdzie przeprowadzane są z nimi czynności procesowe w związku z naruszeniem miru domowego. Czynności te prowadzone są w trybie przyspieszonym, co oznacza że skierowanie do sądu wniosków o rozpoznanie następuje w ciągu 48 godzin od momentu zatrzymania.

  Informacja w sprawie działań Policji w siedzibie PKW
 • 21.11.2014
  Wołomin

  Funkcjonariusze wołomińskiej komendy, warszawskiej Pragi Północ i stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego przez kilka ostatnich tygodni prowadzili wspólnie działania ukierunkowane w zwalczanie przestępczości samochodowej. Efektem prowadzonych czynności była kontrola 32 miejsc, gdzie mogły być ukryte i demontowane na części pojazdy pochodzące z kradzieży. Policjanci odzyskali 3 skradzione pojazdy – fiata seicento, hondę civic i toyotę land cruiser. Do badań mechanoskopijnych zostały zabezpieczone cztery samochody, co do których zachodziło podejrzenie, że posiadają przerobione oznaczenie pół numerowych. W prowadzonych postępowaniach zarzuty usłyszały trzy osoby.

  Policjanci przeciwko przestępczości samochodowej
 • 21.11.2014
  Praga Północ, Białołęka, Targówek

  Policjanci z komisariatu na warszawskim Targówku ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem hondy wartej około 47.000 złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradziony pojazd. Szymon Z. usłyszał już zarzut. Decyzją prokuratora 23-latek został objęty dozorem policyjnym. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

  filmPolicjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież pojazdu i odzyskali hondę
 • 21.11.2014
  Bielany, Żoliborz

  Zaskakujące, dramatyczne, a czasami tragiczne zgłoszenia otrzymują policjanci. Każdy dzień przynosi inny scenariusz, który pisze życie. Zdarza się, że działania funkcjonariuszy ratują ludzi z opresji. Bywa, że przerywają i zmieniają bieg wydarzeń. Wczoraj żoliborscy policjanci uratowali osobę, która próbowała targnąć się na swoje życie.

  Policjanci z Żoliborza uratowali mężczyznę
 • Piaseczno
  23.11.2014

  Odpowie za narkotyki

  W ręce piaseczyńskich kryminalnych wpadł Karol O. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. W trakcie kontroli ujawnili przy mężczyźnie działkę amfetaminy i mefedronu, a w domu działkę marihuany. Przypominamy, że posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

  Odpowie za narkotyki
 • Mokotów, Ursynów, Wilanów
  22.11.2014

  Dozór dla kolejnego podejrzanego o włamania i kradzieże z mieszkań

  Policjanci z Ursynowa zatrzymali kolejnego podejrzanego o włamania i kradzieże z mieszkań na terenie dzielnicy. Marcin P. jest już czwartą osobą, którą funkcjonariusze trafnie wytypowali do tych spraw oraz której przedstawili zarzuty. Z informacji stróżów prawa wynika, że sprawcy wchodzili do mieszkań głównie przez uchylone okna, nie bacząc na ich usytuowanie na wysokim piętrze, a następnie kradli cenne przedmioty. Mężczyźnie, który został już objęty policyjnym dozorem może grozić kara do 10 lat więzienia.

  Dozór dla kolejnego podejrzanego o włamania i kradzieże z mieszkań
 • Mokotów, Ursynów, Wilanów
  22.11.2014

  Upodobał sobie biografie?

  Zarzut kradzieży czternastu książek przedstawili wczoraj 29-letniemu mężczyźnie mokotowscy policjanci. Konrad M. został zatrzymany przez dzielnicowych w momencie jak ze skradzionym łupem próbował opuścić księgarnię. Wszystkie egzemplarze głównie o tematyce biograficznej miały prawdopodobnie zostać sprzedane. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

  Upodobał sobie biografie?
 • Śródmieście
  22.11.2014

  Uciekając ze skradzionym towarem użył gazu łzawiącego

  Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Ja wynika z relacji świadków Marek M. najpierw ukradł ze sklepu odzież wartości blisko 9000 złotych a następnie zaatakował gazem pracowników ochrony, którzy próbowali go ująć. Za to przestępstwo 36-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

  Uciekając ze skradzionym towarem użył gazu łzawiącego
 • Piaseczno
  22.11.2014

  Odzyskany rower i telefon komórkowy

  Kryminalni z Piaseczna zatrzymali trzy osoby do sprawy kradzieży roweru z terenu gminy Lesznowola. Piotr B. i Martyna S. usłyszeli zarzuty za paserstwo, a Artur K. za kradzież roweru i dodatkowo za przywłaszczenie telefonu komórkowego, który został utracony w Górze Kalwarii. Czyny te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  Odzyskany rower i telefon komórkowy
 • Piaseczno
  22.11.2014

  Odpowiedzą za kradzież z włamaniem,paserstwo i narkotyki

  Najpierw było zgłoszenie kradzieży z włamaniem, potem żmudna praca piaseczyńskich kryminalnych. Policjanci zatrzymali Sławomira Ś. i Jacka J. podejrzewanych o kradzież z włamaniem i paserstwo, dodatkowo mężczyźni mieli przy sobie narkotyki. Kryminalni odzyskali też skradzione narzędzia i elektronarzędzia. Grozi im odpowiednio do 10 i do 5 lat pozbawienia wolności.

  Odpowiedzą za kradzież z włamaniem,paserstwo i narkotyki
 • Nowy Dwór Mazowiecki
  22.11.2014

  Jechała "7" mając ponad 3 promile

  Policjanci czosnowskiej prewencji zatrzymali 43-letnią mieszkankę powiatu płońskiego, która jechała „wężykiem” trasą nr 7 w kierunku Warszawy. Kobieta po przebadaniu alkomatem miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Teraz usłyszy zarzut jazdy po pijanemu, za co może jej grozić do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

  Jechała "7" mając ponad 3 promile
 • Wołomin
  21.11.2014

  Może to TY byłeś ofiarą napastnika w „czerwonej czapce”

  Funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego wołomińskiej komendy pod nadzorem prokuratury rejonowej w Wołominie prowadzą czynności związane z kradzieżami i rozbojami, do jakich dochodziło w pociągach podmiejskich i rejonach kolejowych powiatu wołomińskiego na przełomie kwietnia i września br. Policjanci na początku października zatrzymali 23-letniego Kamila M., podejrzewanego o dwa przestępstwa rozbójnicze o podobnym charakterze. Decyzją sądu rejonowego w Wołominie został on aresztowany na okres 3-miesięcy. Policjanci poszukują osób, które mogły paść ofiarą przestępstw popełnionych przez 23-latka.

  Może to TY byłeś ofiarą napastnika w „czerwonej czapce”
 • Ochota, Ursus, Włochy
  21.11.2014

  Odpowiedzą za rozbój

  Błyskawiczna akcja policjantów z Ochoty i Ursusa doprowadziła do zatrzymania trzech sprawców rozboju na 15-latku. Nieletnią, która „wystawiła” pokrzywdzonego wkrótce zajmie się sąd rodzinny, 19-letni Michał Sz. został objęty policyjnym dozorem, a 16-latek decyzją sądu rodzinnego został umieszczony na okres 3 miesięcy w schronisku dla nieletnich.

  Odpowiedzą za rozbój
 • Śródmieście
  21.11.2014

  Rozpoznajesz te osoby?

  Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży mienia z mieszkania przy ulicy Niecałej przez kobietę oraz mężczyznę podającego się za hydraulika. Każdy, kto rozpoznaje osoby widoczne na publikowanych portretach pamięciowych lub ma informacje dotyczące wspomnianego zdarzenia, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.

  Rozpoznajesz te osoby?

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Uwaga ! Dzwoni OSZUST !
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Pomoc dla Tomasza Bednarka
Facebook KSP
Przemoc w rodzinie
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Fundacja Wsparcia Policjantów
Debaty o bezpieczeństwie
KSP w Unii Europejskiej
Dziennik Urzędowy KGP
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego