• 04.07.2015
  KSP
  Plakat akcji "BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!"

  Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

  audioBABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!
 • 04.07.2015
  KSP
  Policjant prowadzi zatrzymanego

  Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Funkcjonariusze przejęli marihuanę, kokainę, amfetaminę oraz mefedron. Wśród zabezpieczonych substancji jest również środek, który kilka dni temu, wraz z nowelizacją przepisów stał się zabroniony. 43-latek usłyszał już zarzuty, a wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

  filmPolicjanci przejęli znaczną ilość narkotyków
 • 04.07.2015
  KSP

  Jak w każde wakacje dzieci wyruszają na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlopy, wiele osób wybiera aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Okres wakacji, to również czas dalekich podróży, co wiąże się z wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które przewożą dzieci na letni wypoczynek. Częściej niż zwykle odwiedzane są kluby, puby i dyskoteki. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

  Bezpieczne wakacje 2015
 • 03.07.2015
  Legionowo
  Policjanci wprowadzają zatrzymaną do radiowozu

  Policjanci z Wieliszewa zatrzymali 67-letnią kobietę podejrzaną o zabójstwo konkubenta. Dramat rozegrał się w Kałuszynie w gminie Wieliszew. Anna K. usłyszała zarzut zabójstwa. Sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu kobiety na trzy miesiące. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

  Śmiertelne ugodzenie nożem
 • 03.07.2015
  Śródmieście
  Policjant z zatrzymanym

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 36-letniego Grzegorza Ś., podejrzanego o kradzież złotych łańcuszków. Do przestępstwa doszło w tramwaju, gdzie sprawca zerwał biżuterię pokrzywdzonej, po czym uciekł. Policjanci podejrzewają, że zatrzymany może mieć na swoim koncie więcej tego typu przestępstw. Śledczy proszą o kontakt z Policją osoby, które w podobny sposób zostały okradzione.

  Zrywał łańcuszki w tramwajach, padłaś ofiarą takiego przestępstwa? Zgłoś to!
 • Grodzisk Mazowiecki
  04.07.2015

  Policyjne stanowiska podczas pikników

  Policjanci podczas prelekcji W ostatnie weekendy grodziscy policjanci spotykali się z mieszkańcami podczas pikników. Pokazy policyjnego sprzętu i radiowozów były atrakcją nie tylko dla dzieci. Funkcjonariusze wykorzystywali czas przede wszystkim na rozmowy o bezpieczeństwie. Szczególnie ważne informacje przekazywali dzieciom, które rozpoczęły właśnie wakacje.

  Policyjne stanowiska podczas pikników
 • Piaseczno
  04.07.2015

  Ukradł buty..dwa lewe

  Przyszedł na zakupy, za które nie miał zamiaru zapłacić. Policjanci z Piaseczna w jednym z centrów handlowych zatrzymali Mateusza S. Mężczyzna odpowie za kradzież obuwia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

  Ukradł buty..dwa lewe
 • Grodzisk Mazowiecki
  04.07.2015

  Nieuczciwi pracownicy kradli palety

  Około 8,5 tysiąca złotych strat poniosła jedna z firm w gminie Żabia Wola za sprawą dwóch nieuczciwych pracowników. Mężczyźni wynieśli z zakładu pracy 365 sztuk drewnianych palet. Podejrzanego 42– latka i 51–latka zatrzymali grodziscy policjanci. Jacek P. przyznał się do wywiezienia palet, a Dariusz K. do wydania ich z magazynu. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

  Nieuczciwi pracownicy kradli palety
 • Mokotów, Ursynów, Wilanów
  04.07.2015

  Kradli rusztowania budowlane

  Policjanci z Ursynowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z budowy przy ulicy Cynamonowej kradli elementy rusztowań. Później swój łup spieniężali w skupie złomu. Byli na tyle pewni swego, że nawet pożyczyli od właściciela skupu wózek do przewozu metalowych konstrukcji. Już usłyszeli zarzuty za kradzież. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

  Kradli rusztowania budowlane
 • Legionowo
  04.07.2015

  Czyj to rower?

  Rower zabezpieczony przez policjantów Komenda Powiatowa Policji w Legionowie zwraca się do wszystkich mieszkańców powiatu o pomoc w ustaleniu właściciela widocznego na zdjęciu roweru. Jednoślad został zabezpieczony w toku czynności policyjnych i jak ustalono pochodzi z przestępstwa. Jeżeli ktoś rozpoznaje swoją własność, proszony jest o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym pod nr tel.: 22 6048306, 6048213 lub 997.

  Czyj to rower?
 • Mokotów, Ursynów, Wilanów
  03.07.2015

  Wsiadł za kierownicę - miał 1,8 promila

  Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna jechał toyotą avensis mając prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wpadł w ręce funkcjonariuszy chwilę po tym, jak policjanci zakończyli interwencję w pobliskim sklepie, w której mężczyzna brał udział. Noc spędził w izbie zatrzymań, a dziś usłyszy zarzuty za kierowanie pod wpływem alkoholu. Za taki czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

  Wsiadł za kierownicę - miał 1,8 promila
 • Grodzisk Mazowiecki
  03.07.2015

  4 automaty zabezpieczone

  W ostatnim czasie po raz kolejny odbyły się wspólne działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z grodziskiej komendy i funkcjonariuszy Izby Celnej. Ich celem była kontrola legalności urządzeń do gier losowych w punktach oferujących takie usługi na terenie powiatu. Efektem działań było zabezpieczenie 4 nielegalnych automatów. Policjanci zapowiadają systematyczne kontrole tego typu miejsc.

  4 automaty zabezpieczone
 • Grodzisk Mazowiecki
  03.07.2015

  Kradzież ułatwiły otwarte drzwi

  Policjant doprowadza zatrzymanego do celi Grodziscy kryminalni ustalili i zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzież w Podkowie Leśnej. Właścicielka niezamkniętego przez chwilę domu straciła rzeczy o wartości ponad 1000 złotych. Policjanci odzyskali jeden ze skradzionych telefonów komórkowych. Michał B. po przedstawieniu zarzutu kradzieży przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał karze w zawieszeniu.

  Kradzież ułatwiły otwarte drzwi
 • Mokotów, Ursynów, Wilanów
  03.07.2015

  Zatrzymany za znęcanie się nad matką

  Zatrzymany za znęcanie się nad matką mężczyzna prowadzony przez policjanta Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali 38-letniego Andrzeja Ś., który jest podejrzewany o znęcanie się nad swoją niepełnosprawną matką. Mężczyzna wielokrotnie groził matce, że ją pozbawi życia, wyzywał ją i groził, że spali mieszkanie. Tak zachowywał się od 2013 roku. Dziś usłyszy zarzuty znęcania. Policjanci wnioskować będą też o nakaz opuszczenia lokalu, w którym mężczyzna mieszka razem z pokrzywdzoną.

  Zatrzymany za znęcanie się nad matką
 • Ochota, Ursus, Włochy
  03.07.2015

  Komendant podziękował pracownicy banku za jej postawę

  Komendant wręcza pracownicy banku podziękowania Komendant Rejonowy Policji Warszawa III mł. insp. Robert Żebrowski gościł w swoim gabinecie pracownicę placówki bankowej, dzięki której zatrzymano sprawcę usiłowania zuchwałego oszustwa na szkodę 83-letniego mężczyzny. Podczas spotkania kobieta została nagrodzona za wzorową postawę.

  Komendant podziękował pracownicy banku za jej postawę

Multimedia

Fotografie
Video
Audio

Inne serwisy

Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
Stołeczny Magazyn Policyjny
Uwaga ! Dzwoni OSZUST !
Powiaty
Dzielnice
Stop agresji drogowej
Wirtualny spacer
Facebook KSP
WDZ Studia podyplomowe i kursy Norway Grants
Przemoc w rodzinie
PaT
Portal Edukacyjny KSP
Debaty o bezpieczeństwie
KSP w Unii Europejskiej
Zainstaluj wtyczkę Flasha, aby zobaczyć odtwarzacz.
BIP KSP
NFOŚiGW
Komenda Główna Policji
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy
Mazowiecki Urząd Wojewódzki
Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Farmaceutycznej w Warszawie
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Samorząd Województwa Mazowieckiego
Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska
Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Inspektorat Weterynarii z/s w Siedlcach
Straż Miejska m.st. Warszawy
Urząd m. st. Warszawy
Środowiskowe Warszawskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie
Zarząd Transportu Miejskiego