Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie Świątecznych dni na warszawskich drogach - aktualizacja

Data publikacji 29.12.2014

Święta Bożego Narodzenia za nami. Od środy do niedzieli na stołecznych drogach doszło do 187 kolizji oraz 10 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 9 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 46 nietrzeźwych kierujących.

Szczególnie dla policjantów ruchu drogowego okres świąt to czas intensywnej pracy. Zapewniali oni płynność ruchu wyjazdowego, kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących.

W ciągu trzech świątecznych dni w Warszawie  doszło w sumie do 123 kolizji i 9 wypadków drogowych, w których zgineła 1 osoba a 8 zostało rannych. Najtragiczniejszy wypadek miał miejsce w Wigilię w AL.Jana Pawła II, gdzie póżnym popołudniem kierowca samochodu osobowego skoda śmiertelnie potrącił 55-letniego mężczyznę.

Niestety, nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Stołeczni policjanci zatrzymali 28 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

W sobotę i niedzielę na stołecznych drogach doszło do 1 wypadku, w którym 1 osoba została ranna oraz do 64 kolizji. Policjanci zatrzymali 18 nietrzeźwych kierowców.

Apelujemy o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Szczególną uwagę zwracajmy na pieszych, którym przypominamy o obowiązku noszenia odblasków poza obszarem zabudowanym. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat – od 20 do 500 zł. Warto też rozważyć założenie ich także w mieście.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają  kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

KSP

Powrót na górę strony