Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

V Bieg Wisły przeszedł do historii

Data publikacji 23.05.2015

Ponad 1000 osób stanęło na stracie V Biegu Wisły, który zakończył się na plaży przy moście Łazienkowskim w Warszawie. W klasyfikacji służb mundurowych grupowo pierwsze miejsce zajęli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Reprezentacja Komendy Stołecznej Policji zajęła 3 miejsce. Prawie 10-kilometrowy bieg wygrał Sebastian Polak, który pokonał ten dystans w 32 min, 22 sekundy.

W biegu organizowanym przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Komendę Stołeczną Policji, Centralny Wojskowy Klub Sportowy „Legia” Warszawa Sekcja Strzelecka wzięło udział ponad tysiąc amatorów biegania. O 11.00 bieg rozpoczął się na wysokości 517 km Wisły. Sygnał do startu dał zastępca prezydenta miasta st. Warszawy Jarosław Jóźwiak wraz z Komendantem Komisariatu Rzecznego Policji mł. insp. Markiem Gago. Zawodnicy rozpoczęli swój bieg w towarzystwie patrolu konnego i quadów, które rozpoczynały i zamykały trasę. Najlepszy zawodnik przebiegł prawie 10-kilimetrowy dystans w 32 min i 22 sekundy.

3. KSP

Na mecie, dzięki sponsorom nie zabrakło nagród dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu. Najstarszym zawodnikiem był 82-letni Tadeusz Andrzejewski , a najmłodszym Max Kuciński – 9 lat. Nagrody z rąk komendanta Gago i przedstawicieli urzędu miasta odebrały również panie, które przebrały się specjalnie z okazji tego biegu. Wyróżnione panie to Weronika Walecka, Magdalena Łozicka i trio z wiankami.