Aktualności z policja.pl
03.09.2014
Śródmieście
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwo na szkodę operatora sieci komórkowej. Z ustaleń śledczych wynika, że 19-letnia Marta M. posługując się cudzym dowodem osobistym podpisywała stosowne umow, a następnie sprzedawała wyłudzone w ten sposób telefony. W tym procederze pomagał jej 27-letni Jarosław W. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
03.09.2014
Bielany, Żoliborz
Cztery zarzuty za kradzież cudzego mienia policjanci z dochodzeniówki przedstawili Krzysztofowi G. Mężczyzna został zatrzymany przez żoliborskich kryminalnych. Pokrzywdzeni oszacowali straty na prawie 8 000 złotych. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
03.09.2014
Pruszków
Patrol pruszkowskiej drogówki w nocy zatrzymał 31- letniego mężczyznę, który niepewnie poruszał się swoim samochodem. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, ze był pijany, nie miał przy sobie żadnych dokumentów i uprawnień do prowadzenia pojazdów. 31- latek podawał też fałszywe dane, bo był poszukiwany. Teraz odpowie za przestępstwo i wykroczenie.
02.09.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci zatrzymali rodziców 1,5- rocznej dziewczynki, która pozostała w mieszkaniu bez opieki. Sąsiedzi, widząc spacerujące dziecko, bez butów, w krótkiej koszulce i spodenkach po korytarzu, natychmiast zareagowali. Przybyli na miejsce policjanci wezwali karetkę pogotowia, która zabrała dziecko do szpitala. Wówczas przyszedł ojciec dziecka, który poinformował, że był na grzybach. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. 27-latek został zatrzymany. Matka dziecka stawiła się w komendzie na drugi dzień po interwencji. 23-latka i Michał P. usłyszeli już zarzuty.
02.09.2014
KSP
Wakacje dobiegły końca, dlatego też z dniem dzisiejszym, czwórka polskich funkcjonariuszy Policji zakończyła służbę na chorwackim wybrzeżu. Na mocy protokołu podpisanego w tej sprawie, od 1 lipca br. polscy policjanci asystowali i pomagali chorwackim kolegom podczas wspólnych patroli policyjnych w rejonie miasta Zadar i Trogir w Republice Chorwacji, gdzie każdego roku spędza wakacje tysiące turystów z Polski.
02.09.2014
KSP
Z dniem 2 września nowym Komendantem Stołecznym Policji został insp. Michał Domaradzki. Dotychczasowy szef stołecznej Policji nadinsp. Dariusz Działo został powołany na stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Białej Sali z udziałem Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, władz miejskich i samorządowych oraz przedstawicieli służb i kadry kierowniczej KSP.
02.09.2014
Bemowo, Wola
Mężczyzna wpadł w ręce policjantów z Woli po tym, jak włamał się samochodu należącego do kuriera. Mateusz P. wykorzystał moment, kiedy doręczyciel poszedł z jedną z przesyłek i z dostawczego forda ukradł 5 paczek, które miały być dopiero dostarczone adresatom. Policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty. 18-latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat więzienia.
02.09.2014
Nowy Dwór Mazowiecki
Policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku zatrzymali 37-letniego Piotra G., który podejrzany jest o posiadanie środków odurzających. W samochodzie, którym się poruszał, funkcjonariusze ujawnili 28 torebek z amfetaminą, o łącznej wadze prawie 24 gramów. W związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
02.09.2014 film
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Kryminalni z Mokotowa zapobiegli kolejnemu oszustwu „na wnuczka”. Dzięki szybkiej reakcji policjantów 89-letnia kobieta nie straciła wszystkich oszczędności. Policjanci zatrzymali 22-letnią Patrycję M., 34-letniego Marcina Z. oraz 26-letniego Jakuba K., którzy podając się najpierw za jej krewnych, a potem również za funkcjonariuszy chcieli wyłudzić od niej ponad 300 tys. złotych. Cała trójka usłyszała również zarzuty za oszustwo w jeszcze jednej sprawie. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani przez sąd. Może im grozić kara do 10 lat więzienia.
02.09.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Początek roku szkolnego to czas nowych obowiązków dla rodziców i dzieci. Jest to również okres różnego rodzaju zagrożeń. Policjanci z Pragi Północ, w trakcie spotkań z najmłodszymi, przypominają dzieciom, aby pierwsze dni w szkole były dla nich bezpieczne i jak najmniej stresujące. Spotkanie o bezpieczeństwie już odbyło się w Szkole Podstawowej przy ul. Brechta.
<<
<
1
...