Aktualności z policja.pl
31.10.2014
KSP
Wczoraj na Targach Kielce Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka otrzymał Puchar za wzorową współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej przy organizacji meczów Reprezentacji Polski w sezonie rozgrywkowym 2013/14. W trakcie Targów odbyła się też Konferencja "Bezpieczny Stadion", w której uczestniczyli m.in. przedstawiciele Policji, PZPN i Ekstraklasy.
31.10.2014
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
31.10.2014
Mińsk Mazowiecki
Policjanci z wydziału ruchu drogowego mińskiej Komendy sprawili przedszkolakom z siennickiej „Akademii Smyka” nie lada niespodziankę. Mundurowia przyjechali do dzieci motocyklami wykorzystywanymi w codziennej służbie. Oprócz policyjnych jednośladów, na których przedszkolaki miały też okazję posiedzieć, dzieci zobaczyły jak wygląda tarcza sygnalizacyjna zwana popularnym „lizakiem”, a także kajdanki i ręczny miernik prędkości. Maluchy były bardzo zadowolone z odwiedzin policjantów.
31.10.2014
Śródmieście
Policjanci ze Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa, do którego doszło w jednym ze sklepów przy ulicy Stawki. Nieznany dotąd sprawca wprowadził w błąd pracownicę sklepu w wyniku, czego kobieta wypłaciła mężczyźnie nienależne mu pieniądze. Kamera monitoringu zarejestrowała wizerunek osoby, która może mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę widocznego na zdjęciach lub ma istotne informacje na temat tego zdarzenia proszony jest o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego KRP Warszawa I przy ulicy Wilczej 21.
31.10.2014
Bielany, Żoliborz
Cztery zarzuty za kradzież rowerów usłyszał Łukasz K. Jego kolega na koncie ma dwie kradzieże. Obaj mężczyźni narazili właścicieli na straty sięgające ponad 6000 złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani przez dzielnicową z Bielan. Za przestępstwa kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
31.10.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Policjanci z Mokotowa zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o znęcanie się nad swoimi dziadkami. Mundurowi interweniowali po tym, jak 63-letnia kobieta zdecydowała się opowiedzieć im o wszystkim i złożyła w tej sprawie zawiadomienie. Wczoraj prokurator zadecydował o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem oraz nakazał opuścić mu mieszkanie, które zajmuje wspólnie z pokrzywdzonymi. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia.
31.10.2014
Bemowo, Wola
Wolscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Tomasz T. ukradł słodycze w sklepie przy ulicy Górczewskiej. Potem mężczyzna groził nożem pracownikowi sklepu, który interweniował, gdy próbował wyjść z placówki. 39-latek czynu tego dopuścił się w okresie recydywy wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.
31.10.2014
Stołeczni policjanci szykują się do akcji „Znicz 2014”. Na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy spodziewamy się wzmożonego ruchu. O bezpieczeństwo w tych dniach będą dbać policjanci ruchu drogowego. Na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej i w rejonach cmentarzy służbę będą pełnić także policyjni wywiadowcy.
31.10.2014
KSP
31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
31.10.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Kolejna fikcyjna kradzież samochodu została wykryta przez kryminalnych z Mokotowa. Do wilanowskiego komisariatu zgłosił się właściciel opla astry, który zawiadomił o jego kradzieży. Jego zgłoszenie budziło jednak pewne wątpliwości, więc sprawą zajęli funkcjonariusze zwalczający przestępczość samochodową. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zgłosił przestępstwo, którego nie było. Teraz sprawa trafi do prokuratury.
<<
<
1
...