Aktualności z policja.pl
18.09.2014
Śródmieście
Sąd rejonowy dla Warszawy Śródmieście podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który w miniony wtorek w biurze przy ulicy Wiejskiej napadł na pracującą tam kobietę, groził jej i innej osobie. 32-letni Piotr S. usłyszał trzy zarzuty, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
18.09.2014
KSP
Z policyjnych informacji wynika, że tylko wczoraj na terenie garnizonu stołecznego sprawcy próbowali oszukać metodą na tzw. „policjanta” kilkanaście osób. W większości nie udało im się okraść starszych osób, które były świadome zagrożenia. Niestety cztery kobiety padły ofiarą przestępców. Odebrały one telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka". Policjanci radzą, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznanym nam osobom. Jeżeli coś nas zaniepokoi lepiej wykonać telefon do najbliższej jednostki policji lub swojego dzielnicowego.
18.09.2014
Komisariat Metra
Aż 95,5% ankietowanych biorących udział w „Badaniach zadowolenia pasażerów Metra Warszawskiego” pozytywnie oceniło stan bezpieczeństwa w podziemnej kolejce. To wynik lepszy od ubiegłorocznego o 3,5 punktu procentowego i zarazem najlepszy w historii badań.
18.09.2014
KSP
Komenda Stołeczna Policji wraz z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej, pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Marszałka Województwa Mazowieckiego i instytucji pozarządowych prowadzą kampanię edukacyjno-informacyjną pt:. „Poznaj i zrozum ryzyko… Służba Więzienna i Policja o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego”.
18.09.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
W ręce kryminalnych wpadł 26-letni Adrian M. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do aresztu lub zakładu karnego, gdzie ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój. 26-latek za wszelką cenę chciał uniknąć zatrzymania i w momencie, kiedy policjanci pojawili się w mieszkaniu, schował się w wersalce.
18.09.2014
Mińsk Mazowiecki
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z elektrykami z rejonu energetycznego przeprowadzili kontrole posesji, na których miały znajdować się nielegalne przyłącza energii elektrycznej. Taki proceder odkryto w Dębem Wielkim i w Mińsku Mazowieckim. Policjanci sprawdzą i zweryfikują teraz, jakie straty mógł ponieść rejon energetyczny w związku z nielegalnym poborem energii. Policjanci przypominają, że za takie przestępstwo, jeżeli zostanie udowodnione, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
18.09.2014
Legionowo
Policjanci z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mundurowi znaleźli u 24-letniego Adama T. metalowe pudełko, w którym była marihuana. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
18.09.2014 film
Mińsk Mazowiecki
Policjanci z Mrozów namierzyli podejrzanego o kradzież pieniędzy na dworcu kolejowym w Mrozach. Zebrany w sprawie materiał pozwolił na przedstawienie zarzutu karnego 31-letniemu Sławomirowi C. z gminy Mokobody w powiecie siedleckim. Mężczyzna przyznał się, że okradł swojego znajomego, kiedy ten przysnął na dworcowej ławce. Sławomir C. dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywnie.
18.09.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Pomimo kilkutygodniowego ukrywania się 35-letnia Aneta B. wpadła w ręce policjantów z wydziału mienia. Kobieta dokonała kradzieży w kilku butikach, uciekając przed ochroną zgubiła własną torebkę. Usłyszała już zarzut.
18.09.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową bardzo szybko ustalili, kim jest sprawca kradzieży volkswagena transportera. Mężczyzna kompletnie nie spodziewał się, że zostanie odnaleziony i zatrzymany. 34-letni Rafał W. nie przebywał w miejscu zamieszkania i przewidując, że może być poszukiwany, ciągle zmieniał adresy. Nie uchroniło go to przed odpowiedzialnością za popełnione przestępstwo. Funkcjonariusze dowiedli, że 34-latek dopuścił się jeszcze trzech innych kradzieży z włamaniem do samochodów tej samej marki.
<<
<
1
...