Aktualności z policja.pl
20.10.2014 film
Mińsk Mazowiecki
Policjanci z wydziału do spraw nieletnich i patologii zakończyli sprawę dotyczącą przestępstw narkotykowych, w tym posiadania marihuany i udzielania jej małoletniemu oraz nielegalnego uprawiania konopi. O to przestępstwo podejrzewa się dwóch 16-latków. U jednego z nieletnich zabezpieczono kartonowe pudełko przystosowane do hodowli konopi oraz zielone liście tej rośliny. Oceną zachowania nieletnich zajmie się teraz Sąd Rodzinny i Nieletnich.
20.10.2014
Komisariat Metra
Drugoklasiści jednej z warszawskich szkół podstawowych uczestniczyli w kolejnych zajęciach zorganizowanych przez Komisariat Policji Metra Warszawskiego przy udziale Metra Warszawskiego Sp. z o.o. oraz Służby Ochrony Metra. Spotkanie pod hasłem „Lekcja bezpieczeństwa w metrze” zostało zorganizowane w związku z realizacją zadań wynikających z rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej”.
20.10.2014
Bemowo, Wola
Policyjny patrol z Bemowa zatrzymał na gorącym uczynku sprawców przestępstwa. Troje mężczyzn, wykorzystując trwający remont drogi na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich z Radiową, z wykopu wyciągali kabel zasilający oświetlenie. Skradziony łup chowali do zaparkowanego nieopodal samochodu. Wszystko zauważył przypadkowy przechodzień, który zaalarmował policję. Cała trójka usłyszał już zarzuty kradzieży. Za ten czyn może grozić nawet do 5 lat więzienia.
20.10.2014
KSP
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
20.10.2014
Legionowo
Tym razem nowy oznakowany radiowóz kia ceed trafił do komisariatu w Jabłonnie. Pojazd został zakupiony ze środków z budżetu państwa przekazanych przez Komendę Główną Policji przy współfinansowaniu Urzędu Gminy w Jabłonnie. W miniony piątek uroczyście poświęcono pojazd i przekazano kluczyki policjantom.
20.10.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Dwóch mężczyzn podejrzanych o nietypową kradzież zatrzymali policjanci z mokotowskiej komendy. Konrad S. oraz Rafał T. w czerwcu w sklepie na terenie Służewca zabrali pojemnik ze zdrapkami totalizatora sportowego. Obaj przekonali się jednak, że mimo znacznego upływu czasu nie są bezkarni. Funkcjonariusze przedstawili już im zarzuty, do których się przyznali. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.
20.10.2014
Bielany, Żoliborz
Policjanci z Bielan zatrzymali Marcina O., który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Mężczyzna bił kobietę, szarpał ją, dusił oraz wyzywał. Policję wezwali zaniepokojeni sąsiedzi, którzy usłyszeli krzyki dobiegające z mieszkania. Nietrzeźwego mężczyznę zatrzymano. Wobec agresywnego 32-latka sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
20.10.2014
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży roweru z ulicy Żurawiej. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowały kamery monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje tego mężczyznę lub ma informacje dotyczące wspomnianej kradzieży proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu przy ulicy Dzielnej 12.
20.10.2014
Bielany, Żoliborz
Podejrzanego o paserstwo Wojciecha K. zatrzymali policjanci z bielańskiej komendy. Przy 45-latku został znaleziony rower pochodzący z kradzieży. Mężczyzna już usłyszał zarzuty jako recydywista. Teraz grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Rower wkrótce wróci do właścicielki.
20.10.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalne pobicie. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na warszawskim Targówku. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy bili pokrzywdzonego po głowie, zadawali ciosy pięściami i kopali po twarzy i głowie, w wyniku czego mężczyzna z obrażeniami ciała, trafił do szpitala. Funkcjonariusze zaalarmowani o całym zdarzeniu, w trakcie pościgu za sprawcami, zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. W prokuraturze podejrzani usłyszeli zarzut pobicia powodując ciężki uszczerbek na zdrowiu. Na wniosek prokuratury, decyzją sądu, Eryk S. i Krzysztof B. trafili do aresztu na okres trzech miesięcy.
<<
<
1
...