Aktualności z policja.pl
04.07.2015
Grodzisk Mazowiecki
W ostatnie weekendy grodziscy policjanci spotykali się z mieszkańcami podczas pikników. Pokazy policyjnego sprzętu i radiowozów były atrakcją nie tylko dla dzieci. Funkcjonariusze wykorzystywali czas przede wszystkim na rozmowy o bezpieczeństwie. Szczególnie ważne informacje przekazywali dzieciom, które rozpoczęły właśnie wakacje.
04.07.2015
Piaseczno
Przyszedł na zakupy, za które nie miał zamiaru zapłacić. Policjanci z Piaseczna w jednym z centrów handlowych zatrzymali Mateusza S. Mężczyzna odpowie za kradzież obuwia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
04.07.2015
Grodzisk Mazowiecki
Około 8,5 tysiąca złotych strat poniosła jedna z firm w gminie Żabia Wola za sprawą dwóch nieuczciwych pracowników. Mężczyźni wynieśli z zakładu pracy 365 sztuk drewnianych palet. Podejrzanego 42– latka i 51–latka zatrzymali grodziscy policjanci. Jacek P. przyznał się do wywiezienia palet, a Dariusz K. do wydania ich z magazynu. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.
04.07.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Policjanci z Ursynowa zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z budowy przy ulicy Cynamonowej kradli elementy rusztowań. Później swój łup spieniężali w skupie złomu. Byli na tyle pewni swego, że nawet pożyczyli od właściciela skupu wózek do przewozu metalowych konstrukcji. Już usłyszeli zarzuty za kradzież. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
04.07.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
04.07.2015
Legionowo
Komenda Powiatowa Policji w Legionowie zwraca się do wszystkich mieszkańców powiatu o pomoc w ustaleniu właściciela widocznego na zdjęciu roweru. Jednoślad został zabezpieczony w toku czynności policyjnych i jak ustalono pochodzi z przestępstwa. Jeżeli ktoś rozpoznaje swoją własność, proszony jest o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym pod nr tel.: 22 6048306, 6048213 lub 997.
04.07.2015 film
KSP
Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Funkcjonariusze przejęli marihuanę, kokainę, amfetaminę oraz mefedron. Wśród zabezpieczonych substancji jest również środek, który kilka dni temu, wraz z nowelizacją przepisów stał się zabroniony. 43-latek usłyszał już zarzuty, a wczoraj został tymczasowo aresztowany przez sąd. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
04.07.2015
KSP
Jak w każde wakacje dzieci wyruszają na kolonie i obozy, dorośli wyjeżdżają na urlopy, wiele osób wybiera aktywny wypoczynek nad wodą lub na górskich szlakach. Okres wakacji, to również czas dalekich podróży, co wiąże się z wzmożonym ruchem autobusów i samochodów, które przewożą dzieci na letni wypoczynek. Częściej niż zwykle odwiedzane są kluby, puby i dyskoteki. Aby uchronić się przed niebezpieczeństwem i jego negatywnymi następstwami, warto przypomnieć sobie, czego należy się wystrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie dostarczając tylko pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.
03.07.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Mokotowscy wywiadowcy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna jechał toyotą avensis mając prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wpadł w ręce funkcjonariuszy chwilę po tym, jak policjanci zakończyli interwencję w pobliskim sklepie, w której mężczyzna brał udział. Noc spędził w izbie zatrzymań, a dziś usłyszy zarzuty za kierowanie pod wpływem alkoholu. Za taki czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
03.07.2015
Grodzisk Mazowiecki
W ostatnim czasie po raz kolejny odbyły się wspólne działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z grodziskiej komendy i funkcjonariuszy Izby Celnej. Ich celem była kontrola legalności urządzeń do gier losowych w punktach oferujących takie usługi na terenie powiatu. Efektem działań było zabezpieczenie 4 nielegalnych automatów. Policjanci zapowiadają systematyczne kontrole tego typu miejsc.
<<
<
1
...