Aktualności z policja.pl
25.04.2014
Mińsk Mazowiecki
Dzięki zaangażowaniu i błyskawicznej reakcji na zgłoszenie dyżurni z Mińska odnaleźli 48-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który pod nieobecność domowników wyszedł z domu i wyjechał w nieznanym kierunku. Policjanci namierzyli mężczyznę w powiecie siemiatyckim, w rejonie granicy z Białorusią. Policjanci działali pod presją upływającego czasu, bo mężczyzna mógł mieć problemy z kojarzeniem i koncentracją. Na szczęście dzięki pomocy policjantów z Siemiatycz, mężczyzna cały i zdrowy wrócił już do swojego rodzinnego domu.
25.04.2014
KSP
Uroczystości kanonizacyjne, jakie odbędą się 27 kwietnia w Watykanie, poprzedzone są koncertami, nabożeństwami i innymi wydarzeniami w Warszawie. W związku z organizowanymi imprezami wystąpią zmiany w organizacji ruchu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym na terenie miasta. Zmienia się także rozkład jazdy niektórych środków komunikacji miejskiej.
25.04.2014
Pruszków
Zatrzymanych czterech obywateli Chin, w tym jeden ranny to bilans awantury na parkingu w Jankach. Policjanci z Pruszkowa oraz Raszyna znaleźli i zabezpieczyli noże, kastet, maczetę, paralizatory, a nawet siekiery. Trzej mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.
25.04.2014
KSP
Prawie 20 tysięcy par skarpet, ponad 600 sztuk perfum i 500 paczek papierosów o wartości ponad 700 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie nocnego bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone rzeczy były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jeśli właściciele usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich odpowie za przestepstwo karno-skarbowe.
24.04.2014
Bemowo, Wola
Blisko 60 gram amfetaminy, wagę elektroniczną oraz środki pieniężne w kwocie 1280 złotych zabezpieczyli wolscy policjanci w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy. Na miejscu zatrzymali 35-letniego Adama W., do którego należały środki odurzające. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj w prokuraturze mężczyzna usłyszy zarzuty karne. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
24.04.2014
Bielany, Żoliborz
Paweł P. i Kamil S. trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie. 35-latek i 30-latek odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem. Mężczyźni zostali zatrzymani kilka minut po zdarzeniu przez policjantów z bielańskiego wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli rękawice i wytrychy służące do dokonywania włamań. Obu kolegom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
24.04.2014
Bemowo, Wola
Policjanci wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu wolskiej komendy zakończyli postępowanie w sprawie oszustw internetowych. 21-letni Piotr S. oferował do sprzedaży na aukcji internetowej konsolę do gier. Pokrzywdzeni po wpłaceniu pieniędzy nie otrzymali zakupionego towaru i nie mieli żadnego kontaktu ze sprzedającym. Ponadto okazało się, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym do odbycia zasadzonej kary. Sąd zastosowała wobec 21-latka tymczasowy areszt.
24.04.2014
Wołomin
Będąc w stanie nietrzeźwości kolejny raz wszczął awanturę w miejscu zamieszkania. Gdy na miejsce przybili funkcjonariusze z Marek, mężczyzna siedział w swoim samochodzie przed budynkiem. Po chwili ruszył i usiłował odjechać. Zatrzymany, nie tylko nie stosował się poleceń funkcjonariuszy, lecz znieważył ich i groził, mówiąc przy tym, że jest świadkiem koronnym. 41-latek już usłyszał cztery zarzuty: dwa za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad rodziną, jeden za znieważenie funkcjonariuszy Policji i jeden za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem i nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania.
24.04.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Zaczęło się od tego, że policjanci zauważyli przewód elektryczny, który zwisał z transformatora na słupie energetycznym. I tak po tym kablu, krok po kroku funkcjonariusze dotarli do domu, gdzie mieszkańcy „kradli prąd”. Mundurowi zatrzymali właściciela lokalu.Teraz 62-letni Janusz W. odpowie za popełnione przestępstwo.
24.04.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Takimi słowami zwrócił się mieszkaniec Białołęki do swojej sąsiadki. Nietrzeźwy mężczyzna, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, oczekiwał na nią pod blokiem. Kiedy kobieta przyszła, napastnik z agresją skierował wobec pokrzywdzonej groźby pobawienia życia. Zaalarmowani policjanci zatrzymali 43-latka, który w ich obecności nadal wyzywał kobietę. Grzegorz Sz. trafił do izby wytrzeźwień, a później usłyszał zarzut. Przestępstwo to zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...