Aktualności z policja.pl
20.11.2014
Bemowo, Wola
Wolscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z seniorami, których głównym celem jest uświadomienie osobom starszym zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu, w tym związanych z oszustwami metodą na „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Cyklicznie takie prelekcje z udziałem Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV, insp. Krzysztofa Krzyżanowskiego dla naszych mieszkańców odbywać się będą w Spółdzielni Mieszkaniowej „Koło” przy ul. Brożka 4.
20.11.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Policjanci z komisariatu na Targówku ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże paliwa. Z ich ustaleń wynika, że sprawca podjeżdżał za każdym razem oplem na stację paliw i tankował paliwo, po czym odjeżdżał, nie płacąc. Kompletnie zaskoczony Filip W. w chwili zatrzymania, trafił prosto do policyjnej celi. 25-latek już usłyszał zarzut. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
20.11.2014
Pruszków
Policjanci z Michałowic zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o to, że włamał się do jednego z lokali gastronomicznych w Komorowie. Prawdopodobnym sprawcą okazał się mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Jeżeli podejrzenia policjantów potwierdzi sąd grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
20.11.2014
Śródmieście
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie ciała i pobicie. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego 23-latka, Damian M. w jednym z pubów zaczepił go, dwukrotnie uderzył „z główki” w twarz a następnie zaatakował ponownie tym razem z kolegą Mateuszem B., bijąc pięściami po głowie, kiedy ten poszedł do toalety obmyć rany. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje odpowiednio do 5 i do 3 lat pozbawienia wolności.
20.11.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając 1,5 promila alkoholu we krwi uszkodził 5 zaparkowanych samochodów. 17-letni Robert B. w towarzystwie znajomych prawdopodobnie postanowił pokazać, jaki jest odważny i kopał oraz uderzał mijane auta. Usłyszał 5 zarzutów.
20.11.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
W sumie 7 zarzutów usłyszał zatrzymany przez policjantów z Wawra 37-letni Piotr S. Mężczyzna został ujęty przez pracowników instytutu w momencie, kiedy włamał się do budynku i próbował ukraść przewody. Jak dowiedli funkcjonariusze, 37-latek w ten sam sposób już wcześniej włamał się do tego samego miejsca, a dodatkowo również pod dwoma innymi adresami, a gdyby i tego było mało to ma na swoim koncie też 2 kradzieże na terenie budowy.
20.11.2014
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
20.11.2014
Bielany, Żoliborz
Sebastian T. został zatrzymany przez bielańskich funkcjonariuszy na osiedlu domków jednorodzinnych przy ulicy Pasterskiej. Mężczyzna posiadał przy sobie znaczną ilość środków odurzających. Prokurator już przedstawił mu zarzuty za posiadanie ponad 13 gramów amfetaminy i 0,32 grama marihuany. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
20.11.2014 film
Warszawa Zachód
Tylko dzięki postawie "babci" kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego zatrzymali "wnuczka". Od pierwszych słów rozmowy mieszkanka gminy Stare Babice wiedziała, że ma do czynienia z oszustem. Jednak ani przez chwilę nie dała tego poznać swojemu rozmówcy. Równolegle prowadziła rozmowę z "wnuczkiem" i synem, który w tym czasie poinformował policjantów o próbie oszustwa. W trakcie godziny, jaką oszust dał kobiecie na wyjście do banku po gotówkę, kobieta wycinała z gazety "pieniądze", które następnie włożyła do koperty, aby ją przekazać. Gdy 24-latek przyszedł po odbiór pieniędzy, zarówno syn, jak i kryminalni już na niego czekali.
20.11.2014
Bielany, Żoliborz
W ręce kryminalnych z bielańskiej komendy wpadł poszukiwany listem gończym 37 -letni Grzegorz K. Mężczyzna na swoim koncie ma udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Mężczyzna za kratkami spędził już 10 lat. Teraz kolejne 7 lat znowu spędzi w zakładzie karnym.
<<
<
1
...