Aktualności z policja.pl
25.07.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Policjanci z Wilanowa zatrzymali mężczyzn podejrzanych o brutalny napad. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy skrępowali 80-latka w jego mieszkaniu, a następnie ukradli pieniądze. Dzięki kryminalnym , już dwa dni później, dwóch napastników usłyszało w prokuraturze zarzuty. Rafał N. został wówczas objęty policyjnym dozorem, a Krzysztof D. trafił na trzy miesiące do aresztu. Wczoraj dołączył do niego, ich wspólnik Marcin J. Może im grozić kara do 12 lat więzienia.
25.07.2014
Śródmieście
Policjanci ze Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży zegarka, do której doszło 10 lipca tego roku w jednym z butików w Warszawie. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunek kobiety, która może mieć związek z tym przestępstwem. Wszystkie osoby, które rozpoznają kobietę widoczną na publikowanym zdjęciu lub mają istotne informacje na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt telefoniczny bądź osobisty z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego KRP Warszawa I przy ulicy Wilczej 21.
25.07.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
W ręce patrolowców wpadł 18-letni Jarosław K. Mężczyzna na widok radiowozu najpierw schował się za budynkiem, a potem na dachu za kominem. Okazało się, że funkcjonariusze przyłapali go na gorącym uczynku kradzieży blachy miedzianej. Mężczyzna usłyszał zarzut, dobrowolnie poddał się karze.
25.07.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Tak brzmiało zgłoszenie telefoniczne pod numer alarmowy od mieszkańca Saskiej Kępy. Policjanci udali się we wskazane miejsce, gdzie zatrzymali kobietę i mężczyznę. Oboje byli pijani. Jak się po chwili okazało, 25-letni Michał P. i 23-letnia Joanna P. biegali i skakali po karoseriach aut a dodatkowo wybijali szyby,. Do jednego z samochodów nawet dostali się do środka. Usłyszeli zarzut usiłowania wspólnie i w porozumieniu kradzieży z włamaniem do pojazdu. Policjanci ustalają jeszcze właścicieli pozostałych uszkodzonych aut.
25.07.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Policjanci z Mokotowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który teraz odpowie za swój czyn. 37-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, kiedy po drodze publicznej poruszał się ... kosiarką. Dzięki interwencji mundurowych z ruchu drogowego został wyeliminowany kolejny uczestnik, który złamał przepisy. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara do 2 lat więzienia.
25.07.2014
Wołomin
31-latka została poproszona przez znajomą o opiekę nad dzieckiem. Kobieta zgodziła się i została w domu koleżanki z jej synem. Po wyjściu „opiekunki” gospodarze stwierdzili brak 1200 franków szwajcarskich. Rozpytana na te okoliczność kobieta, kategorycznie zaprzeczyła, aby zabrała pieniądze z ich domu. Podobna sytuacja, dotycząca tej samej 31-latki, miała miejsce miesiąc później. I tym razem kobieta miała zajmować się dzieckiem. Po kilku dniach nie pojawiła się w pracy, a z domu zniknęły też pieniądze: 700 dolarów amerykańskich, 50 euro i 200 złotych. Prowadzone przez policjantów w Markach postępowania pozwoliły na przedstawienie Agnieszce P. dwóch zarzutów kradzieży mienia. Kobieta w obu przypadkach złożyła wnioski o dobrowolne poddanie się karze.
25.07.2014
Piaseczno
Wczoraj gościliśmy w komisariacie w Konstancinie-Jeziornie dzieci z przedszkola z osiedla Konstancja. Dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały piosenkę policjantom z okazji Święta Policji. Nie lada atrakcją było dla naszych małych gości zwiedzanie komisariatu, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny radiowóz. Dzieci wzięły udział w prelekcji na temat bezpiecznych zachowań w domu, na ulicy, a także w kontaktach z osobami obcymi.
25.07.2014
Piaseczno
Wczoraj po południu po krótkim pościgu policjanci piaseczyńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla. Mężczyzna na oczach funkcjonariuszy popełnił wykroczenie drogowe. Sądził, że będzie bezkarny. Tak się nie stało. Kontrola kierowcy nie zakończyła się ani na pouczeniu, ani na mandacie. Robert Ch. będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenie.
25.07.2014
Pruszków
Pruszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany przez dwie prokuratury. Po 4 latach poszukiwań 36-latka ujęto w Warszawie.
25.07.2014
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udzielanie środków psychotropowych. Sprawa miała swój początek w połowie lipca. Wcześniej zatrzymano osobę, która usłyszała już zarzut posiadania środków psychotropowych. 61-letniemu Andrzejowi P. za ich udzielanie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...