Aktualności z policja.pl
11.02.2016
Nowy Dwór Mazowiecki
Wydział kryminalny KPP w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzi poszukiwania zaginionego Pawła Mućko, syna Wiesława, który 9 lutego br. wyszedł z domu i do dzisiaj nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu zaginionego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pod numerem telefonu 22 775 22 01-04 lub z najbliższą jednostką policji na terenie całego kraju.
11.02.2016
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci z Ochoty przedstawili zarzut kradzieży 19-letniemu Damianowi D. Mężczyzna został ujęty przez pracowników ochrony w momencie, kiedy próbował wynieść ze sklepu wartą ponad 700 złotych bluzę. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.
11.02.2016
Śródmieście
Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem, posiadanie narkotyków oraz amunicji. Dariusz K. wpadł zaraz po tym, jak za pomocą dorobionych kluczy okradł mieszkanie zabierając z niego sejf i laptop. Policjanci odzyskali wszystkie skradzione przedmioty. Za te przestępstwa 44-latkowi grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
11.02.2016
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Patrolowcy zatrzymali 28-letniego Rafała M. podejrzewanego o kradzież torebki. Mężczyzna zaczepił dwie kobiety tłumacząc, że od godziny już czeka na swoją dziewczynę. Kiedy uśpił czujność rozmówczyń, jednej z nich wyrwał torebkę i uciekł. Pokrzywdzona zwróciła uwagę między innymi na jego charakterystyczne szare spodnie dresowe z białymi plamami. Bez trudu rozpoznała zatrzymanego sprawcę kradzieży. 28-latek usłyszał zarzut.
11.02.2016
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Niespełna godziny potrzebowali policjanci z komisariatu na warszawskiej Białołęce, aby zatrzymać trzech mężczyzn podejrzewanych o rozbój, do którego doszło we wtorek rano przy ulicy Modlińskiej. Sprawcy pobili napadniętego mężczyznę, a potem go okradli. Łupem rozbójników padło 500 zł. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Za rozbój grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
11.02.2016
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Za każdym razem działał bardzo podobnie. Wchodził do salonu gier i rozmawiał z pracownikiem. Chwilę później wyciągał przedmiot przypominający broń, mówiąc, że to jest napad. Pod groźbą użycia przemocy żądał wydania gotówki. Mokotowscy policjanci zatrzymali 23-letniego Mateusza S. w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw z art. 280kk. Wczoraj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.
11.02.2016
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Obywatel Armenii został zatrzymany przez policjantów z wydziału ruchu drogowego po tym, jak kierując oplem spowodował wypadek. 32-letnia kobieta trafiła do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. Podczas kontroli okazało się, że obywatel Armenii prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Teraz 25-latek odpowie przed sądem za naruszenie zakazu sądowego oraz spowodowanie wypadku drogowego.
11.02.2016
KSP
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
11.02.2016
W Komendzie Stołecznej Policji rozpoczął się pierwszy etap konsultacji mapy bezpieczeństwa i porządku publicznego. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele formacji mundurowych, instytucji i organizacji zaangażowanych w sprawy bezpieczeństwa na terenie garnizonu stołecznego. Mapa w swoich założeniach ma w sposób rzetelny i czytelny przedstawiać społecznościom lokalnym skalę i rodzaj zidentyfikowanych zagrożeń.
11.02.2016
KSP
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP przy wsparciu celników i strażników granicznych zatrzymali na warszawskim lotnisku 29-letnią obywatelkę Wenezueli, która próbowała przemycić z Brazylii do Polski około kilograma kokainy. W ręce Policji wpadł również 35-letni obywatel Nigerii, któremu kobieta miała przekazać narkotyki. Oboje usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
<<
<
1
...