Aktualności z policja.pl
25.11.2015
Mińsk Mazowiecki
Policjanci z dochodzeniówki pracują przy sprawie dotyczącej kradzieży artykułów sklepowych w jednym z marketów przy ulicy Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim, zaistniałej 16 października 2015 roku. Na nagraniu ze sklepowego monitoringu zarejestrowano kobietę oraz mężczyznę, którzy mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Prawdopodobnie pochodzą spoza Mińska Mazowieckiego. W celu wyjaśnienia okoliczności kradzieży ważne jest ustalenie ich personaliów i przesłuchanie. Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje widoczne na zdjęciach osoby, to proszony jest o kontakt z asp. szt. Maciejem Kowalczykiem z mińskiej dochodzeniówki.
25.11.2015
KSP
W Białej Sali Pałacu Mostowskich 54 policjantom oraz 2 pracownikom cywilnym wręczono dziś nagrody motywacyjne za wzorowe wykonywanie swoich obowiązków. W imieniu Komendanta Stołecznego Policji nadinspektora Michała Domaradzkiego wyróżnienia wręczył Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Piotr Owsiewski oraz Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Hubert Kowalczewski.
25.11.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału mienia dosłownie kilka minut po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży z włamaniem do altanki zatrzymali dwie osoby podejrzewane o dokonanie tego przestępstwa. Anna P. i Mariusz Ś. wpadli w ręce funkcjonariuszy, kiedy w najlepsze korzystali z dobrodziejstw domku letniskowego na jednej z działek. Upierali się, że są tu za zgodą właściciela. Teraz odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem.
25.11.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego chwilę po zdarzeniu zatrzymali podejrzewanych o rozbój. Było ich dwóch. Jeden w kominiarce z kastetem zaatakował, drugi w tym czasie ukradł pokrzywdzonemu telefon. Potem obaj w lombardzie próbowali sprzedać zdobyty łup. Wtedy też wpadli wprost w ręce patrolowców. 18-letni Daniel C. i 19-letni Sebastian S. usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.
25.11.2015
Bemowo, Wola
Warte blisko 40.000 złotych BMW odzyskali policjanci z zespołu do walki z przestępczością samochodową wolskiej komendy. Pojazd został ujawniony przez funkcjonariuszy na terenie dzielnicy. Po wykonaniu czynności procesowych zostanie przekazany właścicielowi.
25.11.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
25.11.2015 film
KSP
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnymi odblaskami.
25.11.2015 film
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci zatrzymali pięciu obywateli Wietnamu podejrzanych między innymi o przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, posiadanie narkotyków, próbę wręczenia korzyści majątkowej oraz oszustwa. Na skutek działań podejrzanych podpisano co najmniej 100 niekorzystnych dla operatorów sieci komórkowej umów. Policjanci odzyskali już część aparatów telefonicznych. Zatrzymanym mężczyznom może grozić teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
25.11.2015
Wołomin
23-letniego Konrada Ł. zatrzymali kryminalni z wołomińskiej komendy. Na terenie jego posesji pod Wołominem, policjanci ujawnili karoserię oraz podzespoły hybrydowej toyoty yaris skradzionej kilka dni wcześniej na warszawskim Bemowie. Oprócz tego samochodu na policyjnym parkingu funkcjonariusze zabezpieczyli również hondę civic, mazdę CX-5, dostawcze renault oraz części innych pojazdów, w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań mechanoskopijnych mających na celu sprawdzenie legalności ich pochodzenia. Mężczyzna już usłyszał zarzuty ukrycia pojazdu pochodzącego z przestępstwa kradzieży.
24.11.2015
Warszawa Zachód
Policjanci z Błonia zostali powiadomieni przez jedną z placówek bankowych o kradzieży pieniędzy w kwocie prawie 40 tys. Podejrzenia padły na jedną z kasjerek, co w wyniku podjętych czynności potwierdzili funkcjonariusze. Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut kradzieży. Prokurator zastosował wobec niej dozór Policji. Za nakłanianie kobiety do popełnienia przestępstwa odpowie również jej partner, który wpadł kilka dni później. 35-latek usłyszał zarzuty licznych kradzieży i włamań działając w warunkach recydywy, a także z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.
<<
<
1
...