Aktualności z policja.pl
22.08.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Oszuści wyłudzający pieniądze metodą „na wnuczka i krewniaka” nie są bezkarni. Kryminalni z Mokotowa tym razem zatrzymali 42-letniego mężczyznę. Jak ustalili funkcjonariusze to właśnie na konto Roberta A. trafiły pieniądze pochodzące z przestępstwa na tzw. „krewnego”. 42- latek trafił już do policyjnej celi. Teraz musi się liczyć z odpowiedzialnością karną.
22.08.2014
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał w północpraskiej komendzie zatrzymany chwilę po zdarzeniu mężczyzna. Jak wynika z ustaleń policjantów Adrian M. widząc, że autobus zatrzymał się na przystanku, chwycił kosz i wrzucił go do środka, następnie chwycił kolejny i tym razem rzucił nim w szybę pojazdu. Badanie alkomatem wykazało, że 21-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu.
22.08.2014
Bielany, Żoliborz
Kilkanaście słoików z kawą wziął z półek sklepowych 23-latek. Krzysztof R. wszedł do jednego z bielańskich supermarketów i chciał z niego wynieść towar. Został zatrzymany przez pracowników ochrony i przekazany policjantom z komendy na Żeromskiego. Policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego już przedstawili mu zarzuty za kradzież towaru. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
22.08.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z Rembertowa zatrzymali 43-letniego Piotra T., który mając 3,5 promila alkoholu we krwi poruszał się kradzionym wózkiem inwalidzkim. Podczas interwencji pogotowia ratunkowego wyszło na jaw, że wózek, którym jeździł mężczyzna jest własnością szpitala. 43-latek najprawdopodobniej odpowie za paserstwo.
22.08.2014
Śródmieście
Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież telefonu. Aparat był własnością pracownika jednego z pubów w centrum miasta. Dzięki nagraniom z monitoringu zidentyfikowano sprawcę kradzieży. Policjanci odzyskali także utracony telefon. 30-letniemu Grzegorzowi K. za to przestępstwo może teraz grozić do 5 lat pozbawienia wolności.
22.08.2014
Warszawa Zachód
Wczoraj dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o niewybuchu ujawnionym w lesie. Policjanci natychmiast udali się na interwencję i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. O znalezionym niewybuchu zostali powiadomieni saperzy Wojska Polskiego, którzy zdetonują go na poligonie.Policjanci przypominają, aby o każdym takim przypadku od razu powiadamiać służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Należy pamiętać, żeby nie dotykać i nie próbować demontować żadnego takiego znaleziska.
22.08.2014
Pruszków
Pruszkowscy patrolowcy zatrzymali w nocy 21-latka, który kierował samochodem po pijanemu. Okazało się także, że nie ma dokumentów uprawniających do jazdy samochodem oraz dowodu rejestracyjnego. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
22.08.2014
Wołomin
Policjanci z Marek zatrzymali 24-letniego Pawła S. oraz 21-letniego Kamila G. zaraz po tym, gdy mężczyźni ukradli artykuły spożywcze ze sklepu o łącznej wartości ponad 600 zł. W ich łupem padły butelki drogiego alkoholu. Skradzione przedmioty zostały odzyskane, zaś Kamil G. i Paweł S. usłyszeli zarzut dotyczący przestępstwa kradzieży. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.
22.08.2014
Piaseczno
Kryminalni z Piaseczna zatrzymali 32-latka i jego 23-letniego kolegę, podejrzanych o dokonanie kradzieży w jednym ze sklepów. Skradziono tam kosmetyki o wartości blisko 850 złotych. Wczoraj mężczyźni usłyszeli zarzuty za kradzież, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 23-latak był poszukiwany nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego wydanym przez Sąd Rejonowy w Piasecznie.
22.08.2014
Bielany, Żoliborz
Marianowi S. pozostał prawie rok do końca obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów. Mimo to, 67-latek zlekceważył sądowe postanowienie i usiadł za kierownicą swojego pojazdu. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu. Jeszcze tego samego dnia bielańscy dochodzeniowcy postawili mu zarzut. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze.
<<
<
1
...