Aktualności z policja.pl
02.10.2014
Wołomin
Dziś Pani Anna Stępień z Gabinetu Komendanta Głównego Policji oraz Pan Jan Gałązka – Przewodniczący NSZZP Pracowników Cywilnych Komendy Stołecznej Policji w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie przekazali pracownikowi Komendy w Wołominie, któremu pod koniec maja br. częściowemu spaleniu uległ dom rodzinny w Wołominie, kolejną pomoc materialną i finansową.
02.10.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Ursynowscy policjanci przedstawili dzisiaj zarzut kolejnemu nietrzeźwemu kierowcy. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy ze stołecznej „drogówki” chwilę po tym, jak spowodował kolizję na ulicy Dunikowskiego. 59-latek miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Za to przestępstwo może mu grozić kara do 2 lat więzienia.
02.10.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci zatrzymali 14-latkę, która wzięła z półek sklepowych trzy różne napoje, a potem nie zapłaciła za nie. Jednocześnie funkcjonariusze ustalili, że nastolatka tydzień wcześniej uciekła z domu w Poznaniu i była poszukiwana. Sprawą kradzieży zajmie się sąd rodzinny, a dziewczynka powróciła pod opiekę rodziców.
02.10.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Dzielnicowi z ursynowskiego komisariatu zatrzymali Leszka O. Mężczyzna po raz kolejny trafił w ręce policjantów jako podejrzany o kradzieże rowerów na terenie dzielnicy. Tym razem, dzięki zebranemu przez funkcjonariuszy materiałowi dowodowemu usłyszał trzy zarzuty za takie przestępstwa. Może mu grozić kara do 5 lat więzienia. Przypominamy, że mundurowi nadal znakują jednoślady i każdy właścicieli dwóch kółek może zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.
02.10.2014
Bemowo, Wola
Wolscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili sprawców włamania do mieszkania, które miało miejsce na początku czerwca br. Kilka dni po zdarzeniu kryminalni zatrzymali 29-letnią Pauliną H. W zatrzymaniu drugiego ze współsprawców pomogli policjanci z Komisariatu Policji w Sulejówku. 19-letni Sebastian J. wpadł w ich ręce podczas legitymowania, kiedy po sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary z zakładzie karnym. Śledczy przedstawili już obojgu zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
02.10.2014
Wołomin
Funkcjonariusze z komisariatu w Markach zatrzymali 28-latkę, która będąc w zaawansowanej ciąży ze stojaka pod centrum handlowym w Markach usiłowała ukraść rower o wartości prawie 600 złotych. Marta N. już usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa przeciwko mieniu. Kobieta skorzystała z przysługującego jej prawa i dobrowolnie poddała się karze.
02.10.2014
O wydłużeniu czasu reakcji na zdarzenia na terenie garnizonu stołecznego poinformowała dzisiaj w materiale red. Krzysztofa Zasady stacja RMF. Materiał dotyczący środków transportu pozostających na stanie Komendy Stołecznej Policji zawiera informacje wprowadzające w błąd opinię publiczną.
02.10.2014
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
W ręce policjantów wpadła 28-letnia Magda J. Kobieta w jednym ze sklepów odzieżowych wybrała sobie 5 bluzek, koszulę i sweter, a następnie zapakowała wszystko do torby i wyszła z butiku. Została ujęta przez ochronę. Teraz odpowie za kradzież odzieży o wartości 700 złotych.
02.10.2014 film
Mińsk Mazowiecki
Czujność i natychmiastowa reakcja mieszkańców Dębego Wielkiego doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który kradł kable siłowe na prywatnej posesji przy ulicy Pedagogów. Policjanci powiadomieni w porę o wspomnianej sytuacji, kilkadziesiąt metrów od miejsca, w którym miała miejsce kradzież, zatrzymali 45-letniego Krzysztofa S. z województwa śląskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia kradzieży, po czym przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
02.10.2014 film
Mińsk Mazowiecki
Łącznie ponad 50 gramów narkotyków, w tym marihuany, metaamfetaminy i ecstasy zabezpieczyli policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego i zespołu kryminalnego z Halinowa u 26-letniego Mateusza T. z gminy Dębe Wielkie. Mężczyzna miał ukryte ponad 10 gramów narkotyków w bieliźnie, a pozostałe ponad 40 gramów trzymał u siebie w domu. 26-latek usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających, przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.
<<
<
1
...