Aktualności z policja.pl
17.04.2014
Legionowo
Policjanci z Wieliszewa podczas interwencji zatrzymali Michała S. Mężczyzna znieważył policjantów, naruszył ich nietykalność cielesną oraz groził im. W chwili zatrzymania 29-latek był nietrzeźwy. Jeszcze dziś prawdopodobnie usłyszy zarzut znieważenia funkcjonariuszy publicznych, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz grożenia. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
17.04.2014 film
KSP
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP rozbili w okolicach Wołomina dwie dziuple samochodowe. Do sprawy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o paserstwo. Na prywatnych posesjach policjanci znaleźli skradzioną kilka dni wcześniej hondę civic oraz hyundaia i40, a także wiele części samochodowych pochodzących najprawdopodobniej z innych skradzionych pojazdów.
17.04.2014
KSP
W Pałacu Mostowskich odbyło się dziś uroczyste spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych z udziałem kadry kierowniczej Komendy Stołecznej Policji oraz zaproszonych gości. Były podziękowania, życzenia oraz tradycyjny wielkanocny poczęstunek.
17.04.2014
Piaseczno
Wczorajsze zachowanie Pawła S. mogło zakończyć się tragicznie. 38-latek kierował daewoo mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przejechał przez skrzyżowanie i wjechał w ogrodzenie posesji przy ulicy Orężnej w Piasecznie . Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.
17.04.2014
Wołomin
Policjanci z Ząbek zatrzymali podejrzanych o dokonanie dwóch rozbojów na tej samej osobie i w tym samym dniu. Sprawcy najpierw zaatakowali swoją ofiarę w Warszawie, a później w Ząbkach. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała oraz stracił 120 złotych i telefon komórkowy. Sławomir J. oraz Krzysztof J. usłyszeli już zarzuty. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorami policyjnymi. Za przestępstwo rozboju grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
17.04.2014
Grodzisk Mazowiecki
Grodziscy policjanci zatrzymali 53-latka podejrzanego o kradzież aparatu fotograficznego swojej znajomej. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy mężczyźnie umowę zastawienia skradzionego aparatu w lombardzie. Sprzęt wrócił już do właścicielki, a Jerzy L. usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.
17.04.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Policjanci z wilanowskiego komisariatu zatrzymali 47-latka podejrzanego o pobicie. Sławomir P. trafił w ręce funkcjonariuszy tego samego dnia, w którym zostali oni powiadomieni o zdarzeniu. Obrażenia pokrzywdzonego okazały się na tyle dotkliwe, że przez dwa tygodnie przebywał w szpitalu. Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Teraz może mu grozić kara do 3 lat więzienia.
17.04.2014
Mińsk Mazowiecki
Policjanci z Halinowa wspólnie z pracownikami otwockiego Rejonu Energetycznego przeprowadzili kontrole posesji. Czynności miały związek z podejrzeniem nielegalnego przyłącza prądu, poprzez obejście liczników energii. Funkcjonariusze i elektrycy namierzyli dwie posesje, jedną w Kazimierowie, a druga w Halinowie, których właściciele „pobierali na lewo prąd”. Teraz mogą oni odpowiedzieć za kradzież energii elektrycznej, za co grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.
17.04.2014
Pruszków
Kontrola drogowa vw polo zakończyła się zatrzymaniem kierującego pojazdem Andrzeja C., który przyznał się, że marihuana znaleziona w samochodzie jest jego własnością. 28- latek wyjaśnił, że "nie jest uzależniony ale czasem musi się odstresować".
17.04.2014
Mokotów, Ursynów, Wilanów
Dzielnicowi z mokotowskiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Dariusz W. ukrywał się od jakiegoś czasu w mieszkaniu na terenie dzielnicy, a kiedy mundurowi pojawili się tam, schował się do szafy. 56-latek trafił już do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę za przestępstwo narkotykowe, które ma na swoim koncie.
<<
<
1
...