Aktualności z policja.pl
01.08.2015
KSP
W związku z Tour de Pologne, w dniu 2 sierpnia 2015 roku w Komendzie Stołecznej Policji zostanie uruchomiona od godz. 9.00 specjalna linia telefoniczna, gdzie warszawiacy będą mogli uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym na terenie miasta – 22 603-80-38.
01.08.2015
Mokotów, Ursynów, Wilanów
59-letni mężczyzna 23 lipca opuścił samowolnie szpital przy ul. Wołoskiej w Warszawie i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. W szpitalu przeszedł trepanację czaszki, co może skutkować utratą pamięci. Każdy kto widział Sylwestra Laskowskiego bądź posiada informacje na jego temat, proszony jest o kontakt z Wydziałem Kryminalnym mokotowskiej komendy. Tel. 22 603 11 28 lub 22 603 11 55.
01.08.2015
KSP
W niedzielę, 2 sierpnia, wystartuje 72. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Tegoroczne zmagania odbywające się pod hasłem „Łączymy stolice” rozpoczną się w Warszawie. Kolarze przejadą m.in. ulicami Śródmieścia i Żoliborza. Na trasie ich przejazdu można spodziewać się utrudnień w ruchu.
01.08.2015
KSP
Uroczystości związane z 71. rocznicą Powstania Warszawskiego będą odbywać do 5 sierpnia. Część z nich będzie wiązała się z wprowadzeniem ograniczeń w ruchu samochodów.
01.08.2015
KSP
Do pracy w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą nie każdy się nadaje. Trzeba przede wszystkim być niezwykle skrupulatnym w analizowaniu materiałów i lubić to. Obie te cechy posiada st. asp. Anna Bruderek z legionowskiego „PG”. Dodatkowo jest ciekawa otaczającego ją świata i lubi zdobywać nową wiedzę. Nic dziwnego, że już od 10 lat ściga m.in. oszustów i nie wyobraża sobie, że mogłaby robić coś innego.
01.08.2015 audiofilm
KSP
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
01.08.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
31.07.2015
KSP
Dzisiaj o 18:00, na Placu Krasińskich przed pomnikiem Powstania Warszawskiego odbyła się msza święta, którą odprawił biskup polowy WP Józef Guzdek. Podczas nabożeństwa nie zabrakło również policyjnych akcentów. Po uroczystej mszy Pierwszy Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler oraz Zastępca Komendanta Stołecznego Policji inspektor Piotr Owsiewski, złożyli wieniec pod pomnikiem Powstania Warszawskiego.
31.07.2015 film
Bemowo, Wola
Wczoraj asp. szt. Jacek Błaszczyk uczestniczył w spotkaniu z uczniami ze szkoły podstawowej nr. 306 przy ul. Tkaczy na warszawskim Bemowie. Spotkanie zatytułowane „Dopalacze” miało na celu wskazać młodym ludziom, jakie zagrożenia niosą ze sobą substancje niewiadomego pochodzenia i składu, popularnie nazywane dopalaczami. Podczas prelekcji wykorzystano materiał filmowy przygotowany przez stołecznych policjantów.
31.07.2015
Otwock
Zatrzymano 31- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na obrzeżach Otwocka, sprawca napadł i pobił przechodnia, a następnie skradł mu złoty łańcuszek, obrączkę i telefon. Dziś przed południem policjanci odnaleźli go w piwnicy, zwiniętego w małej wnęce pod podłogą, którą jak ustalono przygotował by ukryć się przed policją. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
...