Aktualności z policja.pl
02.04.2015
Mińsk Mazowiecki
Policjanci z mińskiej drogówki wzięli aktywny udział w edukacji uczniów, którzy w najbliższym czasie będą przystępować do egzaminu na kartę rowerową. Funkcjonariusze przypomnieli czwartoklasistom z Wielgolasu, jakie przepisy regulują kwestię poruszania się rowerem po drogach, ścieżkach rowerowych oraz chodnikach. Policjanci przestrzegali młodzież przed sytuacjami, w których zdrowie i życie młodego rowerzysty może być narażone na niebezpieczeństwo. Policyjna lekcja miała przede wszystkim przygotować uczniów do zbliżającego się szkolnego egzaminu, po którym uczniowie będą mogli legalnie i samodzielnie jeździć rowerem.
02.04.2015
Wołomin
Ponad 4 gramy marihuany znaleźli przy 20-latku podczas kontroli drogowej policjanci z komisariatu w Zielonce. Mężczyzna przewoził narkotyki w osobowym nissanie, ukryte pod kierownicą. Kolejną, znaczną ilość marihuany, bo blisko 29 gramów znaleźli policjanci w wynajmowanym przez Macieja G. mieszkaniu na warszawskim Targówku. Mężczyzna już został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu grozić kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
02.04.2015
Wołomin
Takimi słowami zwrócił się 34-latek do jednego z pasażerów pociągu podmiejskiego relacji Warszawa Wileńska – Tłuszcz. Mężczyzna zażądał zapłaty twierdząc, że pilnował roweru chłopaka, który znajdował się w przedziale. Gdy ten stanowczo mu odmówił, zagroził użyciem przemocy, dodatkowo uderzył w twarz matkę chłopaka, która stanęła w obronie syna. Mirosław Cz. został obezwładniony i ujęty przez kierownika pociągu oraz innych pasażerów, po czym przekazany funkcjonariuszom z komisariatu w Tłuszczu. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych i usiłowania dokonania rozboju. Decyzją prokuratora rejonowego w Wołominie został objęty policyjnym dozorem.
02.04.2015
Warszawa Zachód
Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z Błonia zostali wezwani na interwencję. Tą zakończyli zatrzymaniem 56-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną, a prokurator objął go dozorem Policji.
02.04.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z patrolówki podjęli interwencję wobec dwóch młodych mężczyzn, obu pijanych, siedzących w rozbitym na drzewie renault megane. 23-letni Marcin K. i 51-letni Andrzej W. zostali zatrzymani. W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyźni wspólnie i w porozumieniu ukradli auto znajomemu, a 23-latek dodatkowo kierował nim w stanie nietrzeźwości i spowodował kolizję. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową przedstawili zatrzymanym zarzuty.
02.04.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
27-letni Krystian D. wpadł w ręce policjantów z Rembertowa na gorącym uczynku. Mężczyzna wyciął z miejskich rabat krzewy bukszpanu, część z nich miał już zapakowane w swoim samochodzie, reszta leżała wzdłuż chodnika i czekała na załadunek. Teraz 27-latek odpowie za kradzież.
02.04.2015
Praga Północ, Białołęka, Targówek
Zarzut kradzieży usłyszeli Sławomir S. i Lech K. w północnopraskiej komendzie. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału wywiadowczo-patrolowego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 36-latek i jego 33-letni kolega, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej, najprawdopodobniej dokonali kradzieży torebki wraz z zawartością. Policjanci odzyskali wszystkie rzeczy pochodzące z kradzieży.
02.04.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
02.04.2015 audiofilm
Otwock
Dzięki współpracy otwockich kryminalnych z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, nie doszło do ucieczki z kraju trzech obywateli Rumuni podejrzewanych o uprowadzenie kobiety. Do tego zdarzenia doszło na terenie powiatu otwockiego. Sprawcy działali wyjątkowo brutalnie. Uprowadzoną nie tylko pobito i okradziono. Podczas drogi obcięto jej także włosy. Przestępstwo, którego sprawcy się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności nie krótszą niż 3 lata.
02.04.2015 audiofilm
KSP
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej Komendzie Stołecznej Policji ujawnili w sklepie zoologicznym w jednym z centrów handlowych 14 okazów CITES. Zwierzęta nie posiadały wymaganych dokumentów. Ich wartość została oszacowana na 19 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze zabezpieczone gatunki są objęte Konwencją Waszyngtońską CITES.
<<
<
1
...