Aktualności z policja.pl
19.04.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na Ochocie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który w jednym z banków na terenie dzielnicy próbował wyłudzić kredyt w wysokości 3 000 złotych. W tym celu posłużył się sfałszowanym zaświadczeniem o zatrudnieniu i zarobkach. Za oszustwo grozi kara do 5 lat więzienia.
19.04.2015 audiofilm
KSP
Zlikwidowana plantacja marihuany, zabezpieczone ponad 4,5 kg suszu, zabezpieczone ponad 35 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar i zatrzymany właściciel i pracownik jednego z zakładów pogrzebowych – to efekt pracy stołecznych funkcjonariuszy z wydziałów do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz do walki z przestępczością narkotykową. Właścicielowi zakładu oprócz zarzutów wytwarzania narkotyków przedstawiono zarzut kradzieży prądu. Mężczyzna został również ukarany mandatem za niewłaściwe przechowywanie zwłok.
19.04.2015 audio
KSP
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
18.04.2015
Legionowo
W legionowskiej komendzie gościły dzieci z przedszkola specjalnego w Legionowie. Nie lada atrakcją było dla nich zwiedzanie komendy, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny radiowóz. Dla dzieci było to niezapomniane przeżycie i możliwość poznania pracy policjantów.
18.04.2015 film
Otwock
Wniosek o areszt dla 54- latka za groźby i złamanie sądowych nakazów. Podejrzewany jest on o znęcanie się nad rodzicami, niszczenie ich mienia, a także złamanie sądowych postanowień, w tym zakazu zbliżania się do 80-letnich staruszków.
18.04.2015
Wołomin
50-latka zatrzymali funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wołomińskiej Komendy. W mieszkaniu Andrzeja P. policjanci ujawnili 6160 sztuk papierosów, 5 kilogramów krajanki tytoniu i blisko 53 litry cieczy o zapachu alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna już został przesłuchany. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to przestępstwo karę grzywny, albo karę pozbawienia wolności do lat 3.
17.04.2015
Mińsk Mazowiecki
Policyjni wywiadowcy obezwładnili i zatrzymali 25-letniego mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który pod jednym z lokali na Placu Kilińskiego uderzył dwukrotnie nożem 20-letniego mężczyznę. W wyniku tego ataku, pokrzywdzony doznał ran ciętych nogi i twarzy. 25-latka osadzono w policyjnym areszcie, a później przedstawiono mu zarzut uszkodzenia ciała w związku z wybrykiem chuligańskim. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze. 25-latkowi grozi wyższy wymiar kary, z uwagi na fakt, że będzie odpowiadał przed sądem jako recydywista.
17.04.2015
Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła
Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę, który próbował włamać się do mieszkania, podczas gdy jego właściciel był w tym samym czasie w środku. 32.-letni Maciej B. usłyszał już zarzut, a przestępstwa tego dopuścił się w warunkach recydywy. Dziś funkcjonariusze doprowadzą go do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja o skierowaniu wniosku do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.
17.04.2015
Ochota, Ursus, Włochy
Policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem gościli w Przedszkolu przy ulicy Sabały w warszawskich Włochach. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.
17.04.2015
Warszawa Zachód
Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć "Niebieską Kartę". Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z Błonia zostali wezwani na interwencję. Tą zakończyli zatrzymaniem 61-letniego mieszkańca gminy. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad matką, a prokurator objął go dozorem Policji oraz nakazał opuszczenie mu wspólnego mieszkania.
<<
<
1
...