Włamywacze w rękach Policji - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w rękach Policji

Data publikacji 29.12.2010

Zarzuty włamania do samochodu usłyszeli dwaj 22-latkowie. Arkadiusz N. i Mariusz B. włamali się do vw passata skąd skradli nawigację wartą około 12.000 złotych. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez policję i przewiezieni do komisariatu przy ul. Raginisa. Obu włamywaczom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj o im dalszym losie zadecyduje sąd.

O 2 w nocy oficer dyżurny komisariatu przy ul. Raginisa otrzymał informację o włamaniu do samochodu volkswagen passat. Sprawcy z miejsca zdarzenia mieli oddalić się srebrnym seatem. Natychmiast w rejon ulicy Gołuchowskiej dyżurny  skierował załogi policji. Po kilku minutach mundurowi zauważyli podejrzany pojazd. Postanowili go skontrolować. Kierowca seata toledo nie reagował na wydawane sygnały do zatrzymania, zaczął uciekać w rejon trasy S8. Policyjne radiowozy zablokowały drogę przejazdu i po krótkim pościgu zatrzymali samochód.

Okazało się, że w aucie byli dwaj 22-latkowie Arkadiusz N. i Mariusz B. Pod siedzeniem pasażera mundurowi znaleźli skradzioną z  vw passata nawigację wartą około 12.000 złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Prawdopodobnie o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

dt, jb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.11 MB)