Nie zdążył uciec z łupem - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zdążył uciec z łupem

Data publikacji 30.04.2014

Policjanci z Wawra zatrzymali 35-letniego obywatela Pakistanu, którego łupem miały paść: rower, lampy ledowe i stolik ogrodowy, wszystko o łącznej wartości 1500 złotych. Mężczyzna na terenie posesji wokół hotelu zgromadził i przygotował sobie do wyniesienia wszystkie te rzeczy, nie zdążył tylko z nimi uciec, ponieważ wpadł w ręce ochrony. Usłyszał zarzut, odpowie za usiłowanie dokonania kradzieży.

Policjanci z Wawra otrzymali informację o ujętym sprawcy usiłowania kradzieży. Funkcjonariuszy wezwał właściciel hotelu. Na terenie wokół obiektu, z pomieszczeń gospodarczych pewien mężczyzna wyniósł rower, stolik ogrodowy i lampy ledowe. Cały łup zgromadził w jednym miejscu, część zapakował do torby i już miał oddalić się z posesji, kiedy został zauważony przez pracowników ochrony. Mężczyzna został ujęty.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zatrzymali 35-letniego obywatela Pakistanu i osadzili w policyjnej celi. Po przyjęciu zawiadomienia o usiłowaniu popełnienia przestępstwa i przesłuchaniu świadków, śledczy z komisariatu w Wawrze zgromadzili kompletny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 35-latkowi zarzutu. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

ea/jw