Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowca wcześniej zażywał, a nieletni pasażer posiadał narkotyki

Data publikacji 30.04.2014

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego stołecznej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Badanie narkotesterem wykazało, że 20-latek spożywał wcześniej narkotyki. Podczas interwencji policjanci zabezpieczyli u jednego z pasażerów marihuanę. Teraz sprawą 16-latka, który posiadał przy sobie środki odurzające zajmie się sąd rodzinny.

Stołeczni wywiadowcy patrolując warszawskie ulice zwrócili uwagę na kierowcę opla, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Interwencję przeprowadzili na ulicy Warszawskiej w Blizne Łaszczyńskiego. Policjanci poddali kierowcę badaniu na alkomacie, które wykazało, że był trzeźwy. Jednak użyty narkotester wskazał, że 20-latek spożywał wcześniej narkotyki. Mężczyźnie, któremu została pobrana krew do badania, policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Policjanci podczas interwencji zabezpieczyli również środki odurzające, które posiadał jeden z pasażerów. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że była to marihuana, którą 16-latek trzymał w odzieży. Teraz sprawą pasażera zajmą się policjanci z zespołu do spraw nieletnich, którzy poinformują o jego zachowaniu sąd.
ego/ij