Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za rozbój przy użyciu niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 30.04.2014

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju na małoletnich. 22-letni Patryk R. oraz jego kolega 21-letni Jacek H. zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za przestępstwo rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu w Legionowie dokonano rozboju na dwóch 16-latkach. Najpierw sprawcy uderzyli jednego z pokrzywdzonych w twarz, a później, grożąc użyciem przemocy i posługując się przy tym niebezpiecznym narzędziem, dokonali zaboru pieniędzy o wartości prawie 200 zł.

Kryminalni z Legionowa po uzyskaniu informacji o zdarzeniu natychmiast podjęli działania w celu ustalenia sprawców. W odstępie dwóch dni zatrzymali podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa, karanych w przeszłości, 22-letniego Patryka R. oraz 21-letniego Jacka H.

Od prokuratora mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów i zastosował wobec podejrzanych  trzymiesięczny tymczasowy areszt.

Obecnie trwają czynności, które pozwolą na dokładne wyjaśnienie przebiegu zdarzenia. Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

ea/ek