Zatrzymani za kradzieże w sklepach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże w sklepach

Data publikacji 30.04.2014

Kryminalni z Bielan zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzieże w marketach na terenie Bielan. Obaj koledzy poznali się w zakładzie karnym, gdzie odbywali karę pozbawienia wolności za kradzieże. Kamil S. i Marcin O. narazili sklepy na straty sięgające prawie 3000 złotych. 31-latek i 32-latek już usłyszeli zarzuty za kradzież w warunkach recydywy.

Na początku kwietnia miała miejsce pierwsza kradzież w sklepie przy ulicy Heroldów. Następnego dnia wpłynęło kolejne zawiadomienia o kradzieży. Ze sklepu ginęły głównie alkohole, ryby, kremy i dezodoranty. Właściciel sklepu przeglądając sklepowy monitoring zauważył, że podczas kradzieży na terenie sklepu nie było ochroniarza. To wzbudziło czujność właściciela, który o swoich spostrzeżeniach poinformował policjantów.

Funkcjonariusze mieli już pewność kto stoi za kradzieżami, gdy kilka dni później sytuacja powtórzyła się w kolejnym sklepie, do którego został przeniesiony ochroniarz. Kamil S. został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia w rękach policjantów był również Marcin O., który ze sklepu wynosił towar.

W sumie mężczyźni narazili sklepy na straty sięgające prawie 3000 złotych. Obaj już usłyszeli zarzuty za kradzież w warunkach recydywy. Teraz grozi im kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

ea/eb