„Pożyczył” od znajomego złote bransoletki - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Pożyczył” od znajomego złote bransoletki

Data publikacji 30.04.2014

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z północnopraskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie złotych bransoletek. Z ich ustaleń wynika, że mężczyzna przyszedł do znajomego i "pożyczył" biżuterię, twierdząc, że za chwilę ją zwróci. W taki sposób przywłaszczył dwie złote bransoletki o wartości 7.000 złotych, które następnie sprzedał. Piotr O. już usłyszał zarzut.

Do zdarzenia doszło na warszawskiej Pradze Północ. Z ustaleń policjantów wynika, że 44-letni Piotr O. zwrócił się do znajomego, aby ten „pożyczył” mu dwie złote bransoletki, które miał za chwilę zwrócić. Twierdził, że chce pokazać je koleżance. Kiedy okazało się, że mężczyzna najprawdopodobniej sprzedał biżuterię i doszło do przestępstwa, sprawą zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Piotr O. został zatrzymany niedługo po zdarzeniu. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. 44-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mienia. W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się i poddał dobrowolnie karze w wymiarze pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i dozorowi kuratora.

ea/ms