Nastolatek z promilami i pod wpływem narkotyków - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nastolatek z promilami i pod wpływem narkotyków

Data publikacji 30.06.2009

Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego o zachowaniu 15-letniego chłopaka niebawem poinformują sąd rodzinny. Nastolatek dosyć, że był pod wpływem alkoholu, to do tego pod wpływem narkotyków. Młody agresor nie szczędził wulgarnych słów wobec interweniujących. Groził im nawet użyciem siły.

Kiedy dyżurny Policji otrzymał informację o grupie młodych osób spożywających alkohol, zaraz na miejsce jechał patrol z Nowego Dworu Mazowieckiego. Przy jednej z miejscowych ulic zauważyli kilka osób. Policyjny radiowóz nie był obojętny dla stojących. W jednej chwili wszyscy rozbiegli się próbując uniknąć spotkania z mundurowymi. 15-latek nie zdołał jednak wyrwać się z sideł funkcjonariuszy.

Chłopak nie miał zamiaru odpowiedzieć na żadne pytania mundurowych. Nie stosował się także do wydawanych mu poleceń. 15-latek był dość mocno pobudzony i agresywny. Przez cały czas interwencji ubliżał funkcjonariuszom grożąc im nawet pobiciem. Z pewnością wypity alkohol przez nastolatka był powodem jego zachowania. Badanie w jego organizmie wykazało ponad dwa promile alkoholu. Policjanci podejrzewali także, że ten młody i agresywny człowiek jest pod wpływem środków odurzających. Kolejne testy wykazały, że oprócz „procentów” zażył także marihuanę. Trafił pod opiekę lekarzy i swoich opiekunów. O jego nagannym zachowaniu specjaliści zwalczający przestępczość wśród nieletnich niebawem powiadomią sąd rodzinny.

ao/ij