Policjant zawsze na straży prawa - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zawsze na straży prawa

Data publikacji 30.06.2009

Policjant nawet w czasie wolnym od służby zawsze chętnie służy pomocą. Udowodnił to wczoraj funkcjonariusz z warszawskiej Ochoty. Nawet w dniu wolnym od służby nie pozwolił, aby zlodziej uniknął odpowiedzialności. Rafał B. ukradł dwa sklepowe wózki na zakupy. Tłumaczył mundurowym, że skradziony łup chciał sprzedać w punkcie skupu złomu. Dziś 32-latkiem zajmą się śledczy z Bielan. Za kradzież może mu teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut przed 8.00 policjant z warszawskiej Ochoty, w czasie wolnym od służby, przyglądał sie pijanemu mężczyźnie. Widok jaki zauważył mocno go zaniepokoił. 32-latek pchał przed sobą dwa puste wózki sklepowe. Funkcjonariusz natychmiast zareagował. Na miejsce wezwał załogę patrolowo-interwencyjną z Bielan. Szybko okazało się, że wózki sklepowe zostały skradzione z terenu miejscowego sklepu.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjanta z Ochoty, Rafał B. został zatrzymany. Przyznał funkcjonariuszom, że skradziony łup chciał sprzedać w punkcie skupu złomu. Właściciel oszacował wartość skradzionego mienia na około 1600 złotych. 32-latek noc spędził w izbie wytrzeźwień. Dziś złodziejem zajmą się śledczy z komendy na Bielanach. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ew/ao