Podsumowanie świąt na stołecznych drogach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świąt na stołecznych drogach

Data publikacji 29.03.2016

Stołeczni policjanci w ramach akcji „Bezpieczny weekend” dbali o bezpieczeństwo mieszkańców, przyjezdnych oraz osób przejeżdżających przez Warszawę. Podczas świątecznych kilku dni policjanci odnotowali 10 wypadków, 125 kolizji oraz ujawnili 20 nietrzeźwych kierowców.

Święta to nie tylko radość i czas wspólnie spędzony z bliskimi, ale również wzmożony ruch na drogach i okres wytężonej pracy dla policjantów. Na drogach stolicy od piątku do poniedziałku odnotowaliśmy 125 kolizji (135 w 2015r.) i 10 wypadków, w których 14 osób zostało rannych, a jedna zginęła. W analogicznym okresie podczas minionych Świąt Wielkanocnych w 2015 roku w Warszawie odnotowaliśmy 8 wypadków, w których ucierpiało 13 osób oraz jedna zginęła. W tym roku podczas świątecznego weekendu policjanci ujawnili 20 nietrzeźwych kierujących. W 2015 roku stołeczni policjanci zatrzymali 33 nietrzeźwych kierowców.

Na drogach Warszawy ruch odbywał się płynnie. Policjanci kierowali ruchem na trasach wlotowych do stolicy podczas największego natężenia ruchu. Szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierowców, przekraczanie dozwolonej prędkości oraz sposób przewożenia dzieci.

ij