Groził żonie nożem, trafił do policyjnego aresztu - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groził żonie nożem, trafił do policyjnego aresztu

Data publikacji 30.03.2016

Prawie 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 42-letni obywatel Ukrainy zatrzymany w sobotę, w trakcie kolejnej awantury domowej, przez północnopraskich policjantów. Mężczyzna wielokrotnie znęcał się psychiczne i fizycznie nad żoną. O całym zajściu funkcjonariuszy powiadomiła przestraszona kobieta, która obawiając się o własne bezpieczeństwo zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 42-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policję zawiadomiła żona, kiedy po raz kolejny 42-latek urządził w domu awanturę. Mężczyzna był bardzo agresywny, groził kobiecie pozbawieniem życia i straszył nożem. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Jak się okazało, obywatel Ukrainy od października zeszłego roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Wyzywał ją, szarpał i groził przy tym pozbawieniem życia.

Pokrzywdzona zdecydowała się powiadomić Policję, gdyż obawiała się o swoje bezpieczeństwo. Agresywny mężczyzna nawet w obecności funkcjonariuszy nie zdołał się uspokoić. Policjanci zatrzymali awanturnika i przewieźli do komendy. Mężczyzna zawsze wszczynał awantury pod wpływem alkoholu. Tak też było i tym razem, po badaniu okazało się, że miał w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu. 42-latek noc spędził w policyjnym areszcie.

Zdesperowana kobieta w jednostce Policji złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Za znęcanie się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/po