Wyróżnienie za obywatelską postawę - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnienie za obywatelską postawę

Data publikacji 30.03.2016

Komendant Rejonowy Policji Warszawa II podinsp. Jacek Herner wręczył podziękowania i złożył gratulacje pracownicy jednego z banków na Ursynowie, która dzięki czujności, intuicji i profesjonalnemu działaniu przyczyniła się do udaremnienia oszustwa metodą „na wnuczka i policjanta”. Dzięki jej postawie starsza kobieta nie straciła 40 tys. złotych.

Dzisiaj Komendant Rejonowy Policji Warszawa II podinsp. Jacek Herner wręczył pracownikowi banku pamiątkowe podziękowanie za czujność, intuicję, a także obywatelską postawę, dzięki której nie doszło do oszustw metodą „na wnuczka i policjanta”. Na spotkaniu obecny był także I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II mł.insp. Krzysztof król, Komendant Komisariatu Policji Warszawa Ursynów nadkom. Paweł Krauz oraz jego zastępca.

Przypomnijmy: W połowie lutego br. policjanci zespołu kryminalnego otrzymali informację od czujnego pracownika banku, który podejrzewał, że jedna z klientek może być oszukiwana metodą „na wnuczka i policjanta”. Kryminalni błyskawicznie przygotowali zasadzkę. Zatrzymali 21-letniego Sebastiana K. w momencie, kiedy pod bankiem miał odebrać kopertę od pokrzywdzonej kobiety, w której miały być pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Śledczy przesłuchali kobietę, świadków, zebrali materiał dowodowy oraz przedstawili zarzut usiłowania oszustwa zatrzymanemu. Decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dzięki właściwej postawie, zaangażowaniu oraz natychmiastowej reakcji pracownika banku możliwe było udaremnienie oszustwa, a starsza osoba nie straciła oszczędności życia. Podinspektor Jacek Herner przyznał, że postawa pracownika banku niewątpliwie świadczy o wsparciu, jakie społeczeństwo niesie nam w codziennej pracy. Jednocześnie żywił nadzieję, że takie zachowanie w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia na ludzką krzywdę będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zareagować.

ea/jb