Podsumowanie długiego weekendu na stołecznych drogach - Aktualności - Komenda Stołeczna Policji

Aktualności

Podsumowanie długiego weekendu na stołecznych drogach

Data publikacji 07.06.2021

Długi weekend już za nami. Był to czas pracowity dla stołecznych mundurowych. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i powiatów garnizonu stołecznego. Policjanci drogówki byli wzywani do 15 wypadków, w wyniku których rannych zostało 17 osób. Nie obyło się bez ofiar, na drogach naszego garnizonu śmierć w zdarzeniach drogowych poniosły 3 osoby. Funkcjonariusze ujawnili również 104 kierujących pod wpływem alkoholu.

Policjanci strzegli bezpieczeństwa na drogach oraz dbali o przestrzeganie zasad ładu i porządku publicznego. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Sprawdzali między innymi, czy kierowcy stosowali się do ograniczeń prędkości, czy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach. Zwracali również uwagę na stan techniczny pojazdów.

W ciągu 4 dni długiego weekendu mundurowi ujawnili 104 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu. W tym czasie na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 15 wypadków, w wyniku których rannych zostało 17 osób. 3 osoby zginęły w wypadkach drogowych.

Tekst: asp.sztab. Małgorzata Wersocka