Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji - Kierownictwo - Komenda Stołeczna Policji

Kierownictwo

Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji

inspektor Marek Chodakowski

Inspektor Marek Chodakowski urodził się 5 czerwca 1975 roku w Sanoku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, Mazowieckiej Wyższej Szkoły Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie przestępczości transgranicznej w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej. Służbę w Policji rozpoczął w 1994 roku w Komendzie Stołecznej. Przez lata swojej kariery zawodowej był związany z pionem prewencji. Zajmował szereg stanowisk wykonawczych, a następnie kierowniczych.

W 2010 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Stołecznego Stanowiska Kierowania, a następnie po 3 latach stanął na czele tego Wydziału. W czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 zajmował się w komendzie stołecznej koordynacją przygotowań do policyjnego zabezpieczenia tej imprezy. Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zabezpieczania największych imprez masowych było także podstawą do powierzenia inspektorowi Markowi Chodakowskiemu koordynacji zabezpieczenia ze strony Policji międzynarodowego szczytu państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego (NATO), zorganizowanego w lipcu 2016 w Warszawie. Uczestniczył także w przygotowaniu zabezpieczenia 31. Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w lipcu 2016 w Krakowie.

Od 30 listopada 2016 roku pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, a z dniem 3 lutego 2017 roku został powołany na Szefa tej jednostki.

Od 11 kwietnia 2019 roku pełni obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotą i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Posiada wiele pasji i zainteresowań. Są nimi zwłaszcza sport i motoryzacja.