Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. logistyki - Kierownictwo - Komenda Stołeczna Policji

Kierownictwo

Zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. logistyki

Włodzimierz Pietroń

Włodzimierz Pietroń urodził się 15 sierpnia 1965 roku w Kraśniku. Służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku. Przed wstąpieniem do Policji ukończył Wyższą Szkołę Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, gdzie uzyskał tytuł inżyniera. W 2006 roku ukończył studia na kierunku socjologii w Wyższej Szkole Społeczno-Gospodarczej w Tyczynie. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie „Logistyka w bezpieczeństwie kraju” oraz studia zawodowe w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie na kierunku „Zarządzanie w jednostkach Policji”.

Włodzimierz Pietroń przez całe swoje życie zawodowe związany był z garnizonem lubelskim Policji. Służbę rozpoczął w pionie kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Po kilku latach służby zajął stanowisko Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Policji w Kraśniku, a następnie Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku. W lipcu 1999 został Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku. W latach 2000-2004 pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie obejmując m.in. funkcję Naczelnika Wydziału Zaopatrzenia. W listopadzie 2004 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie, a następnie pełnił służbę w pionie dochodzeniowo-śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. W marcu 2009 roku ponownie  objął stanowisko Naczelnika Wydziału Zaopatrzenia, które jako policjant pełnił do lutego 2012 roku, a następnie jako pracownik cywilny do lipca 2014 r., kiedy został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie do spraw logistyki.

Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant” oraz Srebrnym Medalem za „Zasługi dla Policji”. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.